Ekoklima

„Ruukki“ priklausanti „Plannja“ yra pirmoji įmonė Skandinavijoje, tiekianti stogo dangą, pagamintą iš plieno be iškastinio kuro

Plannja

Produktų iš plieno skardos gamintoja „Plannja“, priklausanti bendrovei „Ruukki Construction“, pirmoji Skandinavijoje pradės gaminti gyvenamųjų namų stogų dangas iš plieno, kuriame nėra iškastinio kuro. Bandomieji gaminiai bus pristatomi į „OBOS“ statomą gyvenamųjų namų kvartalą Björröd mieste Västra Götalande, Švedijoje. Per likusią šių metų dalį, produktai bus gaminami „Plannja“ Järnforsen ir Landsbro gamyklose Švedijoje, naudojant patronuojančios įmonės „SAAB“ plieną be iškastinio kuro.

2024 m. sausį „Plannja“ gyvenamojo rajono statytojams „OBOS“ pristatys stogo dangos lakštus, pagamintus iš „SSAB“ plieno be iškastinio kuro. „OBOS“ – rinkoje pirmaujanti vienbučių namų statybos įmonė, turinti aiškią tvarumo strategiją ir siekianti sumažinti neigiamą poveikį klimatui tiek gamybos etape, tiek ir per visą pastatų gyvavimo ciklą. Stogo danga, pagaminta nenaudojant iškastinio kuro, bus pirmoji tokio pobūdžio siunta Švedijoje, pristatyta kruopščiai atrinktam gyvenamųjų namų projektui Björröd mieste Västra Götaland. 

Projektą sudaro aštuoni vienbučiai namai, kurie netrukus galės didžiuotis dėl stogo dangos, kurios gamybai buvo naudojamas plienas be iškastinio kuro. Pasirinktas stogo dangos profilis „Plannja Trend“, kuriam naudojama biologinė spalvota danga su švedišku rapsų aliejumi, o tai suteikia papildomą ekologinę naudą. Už Skandinavijos ribų „Ruukki Construction“ siūlomas analogiškas gaminys yra „Ruukki Classic“ stogo danga. 

„Mes labai palankiai vertiname šią iniciatyvą ir kartu su „Plannja“ prisiimame atsakomybę, siekdami sumažinti neigiamą pastatų statybos proceso poveikį klimatui. Be to, kartu patenkiname ilgalaikį augantį būsto, darančio mažesnį poveikį klimatui, poreikį. Įmonė „OBOS“ jau ilgą laiką sėkmingai bendradarbiauja su „Plannja“. Tam, kad mūsų gamybos įmonių procesai būtų veiksmingi, labai svarbu turėti nuolatinių tiekėjų“, – teigia Švedijoje veikiančios įmonės „OBOS“ generalinis direktorius Joakim Henriksson.

Björröd gyvenamojo namo projekte stogo dangos lakštai ir papildomos detalės bus gaminami iš plieno, kuriame nenaudojamos iškastinės žaliavos, „Plannja” gamyklose Järnforsene ir Landsbro, Švedijoje.

„Siekiame, kad ateityje statybų ir namų gamybos pramonėje nebūtų naudojamas iškastinis kuras. Stogo ir fasadų apdailos gaminiams naudodami plieną be iškastinio kuro galėsime ženkliai sumažinti statybų pramonės anglies pėdsaką. Labai džiaugiamės galėdami pasiūlyti stogo dangą, kurios gamybai nėra naudojamas iškastinis kuras. Tvari statyba įgavo visiškai naują prasmę“, – teigia „Plannja Steinwalls AB“ direktorius Torbjörn Henrysson. Įmonė „Plannja Steinwalls AB“ gamina skardos gaminius, skirtus vienbučiams namams.

Torbjörn Henrysson, Business Director, Plannja Steinwalls AB & Bjarne Peterson, Sales Director, Plannja Steinwalls AB

Vanduo kaip šalutinis produktas

Plieno be iškastinio kuro gamybos procese liekamasis produktas yra ne anglies dioksidas, o vanduo. Be to, gamybos etape išmetamų teršalų kiekis sumažinamas naudojant žaliąją energiją ir pasirenkant kuo mažesnį poveikį aplinkai darančias medžiagas ir logistikos alternatyvas.

„Ruukki Construction“ priklausanti „Plannja“ laikosi bendro 2021 m. priimto tvarumo įsipareigojimo, kuriuo remiantis įmonės prisiėmė atsakomybę tapti pirmosiomis įmonėmis pasaulyje, tiekiančiomis savo klientams statybos produktus, pagamintus iš plieno be iškastinio kuro. Tiek „Ruukki“, tiek ir „Plannja“ nuo 2019 m. sistemingai sumažino gamybos procese išmetamų teršalų kiekį daugiau nei 50 %. Iki 2030 m. siekiama, kad bendras išmetamų teršalų kiekis būtų sumažintas 70 %. Ilgametės investicijų programos tikslas – kuo labiau sumažinti neigiamą veiklos ir gaminių poveikį aplinkai. 

2023 m. lapkritį „Ruukki Construction“ paskelbė apie pirmuosius bandomuosius projektus Švedijoje ir Suomijoje, o kitais metais „Ruukki“ ir „Plannja“ pasirinktose Europos šalyse pradės daugiau bandomųjų projektų su plieno gaminiais be iškastinio kuro.  

Faktai: Trys priežastys, kodėl plienas be iškastinio kuro tikrai yra ekologiška alternatyva

  • Šiam procesui nenaudojamas joks iškastinis kuras ir neišmetamas joks CO2 kiekis.
  • Vienintelis šalutinis produktas yra vanduo.
  • Jei redukcijos procese naudojamas vandenilis yra pagamintas naudojant žaliąją elektros energiją, gamybos procese nėra išskiriamas anglies dioksidas, todėl plienas iš tiesų pagaminamas be iškastinio kuro.

Ankstesni bandomieji projektai:

„Ruukki“ ir „Honkarakenne“ – pirmosios įmonės pasaulyje, pagaminusios ir sumontavusios stogo dangą iš plieno, kurio gamybai nėra naudojamas iškastinis kuras

Pristatome pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statybos procese buvo naudojamas plienas be iškastinio kuro

Apie įmonę „Plannja“
„Plannja AB“ yra Švedijos įmonė, gaminanti lakštinius metalo gaminius. 1967 m. įkurta įmonė nuolat stengiasi diegti naujoves ir patenkinti savo klientų poreikius. Tiekiami gaminiai apima sienų ir stogo profilius, stogo čerpes, stogo drenažo sistemas, apsauginius stogo elementus, lakštinį metalą ir armatūros / klojinių lakštus. „Plannja“ savo gaminius parduoda Skandinavijoje. Per „Plannjas Steinwalls” verslo sritį Švedijoje gaminamiems vienbučiams namams tiekiami unikalūs, kiekvienam namui pritaikyti lakštinio metalo paketai.

„Plannja“ ir „Plannja Steinwalls“ yra plieno grupės „SSAB“ dukterinės įmonės, o nuo 2014 m. – priklauso „SAAB Ruukki Construction“ padaliniui. Daugiau informacijos apie „Plannja“ ir „Plannja Steinwalls“: www.plannja.se ir „Plannja Steinwalls“.  

Apie „Ruukki“
„Ruukki Construction“ yra plieninių statybos gaminių ir paslaugų, skirtų tvarių pastatų statybai, tiekėja. Bendrovėje dirba apie 1 500 darbuotojų. Taip pat, bendrovė turi 13 specializuotų gamybos vietų. 10-tyje Europos šalių klientams tiekiame pagrindinių prekinių ženklų „Ruukki“ ir „Plannja“ gaminius. Santykinės pardavimo pajamos 2022 m. siekė apie 646 mlrd. eurų. Priklausome „SSAB“ ir esame skandinaviška įmonė. Dalijamės bendromis vertybėmis ir didele patirtimi plieno ir statybos pramonėje. www.ruukki.com

„SSAB“ – Šiaurės Europos ir JAV plieno gamybos įmonė, turinti darbuotojų daugiau nei 50-tyje šalių. „SSAB akcijos įtrauktos į „Nasdaq“ Stokholme, taip pat ir „Nasdaq“ Helsinkyje. www.ssab.com 

Ruukki

Kiti temos straipsniai

NEXLER bituminė danga

NEXLER bituminė danga

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Būdami namuose – būkite kokybiškai

Būdami namuose – būkite kokybiškai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu