Anza

Penki faktai apie nekilnojamo turto vertinimą

Nekilnojamo turto vertinimas

Nekilnojamas turtas, nuosavas būstas – ilgalaikis pirkinys, investicija į ateitį. Natūralu kad žmonės jį renkasi ypač atidžiai. Daugeliui, prieš įsigyjant būstą, tenka taupyti pirmajam įnašui, imti paskolas, o vėliau jas atidavinėti. Nekilnojamojo turto rinka pastaruoju metu sparčiai auga. Dėl šios priežasties daugeliui žmonių reikia tokios paslaugos kaip nepriklausomas nekilnojamo turto vertinimas.

Nekilnojamo turto vertinimo esmė

Nekilnojamojo turto vertinimas – tai kruopšti objekto analizė ir tyrimas, siekiant nustatyti jo rinkos vertę. Tam, kad bankas išduotų būsto paskolą, būtina pateikti dokumentų paketą, o vienas svarbiausių – nekilnojamojo turto vertinimo ataskaita, kurioje nurodoma jo rinkos ir likvidavimo kaina. Šis dokumentas bankui reikalingas likvidžiajai turto vertei nustatyti, kuris bus skolos grąžinimo garantas, jei paskolos gavėjas taptų nemokus. Tai sumažina jo riziką, nes bankas turi galimybę grąžinti lėšas net ir esant nepalankiam rezultatui.

Padeda teisingai pasirinkti

Vidutinė kaina rinkoj nustatoma lyginant su objektais, panašiais pagal plotą, vietą ir išplanavimą. Tai leidžia suprasti teisingą nekilnojamojo turto kainą.

Galima įsigyti puikiausiai įrengtą namą mažame miestelyje, tačiau jo vertė, be jokios abejonės bus mažesnė, nei buto sostinėje. Namo vertę šiuo atveju nulems vietos patrauklumas, kitaip tariant,  žemės sklypo, kuriame tas namas stovi, vertė, susisiekimo galimybės, išvystyta infrastruktūra, kaip antai vaikų darželis, mokykla, ligoninė, autobusų stotelė.

Kas mažina turto kainą?

Mažiau patraukli vieta mažina nekilnojamojo turto kainą. Nekilnojamo turto vertintojai, bankai, brokeriai ir pirkėjai privalo tapti viena komanda, kuri dirba tam, kad patenkinti klientą, apsaugoti jį nuo galimų nesusipratimų. Daugeliui klientų, siekiančių įsigyti savo namus, reikalinga pagalba. Tenka su žmogumi bendrauti, ieškoti tinkamiausio objekto, o kartais parduoti jau turimą nekilnojamą turtą, nes grynųjų pinigų naujam sandėriui nėra. Dažnu atveju tenka tapti ekspertais ir patarėjais, kad išsipildytų didžiausia kliento svajonė.

Kam reikalingas nekilnojamo turto vertinimas ?

Jeigu esate turto pardavėjas – teisingas nekilnojamo turto vertinimas padės greičiau parduoti turimą turtą. Jeigu planuojate pirkti nekilnojamąjį turtą, labiausiai norėsite sužinoti, ar nepermokėsite, ar kaina, kurios prašo pardavėjas, yra racionali, atitinka šios dienos rinkos tendencijas. O jeigu perkate nekilnojamąjį turtą su paskola, jums prireiks ir oficialaus nekilnojamo turto vertinimo, kurį atlieka kvalifikuotas nekilnojamo turto vertintojas, ekspertas. Tiek perkantis, tiek parduodantis būstą asmuo, turi veikti, kaip viena komanda. Klientas neturi būti blaškomas pertekline informacija, tačiau privalo žinoti visus įsigyjamo būsto privalumus ir trūkumus.

Ar galima tai padaryti pačiam? 

Jūs galite nekilnojamą turtą įsivertinti patys. Tai leis suprasti vidutines kainas rinkoje ir apytiksliai įvertinti savo turtą. Bet į tokį vertinimą nebus atsižvelgta nei teisme, nei banke kilus ginčams. Todėl norint apsisaugoti nuo šios rizikos, geriau kreiptis į profesionalaus vertintojo paslaugas.

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu