Franke

Kaip pasirinkti giluminį vandens siurblį namams?

Giluminis vandens siurblys

Kaip žinia, vanduo žmogui reikalingas ne tik gerti ir praustis, bet ir namų ūkyje, gamyboje ir kituose svarbiuose veiklos procesuose. Ypač tai aktualu individualių namų šeimininkams. Jiems tenka patiems pasirūpinti savo namų ūkio aprūpinimu vandeniu. Tuomet natūraliai iškyla klausimas – kokie vandens siurbliai namams yra tinkamiausi? Atsakymą šiandien rasti išties nesunku, nes vandens siurblių pasiūlymas rinkoje tiesiog pavydėtinai platus. 

Plačiai vandens siurbliai skirstomi į pramoninius ir buitinius. Buitinių vandens siurblių naudotojams verta žinoti, jog namų ūkiui skirti vandens siurbliai yra dviejų tipų: panardinami bei paviršiniai. Paviršinius siurblius dažniausiai pasirenkama tais atvejais, kai vanduo reikalingas ne tik kasdieniniam vartojimui, bet ir kažkokiems stipresniems atvejams, kai reikalinga itin  galinga vandens srovė. Tuo tarpu, panardinami giluminiai siurbliai skleidžia gerokai mažesnį triukšmą ir jie yra labai atsparūs bet kokiam poveikiui. Giluminiai vandens siurbliai yra naudojami vandens tiekimui iš gręžinių arba šulinių. Taip gautas vanduo plačiai naudojamas žemės ūkiui, laistymui ar priešgaisrinės apsaugos sistemoms. 

Į ką derėtų atkreipti dėmesį renkantis giluminį siurblį gręžiniui?

Tam, kad giluminis panardinamas siurblys veiktų  idealiai ir tiektų vandenį vandenį be jokių trukdžių, dera įvertinti ne tik paties įrenginio našumą bei galingumą, bet ir gręžinio, iš kurio bus siurbiamas vanduo, parametrus. Tai reiškia, jog labai svarbu atstumas nuo gręžinio iki namų, aukščiausias vandens tiekimo taškas, numatomi vandens suvartojimo kiekiai ir kita. Labai svarbūs tokie parametrai:  vandens gręžinio gylis, dinaminis vandens lygis, statinis vandens gylis, vandens gręžinio debetas bei gręžinio skersmuo. 

Jau pats giluminio panardinamo siurblio pavadinimas pasako, jog prietaisas veiks tik jį visiškai panardinus po vandeniu. Siurblio skersmuo paprastai parenkamas atsižvelgiant į gręžinio skersmenį.

Į ką derėtų atkreipti dėmesį renkantis giluminį siurblį šuliniui?

Kaip ir renkantis siurblį gręžiniui, taip ir planuojant įsigyti prietaisą šuliniui, be abejonės, labai svarbu siurblio našumas, galingumas ir visa eilė jo galimų funkcijų. Ką derėtų žinoti tokiu atveju apie šulinį? Labai svarbus parametras – šulinio gylis. Nuo to priklauso esminė sąlyga – į kokį aukštį giluminis panardinamas vandens siurblys turės iškelti vandenį.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu