Franke

„Ruukki“ ir „Honkarakenne“ – pirmieji pasaulyje įrengs stogą iš plieno, kurio gamybai nėra naudojamas iškastinis kuras

Ruukki stogas

„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne“, siekiant išbandyti „SSAB“ plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka“ rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje. Šis bandomasis projektas yra dalis „Ruukki“ pastangų siekiant, kad statomų pastatų anglies dvideginio emisija būtų neutrali.

Ruukki stogas

Klaukkala, Suomijoje, bus pastatytas pirmasis pasaulyje namas su plienine stogo danga, kurios gamybai nėra naudojamas iškastinis kuras. „Ruukki Classic“ stogo danga yra pagaminta iš plieno be iškastinio kuro ir padengta biologinės kilmės danga „Ruukki“ Vimpeli gamykloje Suomijoje. Šis stogas puikiai dera prie „Honka“ ekologiškumo koncepcijos, pagal kurią statomi mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantys rąstiniai namai. Statybai naudojama atsinaujinanti mediena iš tvarumo principus atitinkančių sertifikuotų miškų.

Ruukki stogas

„Ruukki“ bendradarbiauja su pasirinktais namų statybos ekspertais, kad prisidėtų prie tvarios namų statybos ir papildytų ją „Ruukki Classic“ stogo danga iš plieno, kurio gamybai nėra naudojamas iškastinis kuras. „Ruukki“ atidžiai renkasi ne tik naudojamas žaliavas, bet ir siekia kuo labiau sumažinti savo gaminių kuriamą išmetamų teršalų kiekį. Gamybos procese pasitelkiama žalioji energija, pakuotėms naudojamos biologinės kilmės ar perdirbtos medžiagos ir, jei tai įmanoma, logistikos darbai yra vykdomi naudojant biokurą.

Ruukki stogas

„Mūsų klientai vertina ne tik masyvių rąstinių pastatų ilgaamžiškumą ir palankią gyvenimui aplinką, bet ir ekologinį tvarumą, kurio esmė yra išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimas bei naujų projektų įgyvendinimas siekiant kuo labiau sumažinti statybos procese susidarančio anglies dioksido kiekį. Rąstai yra puiki medžiaga mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančiai statybai, o „Ruukki“ mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantys stogo dangos gaminiai yra svarbus žingsnis link tvaresnės statybos”, – sako Eino Hekali „Honkarakenne“ gaminių viceprezidentas.

„Įmonė „Honkarakenne“ yra mūsų strateginė partnerė ir medienos statybos tendencijų kūrėja, kurios veikla grindžiama tvarumu. „Ruukki“ puoselėja ilgalaikį bendradarbiavimą su klientais, kad kartu galėtume sumažinti neigiamą statybos poveikį aplinkai “, – teigia Jorma Korhonen, „Ruukki“ stogo dangų verslo vadovas Suomijoje.

Ruukki stogas

Trečiąjį 2023 m. ketvirtį „Ruukki“ pristatė pirmuosius pasaulyje bandomuosius gaminius iš plieno be iškastinio kuro. Vėliau šiais metais bendrovė taip pat išbandys „SSAB Zero™“ plieną, siekdama tapti pirmąja įmone nuo 2024 m. pradėsiančia tiekti gaminius iš plieno be iškastinio kuro, pagamintus remiantis pažangiausiais metodais. Produktai, pagaminti iš plieno be iškastinio kuro, rinkoje pasirodys nuo 2026 m.

Ruukki

Kiti temos straipsniai

NEXLER bituminė danga

NEXLER bituminė danga

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Būdami namuose – būkite kokybiškai

Būdami namuose – būkite kokybiškai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu