Franke

Stogų dangos ir ar pasirinkus skardinius stogus galite tikėtis kokybės ir ilgaamžiškumo?

Stogų dangos ir ar pasirinkus skardinius stogus galite tikėtis kokybės ir ilgaamžiškumo?

Stogas yra svarbiausias namo elementas. Jis gali ne tik papuošti, bet ir apsaugoti namus nuo gamtos katastrofų ir vėjo, lietaus. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių, dėl to prieš renkantis stogą, reikia pasidomėti, kuris variantas yra tinkamiausias. Dažnai sulaukiamas klausimų apie stogo pasirinkimą, todėl šiame straipsnyje pasidalinsime informacija, kuri padės sužinoti, kaip pasirinkti stogą naujam namui. Perskaitę straipsnį sužinosite, koks stogas geriausiai tinka jūsų namams.

Ar skarda stogui geras pasirinkimas? Neteisingas stogas gali padaryti didelę žalą jūsų namui, todėl jo pasirinkimas turi būti labai atsakingas

Stogo dangų prekyba internetu vykdo – „Vidara“, savo e-kataloge. Norėdami pasirinkti tinkamą stogą savo namams, turite žinoti:

● Koks yra stogo nuolydis
● Kokio tipo namas (plyta, rėmas, skydas, rąstas)
● Namo vieta
● Koks yra biudžetas

Skardinis stogas tai yra labiausiai paplitęs stogo tipas Lietuvoje. Nors tai yra populiariausias stogas, jis taip pat turi daug mitų. Stogo profilių yra daug, kadangi platus pasirinkimas,  tačiau verta išskirti tris pagrindinius tipus: čerpiniai, trapeciniai, klasikiniai valcuojami ir klasikiniai užspaudžiami profiliai, bei čerpiniai segmentiniai profiliai.

Nuo stogo pasirinkimo priklauso ir stogo dangos kaina, ruukki stogo danga yra populiariausia

● Plytelių profilio pranašumas yra tas, kad jis labai panašus į tikras molio plyteles. Jei vis tiek pasirenkate matinį čerpių profilį, dauguma žmonių net negali pasakyti, ar tai čerpinis, ar skardinis stogas. Plytelių profilių plokščių ilgis neturi siūlių, todėl jų montavimas yra labai paprastas ir greitas. Įsivaizduokite, kad jūsų stogo nuolydis yra 6 m, o jūs uždėjote skardinį stogą, kuris uždengė 6,6 m 2 stogą.

● Trapecijos formos profilius lengviau montuoti nei plytelių profilius, tačiau pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų norų. Trapecijos profiliai nėra tokie gražūs kaip čerpių profiliai, todėl dažniausiai jie montuojami ant pramoninių pastatų sienų ir stogų. Sakoma, kad tai vienintelis trapecinio profilio trūkumas, ir taip tikrai yra tiesa. Beje, skardinį trapecijos profilį galima montuoti ant mažesnio stogo nuolydžio nei čerpinio stogo.

● Klasikiniai skardos valcavimo ir presavimo stogai vizualiai labai panašūs, todėl juos gali atskirti tik ekspertai, kurie naudoja stogus. Jie skiriasi vienas nuo kito diegimo principu. Šio klasikinio stogo savybės turi ir privalumų, ir trūkumų, kurie visiškai priklauso nuo kliento poreikių ir stogdengio galimybių, stogo skardos kaina yra gana patraukli, dėl to pasirinkimas dažnas.

●  Plytelių profiliai turi trumpus spaustukus ir yra sumontuoti panašiai kaip skalūnai. Privalumas yra tas, kad nereikia atlikti tikslių stogo matavimų. Tačiau dėl to plytelių profilis tampa brangesnis, nes ištisinės skardos plokštės visada yra pigesnės, dėl to ruukki stogo danga geras pasirinkimas.

Galbūt girdėjote istorijas apie skardinius stogus, kurie barškėjo per lietų arba labai įkaista kai šilta. Sutinku, kad klasikiškiausi stogai barška, nes jie pritvirtinami prie lentjuosčių kas 50 cm. Plytelių ir trapecijos profilių barškėjimas yra mažas, nes jie tvirtinami daugybe varžtų (6-8 varžtai kvadratui). Nepamirškite, jog šio stogo dangos kaina yra itin patraukli.

Ruukki

Kiti temos straipsniai

NEXLER bituminė danga

NEXLER bituminė danga

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu