STATYBOS DARBAI
Statytojo prievolė gavus nurodymą pašalinti savavališkos statybos padarinius
Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) nustačius savavališką statybą ir surašius privalomąjį nurodymą pašalinti jos…
Ar pontoniniai lieptai gali būti laikomi nesudėtingaisiais statiniais
Poilsiauti prie vandens šiltuoju sezonu mėgsta daugelis žmonių. Poilsiautojų patogumui prie ežerų, tvenkinių ar upių pakrančių įrengiami pontoniniai lieptai, ant kurių mėgstama degintis…
Ar privalomas statybos leidimas, norint įsirengti į žemę įleidžiamą sandėlį „kapsulę“
Dar prieš keletą dešimtmečių statant nuosavą namą rūsys buvo neatsiejama požeminė namo dalis. Šiuolaikiniuose namuose tokios patalpos neretai nebeįrengiamos. Tačiau pastebima, kad žmonės vis…
Reikalavimai mėšlo ar srutų talpyklos (statinio) statybai
Ūkininkams neretai kyla klausimų dėl keliamų reikalavimų mėšlinių ir srutų kauptuvų statybai. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos…
Kelio užtvaro įrengimas
Privačių žemės sklypų, vienkiemių, kaimo sodybų gyventojai dažnai nusprendžia įsirengti kelio užtvarą kitaip dar vadinamu šlagbaumą. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie…
Statybos privačiame žemės sklype: ką reikia žinoti?
Gyventojai dažnai kreipiasi į Aplinkos ministeriją, norėdami pasitikslinti, kokiems statiniams nuosavame sklype nėra būtini statybą leidžiantys dokumentai, kokiais atvejais turi būti parengtas…
Statinių statybos eiliškumas sodyboje: ar galima sklype statyti kaimo turizmo pastatą, kai dar nėra gyvenamojo namo
Paminėjus sodybą užmiestyje daugeliui kyla asociacijos su jaukiu poilsiu gamtos prieglobstyje bei puikia išeitimi atokiai nuo miesto šurmulio su draugais paminėti kokią nors šventę ar tiesiog…
Pagalbinių ar papildomų patalpų, kaip priestato, statymas: kada privalomas statybos leidimas
Papildoma patalpa prie pastato ne tik apsaugo šildomas patalpas nuo vėjo, lietaus ar šalto oro, bet ir leidžia taupyti gyvenamojo būsto šildymo išlaidas, o papildomą patalpą įrengus pastate,…
Ką privalo žinoti daugiabučių gyventojai, norintys pratęsti laiptinę į palėpę
Palėpė – erdvė tarp stogo ir viršutinio namo aukšto, ir ji yra visų daugiabučio namo gyventojų bendra nuosavybė. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos…
Kokiai pastatų kategorijai priskirtina pirtis ant polių ir ar statant reikia statybos leidimo?
Pastaruoju metu populiarėjant pirčių kultūrai neretas žemės sklypo savininkas susimąsto apie nuosavą pirtį. Vienas iš paprastesnių pirties statymo būdų – suręsti ją ant polių. Tačiau…
Ką svarbu žinoti norint statyti voljerą ar kitą nesudėtingąjį statinį
Voljerai, tvoros, aptvarai, diendaržiai ir kiti panašūs statiniai bendrai vadinami užtvaromis. Priklausomai nuo aukščio ir jų dalių akytumo, užtvaros iki 5 m aukščio priskiriamos I arba II…
Ką privalu žinoti norint atlikti garažo ar sandėliuko paprastąjį remontą?
Vis dažniau gyventojams įsigyjant atokiau nuo miestų esančias sodybas, prireikia remontuoti ne tik gyvenamuosius namus, bet ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus, t. y. garažus arba…
Kokių veiksmų imtis pastebėjus pastato konstrukcijų įtrūkius ar deformacijas?
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti…
Ar pavėsinių statybai rekreacinio naudojimo žemės sklype, paviršinių vandens telkinių apsaugos zonoje reikalingas statybos leidimas
Pasistačius naują ar rekonstravus seną namą sodyboje prie vandens telkinio, neretai imama svajoti apie tai, kaip kuo ilgiau praleisti laiką gamtoje. Tuomet gimsta idėja kieme pasistatyti…
Statybos inspekcija atsako: ką reikėtų žinoti apie statinio priežiūrą po statybos užbaigimo
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) teikia atsakymus į svarbiausius klausimus, susijusius su eksploatuojamų statinių…
Kas yra statinys ir kodėl svarbu teisingai nustatyti jo kategoriją?
Vienas iš svarbiausių statybos projekto sėkmės garantų – teisingai nustatyta planuojamo statyti pastato ar inžinerinio statinio kategorija. Kad planuojamo pastato statybos procesas būtų…
Pastato ir patalpų paskirtis: ką privalu žinoti, kad būtų išvengta klaidų renkantis būstą
Būsto pirkimas – viena didžiausių gyvenimo investicijų. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą įsigyti patalpą (butą) naujai pastatytame ar dar nebaigtame statyti pastate, būtina…
Ką daryti, kai statybos metu reikia keisti esminius statinio projekto sprendinius?
Sutvarkyta aplinka, vaismedžiai ir vaiskrūmiai nokina vaisius ir uogas, aptvertoje teritorijoje iškastas tvenkinys, tačiau idilę sugriauna kieme buvusio savininko pradėtas ir nebaigtas statyti…
Ką privalu žinoti statant kupolinį statinį?
Lietuvoje sparčiai populiarėjantys kupoliniai statiniai stebina paskirčių įvairove: kupolas – poilsiui, laisvalaikiui ir pramogoms, kupolinė pirtis ar baseinas, kupolas – šiltnamis.…
Ar galima atskirų statinių ar jų dalių statybos užbaigimo procedūras vykdyti ne vienu metu?
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai teiraujamasi, ar galima atskirų statinių ar jų dalių statybos užbaigimo…
Statykime kartu: statinio kapitalinis remontas ar rekonstravimas? Esminiai skirtumai
Abejojate, ar numatyti statybos darbai priskirtini statinio kapitaliniam remontui, ar rekonstravimui? Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos…
Kada reikalingas statybą leidžiantis dokumentas norint perstatyti neypatingąjį statinį?
Nusipirkus nedidelį seną namą dažnai galvojama, kad verčiau jį nugriauti ir ant likusių pamatų pastatyti naują. Ir tai suprantama, nes kad ir nedidelio seno namo rekonstrukcija yra brangi.…
Keičiasi statybos užbaigimo ir nebaigtos statybos deklaravimo tvarka
Nuo 2022 m. gegužės 1 d. dalis iki šiol Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) vykdytų su statybos užbaigimu ir…
Statybos užbaigimo dokumentai turės būti saugomi kaip elektroniniai arba skaitmeninės kopijos
Dalis statybos užbaigimo dokumentų nuo gegužės 1 d. turės būti saugomi kaip elektroniniai dokumentai arba kaip skaitmeninės popierinių dokumentų kopijos. Siekiant, kad šie duomenys ir…
Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus dėl nebaigtos statybos deklaravimo ir statybos užbaigimo procesų pokyčių
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) primena, kad nuo 2022 m. gegužės 1 d. nebaigtų statyti statinių statybos baigtumo deklaravimo patvirtinimo ir…
Kada ir kokio liepto įrengimui prireiks leidimo?
Artėjant maudynių, deginimosi, žvejybos sezonui lieptas tampa erdve, leidžiančia mėgautis vandens teikiamais malonumais. Nusprendusiems įsirengti lieptą, Valstybinė teritorijų planavimo…
Kaip sutaupyti namo statybų metu?
Statant ir įrengiant būstą neišvengiamai kyla tūkstančiai klausimų. Nuo būtiniausių iki smulkiausių: nuo to, kiek plytų ar kaladėlių jums reikia, iki šviesos jungiklių spalvos. Tačiau prieš…
Šiltnamių statytojų dilema: kokiais atvejais reikia statybą leidžiančio dokumento, gretimo sklypo savininko sutikimo?
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius ir juose savo reikmėms stengiasi užsiauginti ekologiškų daržovių, prieskoninių augalų ar salotų. Gerokai didesnių…
Kuriais atvejais privalomas patalpų paskirties keitimas keičiant veiklą
Jaunų menininkų bendruomenės, ieškodamos netradicinių erdvių kūrybinėms dirbtuvėms, vis dažniau atkreipia dėmesį į sovietmečio laikais statytus, bet dabar jau apleistus pramoninius pastatus,…
Žiema nepagailėjo sniego – storais patalais užklojo stogus, balkonus ir pavėsines. Kaip išvengti skaudžių padarinių ir kada verta sunerimti?
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia gyventojų dėmesį, kad į pastebėtus ant stogų bei balkonų, pavėsinių,…
Angarų statyba, kaip išsirinkti tinkamą angarą ir pamiršti rūpesčius?
Modernūs ir naujoviški angarai pritaikyti būtiniausioms reikmėms, dėl to tikrai nesunkiai išsirinksite norimą ir patikusį angarą savo reikmėms ir būtinybėms. Perskaitykite šį straipsnį, kad…
Čekai pristato „Iglu“ tipo namus iš aviacinio aliuminio
Internetinės prekybos platformoje verslui „MerXu“ jau galima įsigyti unikalius čekų gamybos namus „StarIgloo“. Moduliniai nameliai gaminami iš aviacijoje panaudoto aliuminio ir skaidraus…
Teniso aikštelės statyba pagal Jūsų poreikius
Reikalinga naujos teniso aikštelės statyba? Jeigu kreipsitės į patyrusius savos srities meistrus, Jums ateis visa reikiama pagalba įgyvendinant geriausius aikštelių įrengimo sprendimus. Patyrę…
Į kokius dalykus labai svarbu atkreipti dėmesį renkantis naują būstą?
Gyvenimas namuose, kurie iki mažiausių smulkmenų atitinka Jūsų poreikius, žinoma, kur kas malonesnis. Ne veltui šiais laikais ieškantys tobulų namų dažniausiai yra reiklūs, skiria labai daug…
Kaip iš pagrindų susitvarkyti savo namus po remonto?
Baigus remontuoti bet kurį kambarį ar net visus namus, be abejo, norisi iš karto džiaugtis bei mėgautis nauja namų išvaizda. Tačiau prieš tai, labai svarbu nepamiršti apsidairyti aplink.…
NT pardavimas: kaip parduoti už kuo aukštesnę kainą?
NT pardavimas – vienas iš tų procesų su kuriuo, anksčiau ar vėliau, susiduria labai didelė dalis žmonių. Na, o susidūrę, ima ieškoti į atsakymo į klausimą, ką daryti, kad turimą butą arba…
Dažnai pasitaikančios klaidos įrengiant būstą
Būsto įrengimo ar statybų proceso lengva padaryti klaidą ar klaidas. Jos pasitaiko ne tik dėl kompetencijų ar žinių stokos, tačiau ir dėl paprasčiausio neatidumo, klaidingai suprastos ar ne…
Didžiausias be išimčių! Rafinuotas ir išdidus Radisson Blu Hotel Lietuva
„Mes ką tik tapome didžiausiu viešbučiu Lietuvoje“, – surengtoje spaudos konferencijoje pranešė Massimo Supino, „Radisson Blu Hotel Lietuva“ generalinis direktorius, neslėpdamas susižavėjimo…
Lauko treniruokliai parkuose: kodėl verta įsigyti?
Sportas – sveikata. Tai visi žino puikiai, tačiau tikrai ne visi išgali reguliariai lankytis sporto klubuose ir kiekvieną mėnesį pirkti abonementus. Tiesa, nuo šiol pasiteisinimų vis…
Kelių tiesimas. Kuo gali pasitarnauti nanotechnologijos?
Kelių tiesimas – būtinas darbas, nes keliai leidžia nuvykti iš taško A į tašką B. Keliai – pagrindinis susisiekimo sausuma būdas. Todėl kelininkų darbus yra labai svarbus, sunkus, reikalingas.…
Statybos taisyklės. Kodėl reikia jų laikytis?
Statybos taisyklės – tai taisyklių visuma, apibrėžianti, kaip turi vykti tam tikro pastato statybos darbai: ką galima daryti, ką daryti griežtai draudžiama ir pan. Taip pat nurodoma, kaip…
Statyba ir apdaila: ką reikia apie tai žinoti?
Statyba ir apdaila – darbai, kuriuos reikia atlikti, jeigu norite gyventi gražiuose bei jaukiuose namuose. Šiems darbams atlikti geriausia kreiptis į profesionalus. Tik tada galima tikėtis…
Senų pastatų griovimo darbai
Seni pastatai – istorinis paveldas, kurį kai kuriais atvejais reikia išsaugoti. Tačiau kartais, kai jie neturi istorinės vertės, jie nugriaunami. Kartais seni, apgriuvę ir gadina miesto…
Modulinis namas
Pirmiausia išsiaiškinkime, ką reiškia žodžiai modulinis namas? Modulinės konstrukcijos montuojamos vietoje naudojant surenkamus statybinius blokus, vadinamus “moduliais”.Svarbu…
Sveikesnis gyvenimas: ne tik šalia miško, bet ir ekologiškame name
Šiandien dažnai aptariama pasaulio užterštumo problema ir ekologijos svarba iš esmės koreguoja tam tikrus žmonių įpročius, jau nusistovėjusį gyvenimo būdą. Keičiasi mitybos, kasdienio…
Rąstiniai namai: nauji metai – nauji reikalavimai?
Besikeičiančios Europos Sąjungos direktyvos paskatino naujų, griežtesnių reikalavimų atsiradimą statybos sektoriuje. Pastarieji nukreipti į energijos taupymą ir aplinkosaugą. Pokyčiai lėmė,…
Ką reikia žinoti prieš perkant nekilnojamąjį turtą?
Nekilnojamasis turtas laikomas viena vertingiausių nuosavybių, kokią asmuo tik gali nusipirkti per savo gyvenimą. Tačiau šis sprendimas sukelia daug abejonių, sunkių pasirinkimų. O kokia turi…
Reali projektuotojo praktika: kaip statomas pasyvus namas?
Namo sienos ir stogas – „storai“ apšiltinti, teisingai sumontuoti geri langai, įrengta vėdinimo sistema ir geoterminis šildymas, – ar tai reiškia, kad namas yra pasyvus? Deja, ne. Pasyvus…
Skandinaviškus ar vokiškus – kokius namus reikėtų statyti lietuviams?
Išsirinkti gerą produktą dažniausiai niekam nekyla keblumų, jei žinoma, kokioje šalyje jis pagamintas, pavyzdžiui Skandinavijos šalyse ar Vokietijoje pagaminti produktai tarsi automatiškai…
Į Lietuvos statybų rinką veržiasi pasyvūs namai
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, individualių namų statybos apimtys Lietuvoje auga nesustodamos – 2016 m. pirmą ketvirtį jie sudarė net 97,6 proc. visų išduotų statybų leidimų, o…
Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai
Deinavosbaldai.lt – baldai internetu