Search
Close this search box.
Vivacolor

Nendriniai stogai – estetiški stogai

Nendriniai stogai yra nuostabūs! Kartą pamatę gerai suprojektuotą pastatą su nendrine (šiaudine) stogo danga, pamirštumėte visas kitas stogų dengimo technologijas. Kita tokia unikali stogo danga, turinčios tokią sandarą, nuožulnumą, bangavimą bei išskirtinumą, tiesiog neegzistuoja. Tai būdinga tik šiai dangai. Visos kitos stogo dengimo sistemos dažniausiai yra ne storesnės kaip 3 cm., o daugumoje atvejų sudaro tik 0,5 cm. Šiaudiniai stogai yra vieninteliai, kuomet stogo dangos padengimo storis yra net 25 – 35 cm. Be to, stogo dengimui naudojama tokia unikali medžiaga, kuri dengimo technika ir išvaizda suteikia pastatui visiškai naują vertę. Toks stogas suteikia pastatui šilumą žiemos metu ir vėsą vasaros laiku. Be to, organinės kilmės nendriniai stogai ilgam sukuria šiltą, prisotintą anglies bei gyvybės atmosferą namuose. Nendrinio stogo pagrindu gali būti nendrės, ilgastiebiai šiaudai arba kuri nors kita šiaudų ar žolės rūšis. Medžiagos rūšies pasirinkimas priklauso nuo vietos sąlygų tinkamumo. Dažniausiai naudojamos nendrės, kurios yra ilgaamžiškiausia šiaudų rūšis (išsilaiko iki 50 metų ir daugiau).

EFEKTINGI STOGAI

Nendriniai stogai gali suteikti neprilygstamą žavesį gyvenamiesiems namams, vasarnamiams, pavėsinėms, klėtims, pirtelėms ar bet kuriam kitam pastatui kaimo, miesto ar priemiesčio vietovėje, turinčiam nuožulniai pasvirusias stogo konstrukcijas. Vakarų Europos pavyzdys rodo, jog namų su nendrine stogo danga vertė rinkoje yra žymiai didesnė nei namų su čerpių ar šiferine stogo danga. Šiaudiniai stogai labai efektyvūs ir visų tipų komerciniams pastatams – restoranams, viešbučiams, barams bei moteliams. Norėdami pritraukti klientus, žinokite, kad nendrinės dangos stogas turi didesnį poveikį nei neoninės šviesos.

ILGAAMŽIAI STOGAI

Nendrės atsparios neigiamam atmosferos poveikiui – drėgmei, saulės spinduliams, UV poveikiui – išlieka daugiau nei 50 metų, todėl būtent ši savybė leidžia suvokti tokios pinigų investicijos ilgalaikiškumo svarbą. Jeigu stogą nendrėmis dengė profesionalūs specialistai, tai didžioji stogo dalis, priklausomai nuo nuolydžio, turėtų tarnauti 50 metų ir daugiau. Kitais žodžiais tariant – lygiai tiek pat kiek ir tradiciniai stogai.

ŠILTI STOGAI

Vienas iš didžiausių nendrinės stogo dangos privalumų yra tai, kad ji ypatingai veiksminga termiškai – šilta žiemą ir vėsu vasaros metu. Skirtingai nuo tradicinių stogdengystės sistemų, kuomet šiluma ir drėgmės garai laikosi palėpėje, esant nendrinei stogo dangai, palėpės ventiliacija nereikalinga. 30 cm storio nendriniai stogai, turintys 45 laipsnių nuolydžio kampą, atitinka visus šiuolaikinius termoizoliacijos standartus. Tinkamai išklotos nendrinės stogo dangos terminis laidumas prilygsta 10 cm stiklo vatos terminiam laidumui. Tik pastarąjį dešimtmetį į pastatų statybos taisykles buvo įrašytas šis stogo dangos izoliacijos reikalavimas. Pasirodo, šiaudiniai stogai šią savybę turėjo ištisus šimtmečius. Norite dar argumentų? Nendriniai stogai kelis kartus labiau slopina garsą nei stiklo vata.

NEDEGANTYS STOGAI

Beveik visos stogo dangos rūšys gali užsidegti. Panašiai kaip medienos gaminiai, šiaudinės dangos užsidegimo galimybė kelia nemažą rūpestį. Tačiau atsiradus įvairiems šiuolaikiškiems ugnies antipirenams, ši rizika labai sumažėjo ir pasidarė ne didesnė už kitos tradicinės dangos užsidegimo riziką. Naudojami antipirenai, sukurti specialiai pastatams su šiaudiniais stogais. Jų yra du porūšiai – išorinis ir vidinis. Išoriniu antipirenu purškiama tiesiog į stogo paviršių. Juo ne tik sukuriamas atsparumas ugniai, bet ir vandens atstūmimo savybės. Šis įsigeriantis produktas nenusiplauna ir yra speciali nušarminimo apsauga. Vidinis antipirenas naudojamas vidinės nendrinio stogo dangos bei ją laikančių sijų apsaugai nuo ugnies. Nors stogas po purškimo gali būti saugus net 10 metų, rekomenduoja tikrinti stogą kas 5 metus, kad nuolat būtų palaikomas pakankamas saugumo lygis, atitinkantis aukščiausią įvertinimą. Vidinis purškimas nereikalauja papildomos priežiūros, jeigu vidinė stogo danga ar vidinė stogo konstrukcija nėra tiesiogiai veikiama lauko oro sąlygų. Antipirenas yra netoksinis, biologiškai nepavojingas, bekvapis, nenukrentantis nuo apipurkšto paviršiaus, bei jokiais būdais neįtakojantis kitų medžiagų. Jis greitai įsigeria bei išdžiūsta (max per 3 valandas) ir minimaliai veikia aplinką.

SAUGŪS STOGAI

Žiurkes ir peles traukia plyšiai. Tinkamai padengti nendriniai stogai plyšių neturi. Į tvarkingai suguldytus nendrių stiebus graužikai paprastai neįsimeta, kadangi tokia augalija visiškai jų nedomina. Jeigu neturėjote tokio pobūdžio problemų su įprastiniu stogu, tai juo labiau jų neiškils ir su nendrėmis dengtu stogu.

ATSPARŪS STOGAI

Nepaisant pastaruoju metu įsigalėjusios klaidingos nuomonės, šiaudiniai stogai sugeba atlaikyti pačias ekstremaliausias oro sąlygas. Nendrės yra natūraliai atsparios drėgmei. Šis augalas neprisisunkia vandens, nepermirksta ir neišpursta nuo drėgmės. Dėl gravitacijos poveikio lietus ir sniegas slenka kiekvienos nendrės stiebu žemyn tol, kol pasiekia stogo kraštą ir nukrenta nuo stogo. Drėgmė paprastai neprasiskverbia į nendrinių stogų sluoksnį giliau nei 3 – 5 cm. Viso to rezultatas: gauname lengvą, tačiau labai atsparią nerūdijančiu plienu sutvirtintą stogo dangą.

Arpekas

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt