Ekoklima

10 dažniausiai daromų stogo dengimo klaidų

Stogo dengimo klaidos

Stogo dengimas – nėra paprastas darbas. Tačiau su žiniomis bei tinkamomis priemonėmis yra įveikiamas net ir tam kuris iki šiol niekada to nedarė. Pateiksime 10 dažniausiai daromų klaidų. Jos turėtų padėti atlikti dengimo darbus kur kas paprasčiau, kadangi žinosite – kur dažniausiai kyla rizika.

  1. Bloga difuzinė plėvelė arba kiti komponentai. Tiek ji, tiek vejalentės bei visos kitos medžiagos turi būti perkamos tokios, kokios geriausiai tinka prie Jūsų planuojamų darbų nei naudojamos stogo dangos. Bet kuriuo atveju visada reikia investuoti į geras medžiagas.
  2. Per mažai plėvelės įleista į lietlovį. Tuomet dažniausiai lieka tarpai, kurie gali kelti pavojų vandens patekimui po danga.
  3. Naudojama džiovinta mediena. Svarbu gera mediena, kadangi iš jos gaminamas karkasas yra skirtas tinkamam dangos pateikimui. Dėl to geriau netaupyti ir rinktis specialius, specialiai stogui skirtus medienos gaminius.
  4. Netinkami sluoksniuojamas stogo apšiltinimas. Labai dažnai apskritai yra pamirštama sluoksniuoti. Tuomet dažniausiai pavyksta pasiekti tokios kokybės, kokios dažniausiai norisi, kokios reikia, kad stogo danga tinkamai atliktų funkcijas.
  5. Neįvertinamos klimato kaitos pasekmės. Žiūrėkite ir į tai – kur yra Jūsų namai, tai yra, kokį oro poveikį dažniausiai teks patirti stogo dangai. Juk klimatas Žemaitijoje yra visai kitoks nei Aukštaitijoje.
  6. Perkama stogo danga be garantijos. Blogai, kadangi negalite būti tikras dėl jos kokybės. Garantija tam tikra prasme įrodo, kad danga bus gera. Paprasčiausiai tai parodo, kad gamintojai pasitiki savo gaminiais, kuriuos siūlo.
  7. Nelygi stogo plokštuma. Lyginimui svarbu yra naudoti geros kokybės medžiagas, kurios garantuoja našų bei ilgaamžį rezultatą.
  8. Nenumatomos stogo angos. Jas iškart numačius ne tik galima sutaupyti stogo dangos, kadangi dažnai perkama daugiau nei reikia, tačiau taip pat ir sistemingai, žingsnis po žingsnio atlikti darbus.
  9. Netinkami dangos tvirtinimo elementai. Svarbu kaip ir renkantis dangą, kuo daugiau dėmesio skirti kokybei. Tai yra maža garantija, kad raiste gerą kainos ir kokybės santykį.
  10. Danga pjaustoma ant stogo. Tai yra ne tik didelis pavojus meistrui, tačiau ir pačiai dangai. Viską supjaustyti reikia ant žemės ir tinkamai, lėtai bei apgalvotai.

Viskas prasideda nuo žinių bei geros kokybės medžiagų. Tuomet darbai bus našūs bei pranokstantys poreikius visomis prasmėmis.Daugiau informacijos apie vėjalentes – Ruukki Lietuva.

Ruukki

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu