Ekoklima

Vilkaviškyje vietoj naftos – galimybė šildytis žemės gelmių energija

Vilkaviškyje vietoj naftos – galimybė šildytis žemės gelmių energija

Vilkaviškyje geologai šiuo metu vykdo skaičiavimus, kaip miestą būtų galima šildyti naudojant žemės gelmėse esančią šilumą – geoterminę energiją.

„Geologai ieškojo naftos ir išgręžė daug gyvųjų gręžinių“, – sako Lietuvos geotermijos asociacijos pirmininko pavaduotojas profesorius Saulius Šliaupa konferencijos „Geotermija – Atsinaujinančiųjų išteklių energetikos įstatymo įgyvendinimas“ metu.

Galimybės šildyti miestą žemės gelmėse esančiais ištekliais jau buvo pristatytos Vilkaviškio miesto tarybai, skaičiuojama, jog geoterminis miesto šildymo potencialas gali siekti iki 5 megavatų ir daugiau.

Pasak S. Šliaupos, tikėtina, kad jei visi skaičiavimai atitiks tyrėjų lūkesčius ir bus įgyvendinti atitinkami techniniai darbai, po kelių metų galima tikėtis pamatyti geoterminės energijos panaudojimą Vilkaviškio mieste.

Geoterminės energijos ištekliai gali būti naudojami ne tik Vilkaviškyje, bet ir Palangoje, Šilutėje bei kituose Vakarų ir Vidurio Lietuvos miestuose.

Deja, tyrimai rodo, kad Rytų Lietuvoje yra dvigubai mažesnis geoterminės šilumos srautas nei Vakarų Lietuvoje, tad sostinei toks šildymo būdas yra mažiau aktualus.

Erika Fuks

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu