Franke

Ruukki falciniai stogai – ištobulinta tradicija

Ruukki falciniai stogai – ištobulinta tradicija

Falcinis jungimo būdas
Jungimas falcais – toks metalinio stogo montavimo būdas, kai šalia esančių metalo lakštų kraštai specialiu įrenginiu kartu užlenkiami ir tvirtai sujungiami tarpusavyje. Sujungimai yra tokie patikimi, kad stogas tampa ypač hermetiškas.

Falcas – užlenkimas, susidarantis sujungus lakštus. Jis gali būti gulsčiasis ir stačiasis, viengubas (su vienu kraštų užlenkimu) ir dvigubas (su dviem užlenkimais). Stačiaisiais falcais sujungiami metalinių lakštų kraštai, einantys išilgai šlaito, o gulsčiaisiais – skersai (horizontalūs kraštai), todėl seniesiems stogams, dengtiems pagal šią technologiją, būdingas piešinys iš išilginių ir skersinių siūlių. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę gaminti reikiamo ilgio (atsižvelgiant į šlaito ilgį) lakštus, tokiu būdu išvengiant skersinių sujungimo siūlių.

Tradicija

Mūsų laikais dar galima pamatyti gilią praeitį menančių senųjų skardinių stogų, išlikusių ir funkcionuojančių iki šiol. Kita vertus, šių dienų pastatuose, kur neretai vyrauja remiantis nanotechnologijomis pagamintos medžiagos, galima rasti labai senų tradicinių medžiagų formų. Taigi besižvalgant į pagal naujausias technologijas pagamintas medžiagas neužmirštamos ir senosios, dar prosenelių naudotos ir laiko išbandytos.

Valstiečiai ar smulkesni bajorai savo stogus dengdavo skiedromis, šiaudais ar čerpėmis, o bažnyčios, didesni dvarai ar ūkiniai pastatai nuo seno buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši technologija žinoma šimtmečius. Atiduodamas pagarbą laiko patikrintoms technologijoms, suomių koncernas „Ruukki“ gamina ir tobulina klasikinio tipo plieninių stogų profilius.

Plienas – tai nesenstantis pasirinkimas. Jo naudojimas turi gilias tradicijas, o išvaizda ir savybės padėjo tapti šiuolaikiškiausia stogų dangos medžiaga. Pamiršti falcinių stogų neleidžia ne tik specifiniai kultūros paveldo objektams taikomi reikalavimai – bažnyčias, cerkves, muziejus ir kitus reprezentacinius objektus (pavyzdžiui, Lietuvos Prezidentūrą) dengti būtent klasikinio tipo stogais, bet ir tam tikri technologiniai ypatumai.

Falciniai stogai ypač rekomenduojami, kai yra sudėtinga stogo konfigūracija: tūriniai stoglangiai, bokšteliai, daug skirtingų nuolydžių stogų sankirtų, komplikuotų sandūrų ir pan. Tuomet, naudojant falcinio jungimo technologiją, galima garantuoti geriausią sandarumą.

Naudojant falcinį jungimą, leidžiamas minimalus stogo nuolydis yra 7 laipsniai. Esant tokiam nuolydžiui, vienintelis (išskyrus ruloninę prilydomąją dangą) tinkamas sprendimas – plieninė klasikinio tipo stogo danga.

Naujos falcinių stogų technologijos

Stogams pagal senąją technologiją įrengti reikia nemažai darbo sąnaudų ir specialių valcavimo prietaisų. Anot „Ruukki Lietuva“ verslo vadovo Mariaus Eidukonio, nedaug belikę meistrų, naudojančių senąją technologiją, turinčių reikalingą įrangą ir mokančių nepriekaištingai įrengti tokio tipo stogus. „Ruukki“siūlo šiuolaikišką stogą, kuriam įrengti nereikia specialios įrangos, darbas greitas ir paprastas.

Ruukki Classic stogo dangos profilis atkartoja tradicinę stogo dangą su jungiamosiomis siūlėmis (falcais), tačiau kartu tai moderni ir stilinga danga. Dėl pažangios tvirtinimo sistemos šią dangą lengva dengti ir be specialių įrankių. Stogo danga Ruukki Classic padengta spalvota paviršiaus danga Pural. Tai ypač atsparus ir ilgaamžis polimeras, kuriam suteikiama 50 metų techninių savybių garantija.

Viena iš Ruukki naujienų, papildžiusių klasikinio tipo stogų šeimą – Classic Premium. Šiai elegantiškai ir patvariai dangai išskirtinumą bei naujovišką stilių suteikia plieno lakšto reljefinis paviršius.

Dėl iš anksto gamykloje priklijuotos specialios akustinės tarpinės Classic Premium pasižymi ir ypač veiksminga garso izoliacija. Ši stogo danga rekomenduojama vertinantiems išskirtinumą ir gyvenimo kokybę.

Įranga stogo priežiūrai

„Ruukki“ stogai patvarūs ir lengvai prižiūrimi. Tačiau, nors nedažnai, bet kartais reikia užlipti ant stogo. Tam turi būti pasirengta ir dirbti turi būti saugu. „Ruukki“ siūlo stogo kopėčias, stogo tiltelius, sniego užtvaras ir kitus stogo elementus. Tai saugūs ir kokybiški gaminiai, derantys tarpusavyje su specialiai pritaikytais tvirtinimais klasikinio tipo stogams.
Tik naudojant patikimų gamintojų gaminius, laikantis montavimo technologijų ir rekomendacijų, falcinis stogas ištikimai tarnaus daug metų, nekels jokių rūpesčių ir nepriekaištingai reprezentuos jūsų namą.

www.ruukkistogas.lt

Ruukki

Kiti temos straipsniai

NEXLER bituminė danga

NEXLER bituminė danga

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu