Rockwool

Kokį stogą pasirinkti?

Kokį stogą pasirinkti?

Apie 80 proc. gyvenimo žmonės praleidžia pastatuose, kurie saugo juos nuo nepalankių atmosferos veiksnių – saulės radiacijos, karščio, šalčio, lietaus, sniego, vėjo, triukšmo ir teršalų. Pastatas turi būti įrengtas taip, kad jame būtų galima palaikyti tokias sąlygas, kurios žmogaus organizmui būtų tinkamos. Būtina tinkamai pasirinki ir stogą.

Oro temperatūra jame turi būti +16o C – +20o C, santykinis drėgnumas 40-65 proc., oro kaita – iki 20 kub.m/val. žmogui. Kad galėtume užtikrinti tokias sąlygas, keliami aukšti reikalavimai sienoms ir stogui. Kadangi stogą labiau nei sienas veikia gamtos veiksniai, ir jam reikalavimai didesni.

Dėl šių veiksnių poveikio stogui keliami tokie reikalavimai:

1. TVIRTUMAS. Stogas turi būti tvirtas, nes jam tenka atlaikyti saulės radiaciją, vėją, lietų, sniegą ir žmogaus veiklos padarinius.

2. PATIKIMAS SANDARUMAS. Stogas neturi praleisti nei lietaus vandens, nei sniego, nei triukšmo, nei vėjo. Nepraleisti šalčio ir karščio, vandens garų.

3. PATVARUMAS. Stogas sudaro apie 20-25 proc. gyvenamojo namo kainos, todėl investicijos į jį turi būti labai kruopščiai apgalvotos. Parenkama tokia stogo konstrukcija ir stogo danga, kuri tarnautų kiek įmanoma ilgiau. Tik tada įdėtos į stogą lėšos, tenkančios vieniems jo tarnavimo metams, bus minimalios.

4. GROŽIS. Stogas lemia apie pusę namo vaizdo, todėl jo išvaizda labai svarbi. Taip pat svarbi stogo spalva bei jos derėjimas prie sienų ir aplinkos.

5. EKOLOGIŠKUMAS. Stogo plotas dažniausiai atitinka naudingą namo plotą, todėl svarbu, kad jo danga būtų ekologiška ir nekenktų nei žmogui, nei aplinkai.

Norint patenkinti šiuos griežtus reikalavimus, stogui turi būti naudojamos tvirtos ir patvarios medžiagos:

Mediena. Stogą laikančiai konstrukcijai turėtų būti naudojama giluminio impregnavimo antiseptikuota mediena, kuri laikytų per visą pastato tarnavimo laiką.

Garo, vėjo, šilumos izoliacija. Neyrančios, mechaniškai stiprios plėvelės, užtikrinančios funkcionalumą visą pastato tarnavimo laiką, nekeičianti šilumos laidumo šilumos izoliacija.

Hidroizoliacija. Natūrali, ekologiška, inertiška medžiaga, prestižiškai atrodanti ir patikimai tarnaujanti 50-80 metų.

Arpekas

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt