Tikkuurila

Šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemos dideliuose negyvenamuosiuose pastatuose turės būti valdomos automatiškai

Šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemos dideliuose negyvenamuosiuose pastatuose turės būti valdomos automatiškai

Aplinkos ministerija siūlo, kad dideliuose negyvenamuose pastatuose, jei leidžia techninės sąlygos ir yra ekonomiškai tikslinga, nuo 2025 m. būtų įteisintas reikalavimas automatizuoti šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemas. Automatinis valdymas užtikrintų efektyvesnį jų veikimą, leistų taupiau naudoti energiją. Įmonėms mažėtų eksploatacinės išlaidos, būtų mažiau teršiama aplinka.

Šie pokyčiai numatyti ministerijos parengtame ir teikiamame derinti Statybos techninio reglamento STR 2. 09.02:2005 „Šildymas, vėdinimas ir oro kondicionavimas“ pakeitimo projekte. 

Jo tikslas – įgyvendinti naujas pastatų energinio naudingumo ir energijos vartojimo efektyvumo Europos Parlamento ir Tarybos direktyvų nuostatas. 

Projektu nustatomi reikalavimai, kad nuo 2025 m. sausio 1 d. negyvenamuosiuose pastatuose, kurių bendra vardinė atiduodamoji šildymo arba vėdinimo sistemų, įskaitant kombinuotąsias šildymo ir vėdinimo, oro kondicionavimo arba kombinuotąsias vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemas, turinčias šildymo ar vėdinimo funkcijas, galia yra didesnė nei 290 kW, turi būti įrengtos automatinės pastato valdymo sistemos. Prieš tai įvertinus, ar tai įmanoma techniniu ir funkciniu požiūriu, yra ekonomiška.

Dauguma šių sistemų gyvenamuosiuose ir kitos paskirties mažesniuose pastatuose jau yra automatizuotos, todėl siūlomi pakeitimai gyventojams ir smulkiems vartotojams poveikio neturės. 

Tuo metu didelėms įmonėms jie duos naudos, nes suteiks galimybę vykdyti nuolatinę energijos vartojimo stebėseną, kaupti ir analizuoti duomenis, pagal tai koreguoti energijos suvartojimą, planuoti energijos sutaupymus. Be to, atsiras galimybė užtikrinti, kad sistemos naudotų tik tiek energijos, kiek būtina pastatuose esančių žmonių komfortui užtikrinti.

Su Statybos techninio reglamento STR 2. 09.02:2005 „Šildymas, vėdinimas ir oro kondicionavimas“ pakeitimo projektu galite susipažinti čia.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu