Ekoklima

Griovimo darbų kaina: kokia ji ir kas ją sudaro?

Griovimo darbai

„Kiek kainuoja griovimo darbai?“ – tikriausiai nėra kliento, kuris nebūtų uždavęs šio klausimo specialistams arba savarankiškai paieškojęs šio atsakymo internete. Tačiau reiktų žinoti, kad yra griovimo paslaugas teikiančių įmonių, kurios konsultaciją suteikia nemokamai. O griovimo paslaugos kainą pateikia įvertinę projektą ir griovimo darbų pobūdį. Dar griovimo darbų kaina stipriai priklauso nuo jų rūšies ir nuo to, kokios apimties darbai bus atliekami.

Griovimo darbų rūšys: kokios jos?

Viena griovimo darbų kainos sudedamųjų dalių yra darbo pobūdis – rankiniu būdu arba su technika. 

Griovimas rankiniu būdu atliekamas nesudėtingiems ir paprastiems griovimo darbams. Šis  būdas tinka tokiais atvejais, kai reikalingas medinių ir betoninių grindų griovimas; gipsinių, medinių ir mūrinių pertvarų ardymas; stogų, langų, durų ir kitų konstrukcijų demontavimas bei visų tipų paviršių (plytelių, tinko, tapetų, grindų dangos ir kt.) šalinimas. 

Griovimas su technika atliekamas tais atvejais, kai reikalingas viso namo ar dalies namo (ar kitos rūšies pastato, objekto) griovimas. Griovimo darbams naudojami šiuolaikiniai vikšriniai ir ratiniai buldozeriai su kaltais (kūjais, plaktukais) ir griovimo žirklės. „Griovikai.lt“ komandos atstovas pabrėžia, kad atlikus griovimo darbus, statybinis laužas išvežamas savivarčiais arba sumalamas (smulkinamas, sijojamas) statybvietėje.

Taip pat griovimo darbų paslaugas teikiančios įmonės atlieka ir kapitalinių konstrukcijų šalinimą. Kapitalinių konstrukcijų griovimo darbai apima tiek kapitalinių (nešančių, atraminių) konstrukcijų griovimą, tiek butų, namų, kitų patalpų vidines ir išorines (laukines) sienas, perdangas. Griovikai.lt komanda sustiprinimui neretai pasitelkia plienines ir kitas konstrukcijas, o po griovimo darbų likusį statybinį laužą išsiveža su specialiu statybinio laužo konteineriu.

Griovimo darbų apskaičiavimas: kaip jis atliekamas?

Svarbu, kad griovimo darbų kaina nustatoma ne tik pagal priemones ar techniką, kurios reikės šiems darbams atlikti, bet ir pagal tai, kokie darbai ir kokia apimtimi bus atliekami. „Griovikai.lt“ komandos paprašius plačiau pakomentuoti, kokia yra griovimo darbų kaina, buvo gautas išsamus atsakymas.

Vidaus griovimo darbų kaina yra nuo 345 eurų. 

Šios kategorijos darbai apima medinių ir betoninių grindų griovimą; gipsinių, medinių, mūrinių pertvarų ardymą; vonios kambario (vonios kapsulės) ardymą. Taip pat vidaus griovimo darbai gali apimti stogų, langų, durų ir kitų konstrukcijų demontavimą; visų tipų paviršių (plytelių, tinko, tapetų, grindų dangos ir kt.) šalinimą. Kai kurios įmonės atlikusios griovimo darbus, specialiu statybinių atliekų konteineriu išveža visą likusį statybinį laužą, tačiau tai skaičiuojama kaip papildoma paslauga. Statybinių atliekų išvežimo kaina priklauso nuo atliekų rūšies, pavyzdžiui, šiuo metu antrinių žaliavų išvežimo kaina gali siekti apie 200 eurų, o mišrių šiukšlių – apie 350 eurų. Kai yra skaičiuojamas aplinkos sutvarkymas po griovimo darbų, į kainą įtraukiamas ir  šiukšlių išnešimas statybinių atliekų maišais, išvalymas sausuoju būdu ir statybinių atliekų konteinerio transportavimas. 

Kapitalinių sienų griovimo darbų kaina yra nuo 495 eurų už metrą.

Kapitalinių sienų griovimas yra gana sudėtingas procesas, kuris turi būti organizuojamas ir atliekamas atsakingai, laikantis visų būtinųjų reikalavimų ir saugos priemonių. Teikiant šią paslaugą būtina išmanyti pastatų specifiką ir žinoti darbų eigą. 

Pastatų griovimo darbų kaina yra nuo 1550 eurų už 50 kvadratinių metrų.

Tai jau laikoma didesnio masto griovimo darbais, kurie privalo būti vykdomi tam tikrais etapais: 1) pastatas paruošiamas griovimui (sutvarkoma reikalinga dokumentacija, jei reikia, gaunamas leidimas griovimo darbams ir kt.); 2) atjungiami išorės inžineriniai tinklai; 3) nustatomas griovimo darbų eiliškumas (eiga) ir, jeigu reikia, apie tai informuojamas klientas; 4) numatomi tinkamiausi griovimo darbų būdai ir, jei reikia, parenkama geriausiai tam tinkanti technika; 5) supjaustomos, sumalamos, susmulkinamos ar suskaldomos esamos konstrukcijos; 6) sutvarkoma teritorija; 7) išvežamos statybinės atliekos utilizuoti. „Griovikai.lt“ komanda griauna ne tik pastatus, bet ir atskiras namo konstrukcijas:  stogą, sienas, perdangas, pamatus su rūsiu. Tokie darbai dažniausiai atliekami su griovimo technika.  

Taigi griovimo darbų kaina kiekvienu atveju yra individuali, priklausanti nuo daugybės vertinamų aspektų. Jeigu jums reikalingi griovimo darbai ir norite sužinoti, kiek tai kainuotų, galite kreiptis į „Griovikai.lt“ komandą internete – www.griovikai.lt – užpildžius specialią užklausos formą, paskambinus telefonu +370 635 35553 arba parašius el. paštu info@griovikai.lt.

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu