Franke

Fibo PLIUS blokų sistema – geriausias sprendimas Jūsų namui

fibo plius blokų sistema

UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai” Šiauliuose esančioje gamykloje gaminami  naujo tipo keramzitbetonio blokeliai Fibo PLIUS, kurie tinka norintiems greitai susimūryti namo sienas. Patobulinti blokeliai lengviau montuojami, dėl įlaidų šonuose ir blokelio viršuje nebereikia daryti vertikalios siūlės, tai pagreitina darbus.

Bendrovė perėmusi skandinavišką patirtį ir Lietuvai prieš 15 metų atvežusi keramzibetonio blokelius, dabar siūlo naujesnius, patobulintus Fibo PLIUS, tinkančius net ir neįgudusiam statytojui.

Naujas produktas nereiškia, kad jo pirmtakas kažkuo blogas. Visomis savo savybėmis jie panašūs. Naujieji Fibo PLIUS keramzitbetonio blokeliai pasižymi gera termoizoliacija, nors lengvi jie yra tvirti, atsparūs šalčiui, ugniai, ekologiški, gerai išsaugo šilumą, slopina ir izoliuoja garsą, nepūva, nepelija, nekaupia drėgmės, greitai džiūna. Didelis privalumas, kad keramzitbetonio blokeliai ekologiški, chemiškai neutralūs. Fibo PLIUS neįgeria drėgmės ir gerai vėdinasi. Dėl uždarų porų struktūros turi labai mažą kapiliariškumą, todėl tinka naudoti ir drėgnose zonose.

Statybiniai keramzitbetonio blokeliai Fibo PLIUS gaminami vibracinio presavimo būdu iš keramzito, kuris pagal specialią technologiją gaunamas išdegant molio granules aukštoje temperatūroje, ir cemento bei vandens. Jis tampa tvirtas paviršiuje, o porėtas iš vidaus. Būtent dėl porėtumo keramzitas yra lengvas ir pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis.

Gaminant Fibo PLIUS blokelius buvo galvojama apie statytojo darbo palengvinimą, darbo sąnaudų sumažinimą bei žmogų, norintį nebrangiai pasistatyti kokybišką, šiltą ir patvarų namą. Blokeliuose padarytos įlaidos ir įpjovos neleidžia sienos sumūryti kreivai. O vertikalias siūles galima mūryti nenaudojant skiedinio, tai supaprastina ir atpigina statybą bei  žymiai pagreitina darbą. Dėl minėtų  patobulinimų kermazitbetonio blokeliai gražiai ir sandariai sujungiami, tarsi konstruktoriaus detalės suleidžiami vienas į kitą.

Statybiniuose blokeliuose Fibo PLIUS padarytos įlaidos ir įpjovos leidžia mūrijant naudoti specialią mūrijimo dėžę, kuri palengvina darbus ir taupiai naudoja skiedinį. Mūrijimo dėžė uždedama ant statomos sienos, pripildoma skiedinio, po to traukiama tarsi bėgiais. Blokeliuose padaryti specialūs grioveliai prisipildo skiedinio, speciali dėžė skiedinį paskirsto tolygiai, darbai vyksta sklandžiau ir greičiau. Skirtingai nei Fibo naujųjų Fibo PLIUS blokelių viduryje yra paliktos kiaurymės. Kadangi skiedinys liejamas dviem eilėm per vidurį susidaro oro tarpas, tad nebelieka galimybės susidaryti „šalčio tiltams”.

Keramzitbetonio blokeliai Fibo PLIUS naudojami mažaaukščių pastatų nešančioms lauko sienoms, pamatams, cokoliui, vidaus pertvarų  statybai. Jie nepamainomi, kai renovuojant pastatus reikia patvarios, bet lengvos medžiagos. Iš Fibo PLIUS blokelių pastatyta sienos konstrukcija bus tikrai tvirta ir atspari.

Keramzitbetonio blokeliai

Fibo statybinis blokelis sudarytas iš keramzito – aukštoje temperatūroje pūsto molio, surišto cementu. Sausai sumaišytas įvairių frakcijų keramzitas ir rišiklis yra drėkinami, vėliau ši masė formuojama aukšto slėgio vibropresuose. Gautas tikslių matmenų pilnaviduris blokelis turi apjungtą stambių išorinių porų sistemą, (tai poros tarp keramzito granulių), kuri gerai drenuoja vandenį ir neleidžia jam kauptis. Mūras puikiai „kvėpuoja” (µ= 10). Tuo tarpu smulkiosios vidinės keramzito grūdelių poros yra uždaros ir skysčių beveik neabsorbuoja. Dėl to vidinis patalpos klimatas visuomet yra sausas ir sveikas, sienose nesikondensuoja drėgmė, nors pats keramzitbetonis vandens nebijo. Praėjus tik porai savaičių nuo statybų pabaigos, išorinė blokelių siena išdžiūna net iki 4 proc. likutinio drėgnumo.

Fibo mūrą siūloma kloti paprastu cemento – smėlio mišiniu. Šis būdas yra daug pigesnis nei klijavimas, o 8-10 mm siūlės storis leidžia „palyginti” eilę netgi tada, jei vakarykščio pasisėdėjimo pasekmės vis dar įtakoja sienos kokybei. Skiedinį ant blokelių patartina dėti dviguba siūle, viduryje paliekant oro tarpelį. Tokia mūrijimo eiga sumažina medžiagos poreikį, oro tarpelis eliminuoja „šalčio tiltelių” susidarymą siūlėje.

Kadangi Fibo blokelis yra didelio atsparumo gniuždant (3 arba 5 MPa), daugeliu atvejų g/b perdangos plokštės gali būti remiamos tiesiai ant 20 cm pločio sienos, papildomai neįrengiant betoninio pado. Šis faktas leidžia taupyti darbą ir medžiagas, lyginant su minkštesnėmis alternatyvomis.

Kalbant apie Fibo, klaida būtų apsiriboti vien tik konstruktyvinių sienų elementais. Be 20, 25 ir 30 cm pločio „nešančiųjų” blokelių taip pat yra gaminama ir pertvarinė 10 ir 15 cm pločio produkcija, birus keramzitas, naujos kartos kaminų sistemos, įvairiausios sąramos. Pastarosios taipgi žymiai paspartina statybų eiga – jų geometriniai moduliai sutampa su blokeliais, jos gali perdengti iki 2,5 m angą, yra lengvos, montavimo eigoje nereikalauja krano.

Atsparūs šalčiui

Dėl stambiaporės blokų struktūros jie turi ir kitą didelį privalumą – atsparumą šalčiui. Šią medžiagą įmirkius, jos išorinės poros niekad pilnai vandeniu neužsipildo, o užšalimo metu susidaręs ledas turi vietos kur plėstis ir neardo blokelio struktūros, todėl Fibo blokeliai yra puiki statybinė medžiaga atšiauraus klimato sąlygomis.

Lietuvoje atlikta net 50 šalčio ciklų, kuriuos jie sėkmingai įveikė. Netgi tuo atveju, jei iki pirmųjų speigų nespėjama užbaigti namo konstruktyvo, statybą galima ramiai palikti žiemojimui.

Šilta siena

Kalbant apie šiltą namo sieną visuomet reikėtų prisiminti, kad jos šiluminis laidumas priklauso ne vien nuo pačios medžiagos terminių savybių, tačiau ir nuo drėgmės kiekio joje. Todėl skaičiuojant bendrą atitvaros šiluminę varžą nereikėtų apsiriboti laboratorinėmis šilumos laidumo koeficiento λ reikšmėmis, tačiau įvertinti ir sienos eksploatacinį drėgnumą, patalpų paskirtį, galimus šilumos nuostolius per susidariusius „šalčio tiltelius” ir langus. 20 cm pločio Fibo blokelių nešančių sienų mūrą apšiltinus 15 cm mineralinės vatos ar putų polistireno sluoksniu, tokios konstrukcijos šiluminė varža siektų R >5 m²K/W. Beje, apšiltinimo medžiagą visuomet rekomenduojama montuoti išorinėje sienos pusėje – taip daugeliu atvejų išvengsime „rasos taško” susidarymo pačiame blokelyje, namas tarnaus daug ilgiau, nei šiltinant iš vidaus ar naudojant vienasluoksnę sieną.

Ekologiškai švarūs komponentai

Kai kurių konstruktyvinių medžiagų gamybos technologija apsprendžia įvairių cheminių priedų panaudojimo būtinybę. Tuo tarpu Fibo blokelis gaminamas iš ekologiškai švarių komponentų – cemento ir kepto molio, vengiant dirbtinių papildų. Tokia gaminio žaliava be to jam suteikia ir atsparumo ugniai bei garso absorbcinių savybių. Fibo produkcijai yra išduotas higieninis sertifikatas ir radiologinių tyrimų protokolai, tenkinantys HN-85-1998 normų pirmajai statybinių medžiagų klasei keliamus reikalavimus (galima naudoti gyvenamųjų patalpų viduje). Todėl tiems kurie rūpinasi savo bei aplinkinių sveikata šis Fibo gaminys galėtų tapti priimtiniausiu pasirinkimu.

Nauji Fibo pamatiniai ir cokoliniai blokai

Fibo pamatiniai blokai – tai dar viena Saint-Gobain kompanijos pristatoma naujiena. Šie blokai yra sukurti specialiai pamatų ir cokolių statybai, bet gali būti naudojami monolitinėms sienoms, atraminėms sienoms su padidintais reikalavimais apkrovoms arba garso izoliacinėms sienoms statyti. Ši produkcija turi labai plačias panaudojimo galimybes. Blokai yra pritaikyti tiek gyvenamųjų pastatų pamatų bei cokolių įrengimui, tiek kitų konstrukcijų, tokių, kaip tvoros, šiltnamiai, ūkiniai pastatai, pamatų formavimui.

Statyboje vienas iš svarbiausių etapų yra pamatų įrengimas. Nuo jų priklauso namo ilgaamžiškumas. Jei pamatai bus netinkamai įrengti, juose gali atsirasti plyšiai, per kuriuos skverbsis šaltis, drėgmė. Laikui bėgant drėgmė pradės ardyti ne tik patį pamatą, bet ir patį mūrą. Pasekmės – brangios remonto išlaidos, padidėję šilumos kaštai.

Šie blokai buvo kuriami, orientuojantis į privatų statytoją, kuris nori turėti patikimą ir nebrangų pamatą. Jie sutaupo daug kliento liešų, nes statant tokią konstrukciją, yra nereikalingi brangūs klojiniai, viskas gali būti daroma nenaudojant kėlimo įrangos. Montavimas yra paprastas ir greitas.

Įrengiant pamatą su Fibo pamatiniais blokais, galite naudoti betoną, kurio stiprio klasė yra C16/20. Toks pamatas būtų optimalus gyvenamajam vieno ar dviejų aukštų namui. Skiedinys gali būti gaminamas tiesiogiai statybų aikštelėje, tai yra ypač aktualu, kai yra statoma už miesto ribų ir transportavimas yra brangus. Takus betonas yra įpilamas į iš pamatinių blokų suformuotą klojinį, užpildo jį, sukimba su bloko sienelėmis ir taip gaunama monolitinė konstrukcija, kuri vėliau gali atlaikyti dideles apkrovas.

Pamatiniai blokai, kaip ir kita Fibo produkciją į statybų aikštelę yra atvežama nemokamai, jei yra užsakomas pilnas autovežis. Čia turima omenyje, kad krovinys gali būti formuojamas ne tik iš vienos rūšies blokelių, bet iš visos kompanijos gaminamos produkcijos. Galite užsakyti tiek Fibo pamato blokus, tiek Fibo PLIUS blokelius, tiek keramzitą ar statybinius mišinius.

Kiti Fibo gaminiai

Prie blokelių UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai” gamina lengvas Fibo sąramas, kurios yra pritaikytos prie visų galimų sienos storių. Fibo sąramas galima naudoti angose, kurių plotis yra iki 200 cm.

U-tipo blokeliai – tai dar vienas gaminys, labai gerai tinkantis betoniniam žiedui įrengti arba sąramoms daryti. Šių blokelių pagalba žymiai pagreitinamas betoninio žiedo įrengimo procesas. Didelis tokios sistemos privalumas yra tas, kad tokiu būdu neatsiranda šalčio tiltas.

Fibo keramzitas – yra dažnai naudojamas grindų bei stogų formavimui. Tai yra medžiaga gerai šiltinanti, izoliuojanti garsą, bet tuo pačiu lengva ir neapkrauna nešančių konstrukcijų.

UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai” taip pat gamina visiškai sukomplektuotą trisluoksnio kamino sistemą, kurioje yra karščiui ir kondensatui atsparus šamotinis įdėklas, mineralinės vatos tarpsluoksnis, pagamintas be organinio rišiklio, lengvai montuojamas išorinis keramzitbetonio apvalkalas – modulinis blokelis. Taip pat ventiliacinius blokelius naudojamus ventiliacinių šachtų Fibo mūre bei kolonų įrengimui.

Jeigu nusprendėte susiręsti namą iš Fibo ar Fibo PLIUS blokelių, patartina ir kamino sistemą pasirinkti tos pačios Fibo sistemos, kadangi produkcija puikiai dera tarpusavyje.

Fibo keramzitinių ir kaminų sistemos gaminių galima įsigyti didžiuosiuose statybos prekių centruose taip pat mažesnių įmonių pardavimo vietose, prekiaujančiose statybų medžiagomis visoje Lietuvoje.

Kiti temos straipsniai

Klinkerio plytelių apdaila

Klinkerio plytelių apdaila

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Natūralaus akmens fasadai

Natūralaus akmens fasadai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

sąramos

Sąramos – svarbus statybų elementas

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Dekoratyvinis tinkas

Dekoratyvinis tinkas

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Fasadų valymas

Fasadų valymas

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Alucobond ir Alucore fasado plokštės

Alucobond ir Alucore fasado plokštės

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu