Franke

Seimo fontano likimas – Seimo rankose

Seimo fontano likimas – Seimo rankose

Vilniaus miesto Taryba nusprendė perduoti valstybės nuosavybėn Seimo fontaną Nepriklausomybės aikštėje –– daugiau nei prieš 30 metų Gedimino prospekte pastatytą 1232 kv. m ploto statinį, už kurio priežiūrą iki šiol buvo atsakinga savivaldybė. Taip teisiškai sureguliuoti fontano priklausomybės ir priežiūros klausimai.

Savivaldybės žiniomis, Seimo kanceliarija planuoja fontano rekonstrukcijai gauti valstybės ir privačių fondų skiriamų lėšų. 1987-aisiais skulptoriaus Gedimino Karaliaus ir architekto Algimanto Nasvyčio suprojektuotas fontanas seniai neeksploatuojamas, jo architektūrinė dalis buvo išardyta 2013-aisiais, ruošiantis Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai. Iš pradžių čia įrengti gėlynai, vėliau jis uždengtas tentais su istoriniu Europos žemėlapiu, buvo svarstyta jį ir visiškai išardyti.

Perdavus fontaną Seimo kanceliarijai, atsiranda galimybė artimiausiu metu fontaną rekonstruoti ir atgaivinti, kad jis vėl džiugintų miesto gyventojų ar svečių akis, taip kartu pagerinant estetinį centrinės miesto dalies ir reprezentacinės Nepriklausomybės aikštės vaizdą.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu