Search
Close this search box.
Vivacolor

PVC danga

Ilgą laiką šalies naujų stogų rinkoje karaliavusias bitumines stogų dangas pamažu iš rinkos stumia sintetinės PVC dangos, skirtos plokštiems ir šlaitiniams stogams, pranokstančios savo pirmtakus ne tik žemesne kaina, bet ir techninėmis charakteristikomis. Ekspertai prognozuoja, kad per artimiausius kelerius metus PVC išstums bitumą iš naujų pramoninių pastatų stogų rinkos.

Vakarų Europoje PVC stogo technologija naudojama jau per 30 metų. Tokia danga čia uždengta apie 80 proc. naujų sutapdintų stogų ir apie 40 proc. renovuotų stogų. Jos sėkmę lėmė daugiausia techninės savybės. Mat ši danga yra ilgaamžė (garantinis tarnavimo laikas 25-30 metų), tuo tarpu bitumo galiojimo laikas, priklausomai nuo gaminio sudėties ir kainos, vidutiniškai siekia 5 – 20 metų, klojama vienu sluoksniu (mažesnės darbo sąnaudos), tvirtinama mechaniškai (nenaudojant atviros ugnies žymiai saugiau dirbti). Ji nebijo ant stogo telkšančių balų (ja galima izoliuoti net ir vandens baseinus) ar ultravioletinių spindulių, joje neatsiranda mikroįtrūkimų. Be to, PVC stogo danga yra net 50 kartų pralaidesnė vandens garams nei bituminė stogo danga, todėl ant stogo galima išvengti vėdinimo kaminėlių. PVC stogo danga išlieka lanksti net spaudžiant -30°C šalčiui, todėl gali būti klojama net ir žiemą. Ši danga taip pat labai lanksti, todėl ją paprasta kloti net ir sunkiai prieinamose vietose.

Sintetines PVC dangos nebijo ne tik drėgmės, bet ir žemės. PVC danga yra naudojama ne vien baseinams kloti, bet ir po žeme diegiamų pamatų ar tunelių hidroizoliacijai. Todėl ši medžiaga tinka užsakovams, pastato stogą planuojantiems papuošti gėlėmis ar pasisodinti kitų augalų.

Atsparesnės sintetinių dangų charakteristikos, lyginant jas su bituminėmis dangomis, yra įrodytos bandymais. Vakarų Europoje atliekamų stogų dangų bandymų metu, vieno kvadratinio metro plote ant skirtingų stogų dangų yra sodinami greitai augančių medžių rūšys. Nors tyrimai užtrunka ketverius metus, tačiau puikiai atskleidžia stogų dangų savybes. Sintetinės dangos medžių šaknų testą išlaiko geriausiai, tuo tarpu jokia bituminė danga neišlaido šio testo – praleidžia šaknis per siūles. Tokie bandymai Europos šalyse atliekami jau virš 20 metų.

Vienas didžiausių PVC dangos privalumų – ryškus saulėje neblunkantis stogas, todėl architektai „penktajam fasadui” gali suteikti daugiau išraiškos. O kadangi PVC stogo dangos klojimas beveik nepriklauso nuo oro sąlygų, objektus galima realizuoti greičiau. PVC stogo danga labai tinka komercinei architektūrai. Mūsų šalyje šios dangos laukia tikrai didelės perspektyvos.

Arpekas

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt