Tikkuurila

Renovacijos ypatumai: vis daugiau gyventojų renkasi alternatyvią energiją

Renovacijos ypatumai: vis daugiau gyventojų renkasi alternatyvią energiją

Vis daugiau šalies gyventojų, nusprendusių renovuoti savo daugiabutį, renkasi alternatyvios energijos šaltinius. Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, nuo 2013 m. pradžios parengta ir patvirtinta arti 40 daugiabučių atnaujinimo projektų, kurie numato įdiegti tokius šaltinius.

„Nors alternatyvios energijos šaltinių diegimą modernizuojamame name valstybė remia jau penkerius metus, aktyvesnis susidomėjimas šia galimybe juntamas tik pastaruosius keletą metų. Iki 2013-ųjų buvo įgyvendinti vos keli tokie projektai didžiuosiuose šalies miestuose, o dabar jau tam ryžtasi ir mažesniųjų savivaldybių gyventojai“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Dalis daugiabučių renovacijos projektų, kuriuose numatyti alternatyvios energijos šaltiniai, jau įgyvendinami Anykščių, Druskininkų, Ignalinos, Raseinių, Alytaus ir kitų rajonų savivaldybėse.

Valstybės remiamų atsinaujinančių energijos šaltinių sąrašas gan ilgas, tačiau dauguma daugiabučių gyventojų, nusprendusių investuoti į alternatyvią energiją, dažniausiai renkasi saulės kolektorius vandeniui pašildyti ir geoterminį šildymą. Įdiegusieji naujoves netrunka įsitikinti jų nauda. Pavyzdžiui, Alytaus Pulko g. 34 daugiabučio gyventojams iš žemės gaunamos energijos visiškai užtenka modernizuotam namui šildyti.

Alternatyvaus šildymo įmonių grupės skaičiavimu, 100 kv. metrų ploto buto šildymas naudojantis geotermine energija šaltuoju metų laiku per mėnesį kainuoja tik 120-130 Lt, o investicijos, neskaičiuojant 40 proc. valstybės paramos, atsiperka per 3-4 metus.

Būstų savininkai turėtų nepamiršti, viceministrės Daivos Matonienės žodžiais, kad alternatyvios energijos panaudojimas dažniausiai pasiteisina tik kompleksiškai atnaujinant namą. Jeigu daugiabutis nebus reikiamai apšiltintas, atsinaujinančios energijos šaltiniai nedaug sumažins išlaidas šildymui.

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu