q Nauja tvarka numato aiškesnę elektros energijos apskaitą bei tiekimo atnaujinimo procedūrą
Tikkuurila

Nauja tvarka numato aiškesnę elektros energijos apskaitą bei tiekimo atnaujinimo procedūrą

Nauja tvarka numato aiškesnę elektros energijos apskaitą bei tiekimo atnaujinimo procedūrą

Nuo š. m. sausio 30 d. įsigaliojo energetikos ministro Dainiaus Kreivio pasirašyti įsakymai, kuriais numatoma aiškesnėelektros energijos apskaitos ir atsiskaitymo už elektros energijos tiekimo nutraukimo ir tiekimo atnaujinimo darbus procedūra. Tai leis užtikrinti efektyvesnį elektros rinkos liberalizavimo procesą.

„Šie pakeitimai padės sklandžiau pereiti prie liberalios elektros rinkos ir įneš daugiau aiškumo ne tik vartotojams, bet ir elektros tiekėjams“, – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Pakeitimais nustatoma, kad vartotojams, laiku nedeklaravusiems suvartoto elektros kiekio, nepriklausomas arba garantinis elektros energijos tiekėjas turės išrašyti sąskaitą pagal konkretaus vartotojo vidutinį mėnesio elektros suvartojimą.

Vartotojų vidutinis elektros energijos kiekio suvartojimas bus apskaičiuojamas pagal  skirstomųjų tinklų operatoriaus nustatytą ir viešai skelbiamą apskaičiavimo tvarką, remiantis operatoriaus turimais faktiniais duomenimis. Vidutinis elektros suvartojimas bus nustatomas atsižvelgiant į tai, kiek vidutiniškai elektros konkretus vartotojas suvartojo per paskutinius 12 mėnesių. Anksčiau galiojusiose nuostatose nebuvo aiškiai nustatyta, kas konkrečiai turi nustatyti vidutinio suvartojimo apskaičiavimo tvarką ir  kiekvienas nepriklausomas tiekėjas vidutinį suvartojimą galėjo apskaičiuoti savo nusistatyta tvarka.

Taip pat elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklių pakeitimais nustatyta lankstesnė elektros apskaitos prietaisų gedimų ar pažeidimų nustatymo tvarka.

Numatoma, kad gyventojų dalyvavimas surašant aktą dėl elektros apskaitos prietaisų gedimų nebus būtinas tais atvejais, kai šalinami elektros apskaitos prietaisų gedimai, kurie susidarė ne dėl vartotojo kaltės. Esant poreikiui, gyventojai ir toliau galės dalyvauti minėto akto surašyme pasirinkdami jiems patogiausią dalyvavimo laiką iš skirstomųjų tinklų operatoriaus atstovų pasiūlytų alternatyvų.

Nuo 2021 m. kovo 1 d. įsigalios dar vienas pakeitimas, kuriuo nustatomas „vieno langelio“ principas elektros persiuntimo, tiekimo nutraukimo ir atnaujinimo klausimams, kai vartotojui elektros energijos persiuntimas ar tiekimas buvo nutrauktas dėl vartotojo skolos ar kitų sutarties sąlygų nevykdymo. Gyventojų aptarnavimą šiais klausimais tiesiogiai vykdys elektros tiekėjas, o ne operatorius, kaip buvo iki šiol.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu