Rugsėjo 21d. Pirmadienis

Bituminė stogo danga

2014 Liepos 15d.
Peržiūrų skaičius: 84952
Bituminė stogo danga

Dangos pagrindas (armuojantis sluoksnis): poliesterinis pluoštas arba stiklo audinys.
Dengiamoji bituminė masė: oksiduotas bitumas, sumaišytas su mineraliniais užpildais.
Tvirtinimo prie pagrindo būdas: priklijuojama bituminėmis mastikomis.

RITININĖ PRILYDOMA STOGO DANGA

Prilydomosios bituminės stogo dangos pagrindas (armuojantis sluoksnis): Dengiamoji bituminė masė: oksiduotas bitumas, sumaišytas su mineraliniais užpildais.

Tvirtinimo prie pagrindo būdas: prilydoma, dujų degikliu ar kitu liepsnos šaltiniu ištirpinant apatinį dengiamąjį sluoksnį.

Prilydomos stogo dangos, turi savyje pakankamą bituminės masės sluoksnį, kurį pakaitinus dujų degikliu ar kitu liepsnos šaltiniu, dangos prilydomos prie paruošto pagrindo, nenaudojant papildomų klijuojančių medžiagų. Pagal dengiamosios masės sudėtį stogo dangos skirstomos į oksiduoto bitumo stogo dangas, toliau vadinamas bituminėmis ir modifikuoto polimerinėmis medžiagomis bitumo. Dangos pagal viršutinio paviršiaus apsaugą (pabarstą) skirstomos į tinkamas naudoti apatiniams hidroizoliaciniams sluoksniams, vadinamos apatinio sluoksnio dangomis, arba viršutiniams apsauginiams stogo dangos sluoksniams, neįrengiant papildomos apsaugos nuo atmosferinių poveikių, vadinamos viršutinio sluoksnio dangomis.

REIKALAVIMAI PLOKŠČIŲ STOGŲ KONSTRUKCIJOMS

Plokščiojo stogo konstrukcija turi būti suprojektuota ir įrengta taip, kad jis atliktų savo funkcijas, esant įprastoms nuo oro sąlygų priklausančioms temperatūroms (nuo -30 0C iki +80 0C).

Plokščiasis stogas privalo turėti vandens nuvedimo sistemą, kuri nekenktų pastato statybinėms konstrukcijoms ir aplinkai (želdiniams, šaligatviams, gatvėms, kitiems statiniams).

Plokštieji stogai, kurių nuolydis nuo 0,70 (1,25%) iki 2,90 (5%) turi būti ypatingai patikimos konstrukcijos, kad būtų sumažinta pratekėjimų rizika dėl stovinčio vandens tikimybės.

Stogo nuolydis turi būti suformuotas taip, kad vanduo ant stogo nesilaikytų ilgiau kaip 4 valandas po lietaus.

REIKALAVIMAI HIDROIZOLIACINĖMS STOGŲ DANGOMS

Stogo hidroizoliacinė danga turi būti įrengta taip, kad užtikrintų ilgalaikę pastato hidroizoliacinę apsaugą ir eksploatacinį stogo patikimumą.

Stogo dangos parenkamos atsižvelgiant į jų technines charakteristikas, atliekamų darbų pobūdį (naujo stogo įrengimas, renovacija ar kapitalinis remontas) bei stogo nuolydį, pagrindą, ant kurio jos klojamos. Taip pat turi būti įvertintos klimato sąlygos, šilumos izoliacinių medžiagų rūšis ir storis, stogo konstrukcijos ir galimas jų judėjimas.

Naujo arba renovuojamo stogo hidroizoliacija turi būti įrengiama iš dviejų tarpusavyje pilnai suklijuotų polimerinės bituminės dangos sluoksnių, kur viršutinio sluoksnio dangos viršus pabarstytas stambiagrūdžiu mineraliniu barstalu (skalūnu).

Kapitalinio stogo dangos remonto atveju, kai pilnai nuimamas senas hidroizoliacinis sluoksnis, stogo hidroizoliaciją rekomenduojama įrengti iš dviejų dangos sluoksnių, kaip ir naujo stogo atveju.

Stogo nuolydžiui esant didesniam kaip 2,90, kai stogo danga klojama tiesiai ant medinio pagrindo arba šilumos izoliacijos, reikalingos papildomos stogo dangos tvirtinimo priemonės prieš galimą nuslinkimą.

Stogo nuolydžiui esant daugiau kaip 2,90, viršutiniam hidroizoliacijos sluoksniui įrengti, parenkamos SBS tipo polimerais modifikuotos bituminės dangos su poliesterinio pluošto pagrindu (armuojančiuoju sluoksniu), apatiniam hidroizoliacijos sluoksniui - su poliesterinio pluošto arba stiklūno pagrindais. Esant stogo nuolydžiui iki 2,90, rekomenduojama abu hidroizoliacijos sluoksnius įrengti iš polimerinių - bituminių dangų su poliesterinio pluošto pagrindu.

Dengiant stogus ritininėmis bituminėmis prilydomosiomis dangomis:
ant kietų pagrindų - viršutinis sluoksnis turi būti polimerinės - bituminės dangos;
ant minkštų pagrindų (akmens, stiklo vata) - abu sluoksniai tik polimerinio bitumo ir armuoti medžiaga, turinčia santykinį pailgėjimą > 20%.

PRILYDOMA POLIMERINĖ BITUMINĖ STOGO DANGA

Dvisluoksnė prilydoma polimerinė bituminė stogo danga pirmoji Lietuvoje išbandyta hidroizoliacinė dvisluoksnė stogų danga, priskirta stogų dangos degumo, veikiant išoriniam gaisrui B, ROOF (t1) klasei ir tinkama naudoti sutapdintiesiems stogams iki 20º (pagal LST L ENV 1187: 2004) ant nedegaus pagrindo (pagal STR 2.01.04:2003 „Gaisrinė sauga. Pagrindiniai reikalavimai“).

„Icopal Paradial S“, „Verinox S“, „Vercuivre S” − tai ritininės polimerinės medžiagos, pagamintos iš SBS modifikuoto bitumo ir padengtos aliuminio, vario ar nerūdijančio plieno folijos apsauginiu sluoksniu.

Šių stogų dangų privalumai − jos ilgaamžės, estetiškos, atspindi šilumą, apsaugo stogo konstrukciją nuo perkaitimo, atsparios šalčiui, turi gerų mechaninių ir priešgaisrinių ypatybių .

BITUMINĖS ČERPELĖS

Bituminės čerpelės Lietuvoje visiems žinoma ir populiari stogo danga. Ji gaminama iš distiliuoto oksiduoto arba modifikuoto bitumo, stiklo arba poliesterio audinio indėklo ir paviršius padengiamas skalūno arba keramikos granulėmis. Bituminių čerpelių ilgaamžiškumas priklauso nuo visų trijų išvardintų sudėtinių medžiagų. Nuo naudojamo bitumo priklauso čerpelių lankstumas, metams bėgant mažėja indėklo kiekis proporcingai stipriau veikiamas tempimo jėgos. Nuo bituminių čerpelių pabarsto kokybės priklauso kiek laikysis pasirinkta spalva. Naudojant čerpelėse keramikos granules yra išvengiama paviršiaus išblukimo, nes jas mažiau veikia saulės spinduliai ir jos būna ilgaamžiškesnės. Užsakovams, norintiems rinktis bitumines čerpeles savo stogui, patartina gerai išsiaiškinti prekės sudėtį.

Taip pat ne visi stogai yra tinkami dengti bituminėmis čerpelėmis. Nuo 2002 metų pagal priešgaisrinius reikalavimus yra reglamentuojami stogų nuolydžiai ir stačius stogus (dėl galimo greito ugnies išplitimo) uždrausta dengti bituminėmis čerpelėmis. Be minėtų čerpelių, pasaulyje gaminamos ir kitokio tipo- variu padengtos bituminės čerpelės. Šis gaminys nuo įprastos bituminės čerpelės skiriasi tuo, kad vietoje pabarsto (keramikos granulių arba skalūno) yra padengtos vario folija. Neįprasta varinė čerpelė laikui bėgant oksiduojasi ir stogas ima keistis nuo tamsios vario spalvos iki pilko žalsvumo.Variu dengtų bituminių čerpelių stogai yra labai ilgaamžiai, todėl puikiai tinka gyvenamųjų, administracinių pastatų, bažnyčių bei cerkvių pastatų stogams dengti.

LANKSČIOS BITUMINĖS ČERPĖS

Lanksčios bituminės čerpės tinka gyvenamųjų namų, pramoninių bei kitos paskirties statinių sudėtingos konfigūracijos ir formos stogams, kurių nuolydis yra nuo 12°. Šių čerpių privalumas – nesudėtingas klojimo būdas ir 100 proc. hermetiškumas. Ne mažiau svarbi jų savybė – garso nelaidumas, atsparumas karščiui, o jų lankstumo charakteristikos neturi analogų visoje Europoje.

Lanksčios čerpės gaminamos iš medžiagos, kurios pagrindą sudaro stiklūnas (1 m2 svoris – 110 g/m2), įmirkytas ir iš abiejų pusių padengtas modifikuoto bitumo mase (ne mažiau kaip 3000 g/m2). Viršutinis lanksčios čerpės paviršius padengtas bazalto skaldele, suteikiančia spalvą ir apsaugančia bitumą nuo ultravioletinių saulės spindulių bei mechaninių pažeidimų. Daugiau kaip 60% apatinio lanksčios čerpės paviršiaus padengta šalčiui atsparios lipnios bituminės-polimerinės masės sluoksniu, apsaugotu lengvai nuimama silikonizuota plėvele.

Lanksčios čerpės gaminamos 7 spalvų – žalios, raudonos, rudos, pilkos, juodos, antik (šviesi gelsvai rusva) ir mėlynos, gali būti su šešėliu ir be šešėlio, be to, skirtingų geometrinių formų – stačiakampio išpjaustymo ir šešiakampio išpjaustymo, taip pat kraigo-karnizo šerpės.


SHINGLAS – lanksčios bituminės čerpės

SHINGLAS – lanksčios bituminės čerpės

Lanksčios bituminės čerpės SHINGLAS - universali stogo danga, plačiai naudojama klojant naujus ir remontuojant senus stogus. Čerpės pritaikytos dengti šlaitiniams gyvenamųjų, pramoninių bei kitos paskirties statinių sudėtingų konfigūracijų ir...


UAB "Vlatausa" siūlomas Maumedžio čerpių stogas atlaiko 100 metų

UAB "Vlatausa" siūlomas Maumedžio čerpių stogas atlaiko 100 metų

Kaip manote, kiek gali laikyti stogas, dengtas maumedžio čerpių danga? Ogi daugiau kaip šimtmetį, jei laikomasi technologijų. Tai seniai išbandyta Vokietijoje ir Austrijoje, kur tokiais stogais dengiamos bažnyčios, viešbučiai ir kiti prestižiniai...


Dėl ko šiandien auga nendrinių stogų paklausa

Dėl ko šiandien auga nendrinių stogų paklausa

Modernių technologijų amžiuje pasiilgstame pačių natūraliausių dalykų, autentiškų etnografinių vaizdų, siekiame harmoningai gyventi aplinkoje, derančioje su gamta. Nendrėmis dengti pastatų stogai kaip tik atitinka šiuos su mūsų prigimtimi...


Betoninės čerpės – solidi, tvirta stogo danga

Betoninės čerpės – solidi, tvirta stogo danga

Kodėl verta rinktis betonines čerpes? Vienas stogų dangas keičia kitos, atsiranda naujovių, o čerpių stogai buvo ir lieka – prestižo, ilgaamžiškumo, patikimumo ir šiltumo simboliu. Namas yra nekilnojamas turtas, kuris vertinamas pagal visą...


Nendriniai stogai - estetiški stogai

Nendriniai stogai - estetiški stogai

Nendriniai stogai yra nuostabūs! Kartą pamatę gerai suprojektuotą pastatą su nendrine (šiaudine) stogo danga, pamirštumėte visas kitas stogų dengimo technologijas. Kita tokia unikali stogo danga, turinčios tokią sandarą, nuožulnumą, bangavimą bei...


BUDMAT®  pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

BUDMAT® pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

Plieninių stogo dangų sistema BUDMAT® jau daug metų sėkmingai kuria namus. Dabar mūsų gaminių asortimentą papildėme išskirtine moduline skardine čerpe Venecja. Tai unikalus gaminys, kuris garantuoja greita montavimą, ir ypatingą keraminių...


Stogo montavimo etapai

Stogo montavimo etapai (1)

Prieš dengiant stogo lakštus, būtina pritvirtinti karnizinį lakštą - laštakį, kuris nukreipia vandenį nuo stogo dangos į vandens surinkimo lataką. Prieš prikaldami šią detalę, apatiniame grebėste padarykite iškirtimus latako laikikliams...


Kitokia renovacija sutaupo milijonus litų

Kitokia renovacija sutaupo milijonus litų

Noras gyventi šiltame, energetiškai taupiame ir sveikame būste Lietuvoje siejamas su milijoninėmis išlaidomis. Plytinių ir blokinių daugiabučių pastatų gyventojai priversti rinktis: arba įsigyti kelis šimtus tūkstančių litų kainuojantį naujos...


Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos