Tikkuurila

Į ką atkreipti dėmesį renkantis darbo kėdę?

darbo kėdės

Dirbant ar žaidžiant kompiuteriu, kėdė yra mūsų patogumo pagrindas. Verta įsitikinti, kad sėdėjimas joje yra saugus mūsų nugarai. Žemiau rasite keletą patarimų, kaip išsirinkti tinkamą darbo kėdę.

Darbas biure ir kėdės pasirinkimas

Dirbant kompiuteriu dažnai darbo valandų net neskaičiuojame. O atlikdami savo pareigybes, prie kompiuterio judame labai ribotai, dažniausiai tik rankų ir kaklo judesiais. Kartais atsikeliame kuomet reikia nueiti atsispausdinti dokumentus ar pasidaryti kavos. Tačiau visumoje prie kompiuterių galima sustingti valandomis.

Tokia pozicija nėra naudinga stuburui. Kūno laikymas nejudančioje ir netinkamoje padėtyje turi įtakos sveikatai, todėl pasirinkę tinkamą kėdę išlaikysite gerą kūno padėtį.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis kėdę?

Svarbiausi kėdės elementai. Pirkdami kėdę atkreipkite dėmesį į keletą elementų. Svarbiausi jų yra atlošas ir sėdynė, nes jie daugiausia lemia komfortą ir įtaką sveikatai. Sėdynė turi būti patogi ir profiliuota taip, kad nesukeltų spaudimo. Taip pat pravers galimybė reguliuoti kėdės gylį.

Atlošas turi būti sukurtas taip, kad atspindėtų anatominį stuburo išlinkimą. Rinkitės tokį modelį kuris nuo sėdynės pakreiptas 10-15 laipsnių. Tam puikiai tinka modeliai su aukštais atlošais arba su papildoma ir reguliuojama galvos atrama.

Svarbus ir kėdės pagrindas. Jis turi būti stabilus, bet tuo pačiu ir leisti sklandžiai reguliuoti sėdynės aukštį. Ratai turėtų būti pritaikyti prie konkretaus paviršiaus – ant medinio parketo ar laminato puikiai tiks vienokie, o ant plytelių kitokie ratukai. Taip pat svarbu, kad kėdė galėtų suktis 360 laipsnių aplink savo ašį ir nevaržytų naudotojo judesių.

Kitas, atrodytų, smulkus elementas, tačiau jis nėra bereikšmis. Kalba eina apie porankius, kurie taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Atkreipkite dėmesį į jų kokybę ir ar reguliuojamas jo aukštis. Jie turėtų būti gana platūs ir minkšti. Žmonės kurie kompiuterio pele naudojasi kasdieną – dirbdami ar žaisdami – turėtų rinktis kėdę su palenktais į šoną porankiais.

Medžiaga. Didelę reikšmę turi ir medžiaga, kuria yra padengta kėdė. Svarbu, kad būtų patogu, nepriliptų prie kūno, leistų vėdintis. Medžiaga taip pat turėtų būti atspari dilimui. Populiarūs be kita ko tinkleliai ir audiniai storu pynimu.

Patogi kėdė – labai svarbus baldas dirbant nuotoliniu būdu. Kitas labai svarbus baldas yra rašomasis stalas. Pravartu, jog jis turėtų galimybę būti reguliuojamas ir net leistų dirbti stovint. Nuolat keisti padėtis ir turėti pertraukas mankštai bei poilsiui yra itin svarbu fizinei sveikatai palaikyti.

Skaitykite apie darbo kėdžių pasirinkimą daugiau: https://gerasbustas.lt/ikvepimui/kaip-issirinkti-darbo-kede/

Audejo baldu centras

Kiti temos straipsniai

Svetainės baldai

Kokius baldus rinktis svetainėje?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Darbo kėdės

Darbo kėdės pasirinkimas

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Virtuvės kriauklės

Virtuvės kriauklė. Ką montuoti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu