Ekoklima

Daugiabučio namo stogo dangos keitimas: ką svarbu žinoti?

Daugiabučių stogų keitimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia gyventojų klausimų, susijusių su stogo keitimu daugiabučiame gyvenamajame name. Atsakome, kuriais atvejais keičiant daugiabučio namo stogą reikalingas leidimas ir kas jį išduoda, bei kas atsakingas už tokių pastatų stogų dangos priežiūrą ir įvertinimą. 

Daugiabučio  gyvenamojo namo stogo dangos keitimas priskiriamas prie statinio paprastojo remonto darbų. Paprastojo remonto darbams statybą leidžiantis dokumentas (SLD) būtų reikalingas:

– keičiant ypatingojo ar neypatingojo daugiabučio gyvenamojo namo, esančio mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, stogo dangą, kai keičiasi pastato išvaizda;

– keičiant   daugiabučio gyvenamojo namo, kuris yra kultūros paveldo statinys, stogo dangą, kai keičiasi pastato išvaizda.

Kitais atvejais norint keisti daugiabučio namo stogo dangą, SLD gauti neprivaloma. 

Pastato išvaizdos keitimu, keičiant stogo dangą, laikytini šie darbai: šlaitinio stogo dangos keitimas (keičiant spalvą ir (ar) dangos tipą), dažymas (keičiant spalvą), stoglangių įrengimas ant šlaitinio stogo, stoglangių keitimas (keičiant spalvą, matmenis, suskaidymą).

Žinotina, kad tais atvejais, kai daugiabučio gyvenamojo namo stogo dangos keitimui SLD privalomas, reikia parengti statinio projektą ir kreiptis į savivaldybės merą ar jo įgaliotą savivaldybės administracijos valstybės tarnautoją dėl SLD išdavimo.  Statinio projektą gali parengti  projektuotojas, turintis teisę užsiimti statinio projektavimu (statinio projektuotojo pareigos ir teisės nustatytos Statybos įstatymo 16 straipsnyje).

Daugiabučio gyvenamojo namo stogas yra  pastato bendrojo naudojimo objektas ir norint keisti stogo dangą (atlikti paprastąjį remontą), vadovaujantis Civilinio kodekso 4.85 straipsnio nuostatomis, visada turi būti gaunamas butų ir kitų patalpų savininkų daugumos sutikimas dėl stogo remonto darbų atlikimo, nepriklausomai nuo to, ar statybos darbams privalomas SLD.  

Primename, kad pastatytų daugiabučių gyvenamųjų namų naudojimo priežiūrą atlieka savivaldybių administracijos, o daugiabučio gyvenamojo namo stogo dangos priežiūrą, įvertinimą, ar danga tinkama eksploatuoti, nustato paskirtas statinio techninis prižiūrėtojas, kurį skiria administratorius, bendrija ar namo savininkų jungtinės veiklos sutartimi paskirtas asmuo.

Ruukki

Kiti temos straipsniai

NEXLER bituminė danga

NEXLER bituminė danga

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Būdami namuose – būkite kokybiškai

Būdami namuose – būkite kokybiškai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu