STATYBA
Kalkakmenis interjere, eksterjere
KALKAKMENIS, tai akmuo, kuris žmonijos istorijoje įsiamžino prabangiausiuose statiniuose: pilys, karališki rūmai, vilos. Kalkakmenio yra visame pasaulyje ir labai skirtingo tiek atspalviu,…
Penki faktai apie nekilnojamo turto vertinimą
Nekilnojamas turtas, nuosavas būstas – ilgalaikis pirkinys, investicija į ateitį. Natūralu kad žmonės jį renkasi ypač atidžiai. Daugeliui, prieš įsigyjant būstą, tenka taupyti pirmajam įnašui,…
Statybinės plėvelės gidas: kokią rinktis?
Renkantis bet kokias statybines priemones labai svarbu kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms. Tai yra garantija, kad rasite tai, ko reikia Jūsų būstui ir bet kuriam, kitam NT objektui.…
Lietaus nuvedimo sistemos: kodėl jos būtinos ir kokią verta rinktis Jums?
Pagal galiojančias taisykles, kiekvienas Lietuvoje statomas būstas privalo turėti lietaus nuotėkų sistemą, kurią sudaro latakai ir lietvamzdžiai. Šie komponentai suteikia apsaugą nuo kritulių…
Ekspertai paneigia labiausiai 4 paplitusius mitus apie stogo dangas
Stogas – viena svarbiausių namo dalių, kuri idealiu atveju tarnauja keliasdešimt metų ar dar ilgiau. Jo įrengimas yra investicija, kuri pareikalauja materialinių išteklių ir Jūsų laiko, todėl…
Ekspertai pataria: ką daryti, jei aplink langus renkasi pelėsis ir pučia vėjas
Langai ir durys – viena silpniausių bet kurio pastato vietų, jei kalbame apie šilumos nuostolius. Dar didesnė blogybė, kai langai ir durys įstatyti blogai ir daugiau šilumos praleidžia ne per…
Drėgmės surinkėjo nuoma patalpų džiovinimo darbams
Namuose tvyranti drėgmė ne tik apgadina daiktus, bet ir kenkia sveikatai. Atsiradęs pelėsis sparčiai plinta sukeldamas alergines reakcijas bei įvairias ligas. Todėl pelėsį būtina naikinti bei…
Aktuali informacija planuojantiems griauti sienas daugiabutyje
Daugiabučių namų gyventojai dažnai nusprendžia „transformuoti“ erdves – išgriauti sienas tarp atskirų erdvių (kambarių). Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos…
Gyvenamojo pastato paskirties keitimas: kaip pakeisti vienbučio pastato paskirtį į daugiabutį
Pasitaiko atvejų, kai nekilnojamojo turto projektų plėtotojai, parengę projektus gyvenamiesiems vienbučiams pastatams, persigalvoja ir vietoj jų nusprendžia statyti trijų ir daugiau butų…
Ar statant individualų namą privaloma viešinti jo projektą?
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kada fiziniams asmenims privalu viešinti individualaus namo projektą bei…
Garantinių priemonių užtikrinimas užbaigus daugiabučio gyvenamojo namo atnaujinimą (modernizaciją)
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja dėl statybos užbaigimo procedūros metu privalomų pateikti dokumentų,…
Kada suplanuotai teritorijai privalomas detaliojo plano keitimas, o kuriais atvejais pakanka jį koreguoti?
Detaliojo plano keitimas visai suplanuotai teritorijai, į kurią patenka ir kiti žemės sklypai bei į procesą įtraukiami jų savininkai, – ilgai trunkanti procedūra. Tačiau žinotina, kad teisės…
Kada privalomas statybos leidimas, norint atlikti daugiabučio fasado išorės paprastąjį remontą
Neretai senesnės statybos daugiabučių namų išorinis vaizdas neatrodo patraukliai. Gyventojai, manydami, kad su savo nuosavybe galima elgtis pačių nuožiūra, nusprendžia patobulinti namą ir,…
Taupydami elektrą, gamybininkai suskubo plauti įrangą. Ekspertai vertina palankiai – gerės kokybė
Iki šiol dauguma gamybos įmonių vengė arba delsė vykdyti profilaktinius įrangos bei šilumokaičių plovimus ir valymus. Pastaruoju metu tokių paslaugų poreikis išaugo kelis kartus – tokiu būdu…
Suplanuota, kaip pastatų anglies dvideginio pėdsaką Lietuvoje iki 2050 metų sumažinti iki nulio
Aplinkos ministerija parengė Ilgalaikės pastatų renovacijos strategijos įgyvendinimo planą, kuris leis iki 2050 m. visų Lietuvos viešų ir privačių pastatų bei gyvenamųjų namų anglies…
Ar atsipirks investicijos į pastatų renovaciją?
Prognozuojama, kad šildymo sezonas bus nelengvas – Kaune energijos kaina pakilo nuo 3,95 iki 9,50 centų už kilovatvalandę, lyginant su praėjusiu šildymo sezonu. Panašus kainų pokytis stebimas…
Statybinių medžiagų tiekimas teisingomis kainomis
Pradėję planuoti savo namo statybas, dažnas iš Jūsų pagalvoja, jog medžiagomis gali pasirūpinti tikrai pats. Juk paprasta – nuvažiuoji į didesnį prekybos centrą ir nusiperki ko reikia. Tačiau…
READYSLATE skalūno stogo dangos inovacija
PIRMOJI PASAULYJE, IŠ ANKSTO PARUOŠTA, NATŪRALAUS SKALŪNO STOGO DANGOS SISTEMA Pagrindinės gaminio savybės: Patvarumas – natūralus skalūnas yra ilgaamžiška, patvari, atspari vandeniui,…
NEXLER bituminė danga
Nexler PJ 40HPrilydoma, ypatingai elastinga modifikuoto bitumo membrana naudojama viršutiniam sluoksniui 2-iejų sluoksnių hidroizoliacijos sistemoje. Nexler PJ 40prilydoma, ypatingai elastinga…
Statytojo prievolė gavus nurodymą pašalinti savavališkos statybos padarinius
Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) nustačius savavališką statybą ir surašius privalomąjį nurodymą pašalinti jos…
Ar pontoniniai lieptai gali būti laikomi nesudėtingaisiais statiniais
Poilsiauti prie vandens šiltuoju sezonu mėgsta daugelis žmonių. Poilsiautojų patogumui prie ežerų, tvenkinių ar upių pakrančių įrengiami pontoniniai lieptai, ant kurių mėgstama degintis…
Ar privalomas statybos leidimas, norint įsirengti į žemę įleidžiamą sandėlį „kapsulę“
Dar prieš keletą dešimtmečių statant nuosavą namą rūsys buvo neatsiejama požeminė namo dalis. Šiuolaikiniuose namuose tokios patalpos neretai nebeįrengiamos. Tačiau pastebima, kad žmonės vis…
Reikalavimai mėšlo ar srutų talpyklos (statinio) statybai
Ūkininkams neretai kyla klausimų dėl keliamų reikalavimų mėšlinių ir srutų kauptuvų statybai. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos…
Ar galima remontuoti daugiabučio gyvenamojo namo stogą, kai tam yra nepritariančių bendraturčių
Gyvenant senesniame daugiabučiame gyvenamajame name, stogo remontas neišvengiamas – anksčiau ar vėliau teks stogą tvarkyti. Tačiau stogas yra bendrojo naudojimo objektas, todėl…
Kelio užtvaro įrengimas
Privačių žemės sklypų, vienkiemių, kaimo sodybų gyventojai dažnai nusprendžia įsirengti kelio užtvarą kitaip dar vadinamu šlagbaumą. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie…
Ar verta naudotis akcijomis, kai perkame statybines medžiagas?
Kaip žinia, įvairus remontas kainuoja tikrai nemažai. Net ir smulkiausi darbai gali atimti ilgai taupytas santaupas. Tačiau net ir tokiose situacijose galima sutaupyti, jeigu įvairias…
Statybos privačiame žemės sklype: ką reikia žinoti?
Gyventojai dažnai kreipiasi į Aplinkos ministeriją, norėdami pasitikslinti, kokiems statiniams nuosavame sklype nėra būtini statybą leidžiantys dokumentai, kokiais atvejais turi būti parengtas…
Paskelbtas Valstybinių miškų urėdijos biuro architektūrinio konkurso laimėtojas, pastatas taps medinės architektūros pavyzdžiu
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“…
Statinių statybos eiliškumas sodyboje: ar galima sklype statyti kaimo turizmo pastatą, kai dar nėra gyvenamojo namo
Paminėjus sodybą užmiestyje daugeliui kyla asociacijos su jaukiu poilsiu gamtos prieglobstyje bei puikia išeitimi atokiai nuo miesto šurmulio su draugais paminėti kokią nors šventę ar tiesiog…
Metalinė stogo danga – kaip ji padeda sutaupyti?
Yra tiek daug įvairiausių sprendimų, su kuriais susidursite kaip privataus namo savininkas. Svarbu, kad jūs rimtai pagalvotumėte apie kiekvieną aspektą, susijusį su jūsų namų stabilumu,…
Pagalbinių ar papildomų patalpų, kaip priestato, statymas: kada privalomas statybos leidimas
Papildoma patalpa prie pastato ne tik apsaugo šildomas patalpas nuo vėjo, lietaus ar šalto oro, bet ir leidžia taupyti gyvenamojo būsto šildymo išlaidas, o papildomą patalpą įrengus pastate,…
Ką privalo žinoti daugiabučių gyventojai, norintys pratęsti laiptinę į palėpę
Palėpė – erdvė tarp stogo ir viršutinio namo aukšto, ir ji yra visų daugiabučio namo gyventojų bendra nuosavybė. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos…
Kokiai pastatų kategorijai priskirtina pirtis ant polių ir ar statant reikia statybos leidimo?
Pastaruoju metu populiarėjant pirčių kultūrai neretas žemės sklypo savininkas susimąsto apie nuosavą pirtį. Vienas iš paprastesnių pirties statymo būdų – suręsti ją ant polių. Tačiau…
Ką svarbu žinoti norint statyti voljerą ar kitą nesudėtingąjį statinį
Voljerai, tvoros, aptvarai, diendaržiai ir kiti panašūs statiniai bendrai vadinami užtvaromis. Priklausomai nuo aukščio ir jų dalių akytumo, užtvaros iki 5 m aukščio priskiriamos I arba II…
Ką privalu žinoti norint atlikti garažo ar sandėliuko paprastąjį remontą?
Vis dažniau gyventojams įsigyjant atokiau nuo miestų esančias sodybas, prireikia remontuoti ne tik gyvenamuosius namus, bet ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus, t. y. garažus arba…
Kokių veiksmų imtis pastebėjus pastato konstrukcijų įtrūkius ar deformacijas?
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti…
Ar pavėsinių statybai rekreacinio naudojimo žemės sklype, paviršinių vandens telkinių apsaugos zonoje reikalingas statybos leidimas
Pasistačius naują ar rekonstravus seną namą sodyboje prie vandens telkinio, neretai imama svajoti apie tai, kaip kuo ilgiau praleisti laiką gamtoje. Tuomet gimsta idėja kieme pasistatyti…
Statybos inspekcija atsako: ką reikėtų žinoti apie statinio priežiūrą po statybos užbaigimo
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) teikia atsakymus į svarbiausius klausimus, susijusius su eksploatuojamų statinių…
Kas yra statinys ir kodėl svarbu teisingai nustatyti jo kategoriją?
Vienas iš svarbiausių statybos projekto sėkmės garantų – teisingai nustatyta planuojamo statyti pastato ar inžinerinio statinio kategorija. Kad planuojamo pastato statybos procesas būtų…
Pastato ir patalpų paskirtis: ką privalu žinoti, kad būtų išvengta klaidų renkantis būstą
Būsto pirkimas – viena didžiausių gyvenimo investicijų. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą įsigyti patalpą (butą) naujai pastatytame ar dar nebaigtame statyti pastate, būtina…
Ką daryti, kai statybos metu reikia keisti esminius statinio projekto sprendinius?
Sutvarkyta aplinka, vaismedžiai ir vaiskrūmiai nokina vaisius ir uogas, aptvertoje teritorijoje iškastas tvenkinys, tačiau idilę sugriauna kieme buvusio savininko pradėtas ir nebaigtas statyti…
Ką privalu žinoti statant kupolinį statinį?
Lietuvoje sparčiai populiarėjantys kupoliniai statiniai stebina paskirčių įvairove: kupolas – poilsiui, laisvalaikiui ir pramogoms, kupolinė pirtis ar baseinas, kupolas – šiltnamis.…
Ar galima atskirų statinių ar jų dalių statybos užbaigimo procedūras vykdyti ne vienu metu?
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai teiraujamasi, ar galima atskirų statinių ar jų dalių statybos užbaigimo…
Klinkerio plytelių apdaila
Fasado apdaila, tai ne tik eksterjeras, galimybė improvizuoti ir sukurti išskirtinius namus, bet ir apsauga. Geros, tvirtos ir ilgaamžės medžiagos nebijo aplinkos poveikio, temperatūrų…
Čerpės fasado apdailai – kaip pasirinkti?
Čerpės fasado apdailai šiandien vis labiau populiarėja įvairiose pasaulio šalyse. Stogo danga, kaip ir fasado apdaila – vienas svarbiausių akcentų. Stogas apsaugo visą pastato…
Nauja „Ruukki“ ugniasienė – dar didesnis saugumas ir apsauga nuo ugnies plitimo
„Ruukki“ ketina pristatyti naują ugniasienės sprendimą, kuris užtikrins didesnį saugumą ir užkirs kelią ugnies plitimui. Nauja ugniasienė sukurta taip, kad būtų lengva ir greit montuojama, tad…
Stogų dangos Jūsų būstui: ką rinktis, kad džiugintų ilgus metus?
Siekiant užtikrinti komfortą, namų saugumą ir aukštą pridėtinę būsto vertę, namo stogas – vienas svarbiausių komponentų. BUDMAT komanda apžvelgia siūlomas stogo dangas, jų trūkumus bei…
Statykime kartu: statinio kapitalinis remontas ar rekonstravimas? Esminiai skirtumai
Abejojate, ar numatyti statybos darbai priskirtini statinio kapitaliniam remontui, ar rekonstravimui? Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos…
Kada reikalingas statybą leidžiantis dokumentas norint perstatyti neypatingąjį statinį?
Nusipirkus nedidelį seną namą dažnai galvojama, kad verčiau jį nugriauti ir ant likusių pamatų pastatyti naują. Ir tai suprantama, nes kad ir nedidelio seno namo rekonstrukcija yra brangi.…
Siūlomos sertifikavimo išimtys leis statybų sektoriui sparčiau apsirūpinti žaliavomis
Statybos produkcijos sertifikavimo centrui nuo kovo 4 d. sustabdžius visų Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamų statybos produktų sertifikatus bei trūkinėjant tiekimo grandinėms, statybų…
Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai
Deinavosbaldai.lt – baldai internetu