Ekoklima

Saugus namo stogas – būtinybė

Saugus namo stogas – būtinybė

Dengdami stogus pamirštame labai svarbų priedą – stogo saugos elementus . Plačiau aptarsime kodėl jie yra svarbūs ?

Lietuvoje dar dažnas atvejis, kada apie stogo saugos elementus pradedama kalbėti tik po to, kai įvyksta nelaimingas atsitikimas ar patiriama didelių materialinių nuostolių. Išsivysčiusiose Europos šalyse stogo saugos elementai – senai yra būtinybė, kai tuo tarpu pas mus vis dar galima išgirst vadinant juos „papildomais stogo priedais”.

Kas tai yra stogo saugos elementai, ką ir nuo ko jie apsaugo?

Stogo saugos elementai – tai būtini stogo priedai, užtikrinantys žmogaus saugumą laipiojant ant stogo, bei apsaugantys šalia stogo esančius žmones, automobilius, dekoratyvinius kiemo augalus ar kitus daiktus nuo sniego ar ledo nuošliaužų.

Populiariausios yra keturios šių elementų grupės :

  • sieninės ir stogo kopėtėlės
  • horizontalumą užtikrinantys stogo tilteliai
  • sniego užtvaros, na ir aukštesniems pastatams – apsauginės tvorelės

Be to, reikia nepamiršti, kad stogo saugos elementai apsaugo ir patį stogą, lietaus nuvedimo sistemą, ventiliacinius kaminėlius, antenas, saulės kolektorius ar kitus ant stogo esančius daiktus nuo sulankstymo ar sulaužymo, tad stogas su saugos elementais išliks gražus, sandarus ir tarnaus gerokai ilgiau.

Kuo pasižymi kiekviena iš šių elementų grupių?

Sieninės ir stogo kopėtėlės siūlomos su patogiu turėklu, stogo kopėtėlių tvirtinimas ir kojelės parenkamos ir pritaikomos pagal konkrečią stogo dangą, kad vaikštant stogu danga nebūtų gadinama, t.y. nesusibraižytų, nesusilankstytų, nebūtų laužoma.

Sniego užtvaros būna skardinės, pagamintos iš storos skardos, arba gerokai efektyvesnės ir tvirtesnės – vamzdinės. Sniegas vamzdinėse  užtvarose greičiau ištirpsta ir patenka į lietaus nuvedimo sistemą. Sniego užtvaras būtina įrengti bent ties įėjimais, įvažiavimais į garažą, ties terasomis ar kitur kur vaikšto žmonės, bei vietose, kur sniego nuošliaužos galėtų užkristi ant kito, žemiau esančio stogo.

Stogo tilteliai – tai tvirti, horizontalūs takeliai, užtikrinantys saugų ir patogų priėjimą prie reikiamos vietos stačiomis. Jų konstrukcija itin tvirta, prie jų galima segti saugos diržą.

Ant stogų, kurių nuolydis yra didesnis nei 7 laipsniai, o aukštis iki karnizo 7 ar daugiau metrų, o taip pat ant visų stogų, kai pastato aukštis yra didesnis nei 10 m, būtina įrengti ne žemesnes nei 60 cm apsaugines tvoreles.

Jei jūsų stogui reikia naudoti ir sniego užtvaras ir tvoreles, yra siūlomas ir sprendimas du-viename (t.y. tvorelė su sniego užtvara). Toks sprendimas labai gerai tinka visuomeniniams pastatams: mokykloms, poliklinikoms, daugiabučiams, parduotuvėms t.y. visur, kur aplink stogą vaikšto žmonės, važiuoja automobiliai.

Daugiau informacijos  apie stogo saugos elementus rasite www.ruukkistogas.lt ir pas artimiausia  RUUKKI parnerį.

Ruukki

Kiti temos straipsniai

NEXLER bituminė danga

NEXLER bituminė danga

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu