Rockwool

Keraminės stogo čerpės – protingas pasirinkimas

keraminės stogo čerpės

Stogas („penktasis fasadas“) yra namo puošmena. Kaip ir galvos apdangalas, stogas ne tik apsaugo namus, bet ir daro juos pranašesniais. Dauguma miesto ir kaimo gyventojų dar visai neseniai nesureikšmino stogo išvaizdos, namams ir vasarnamiams naudojo šiferį ir skardinę stogo dangą. Dekoratyvinė stogo prasmė tapo aktuali tik atsiradus individualių būstų statybos bumui.

Vargu ar kas ginčytųsi, kad čerpinis stogas gali būti laikomas estetikos lyderiu. Čerpių stogai egzistuoja nuo VII amžiaus prieš mūsų erą. Graikijoje yra net bronzos amžiaus archeologinė vietovė, vadinama „Čerpių namai“, datuojama 2500–2300 m. prieš mūsų erą. Jau tada žmonės stogą dengė molio čerpėmis. Toks stogas yra populiarus iki šiol, ypač todėl, kad medžiagos kokybė ir montavimo procesas pasikeitė į gerąją pusę.

Kaip gaminamos keraminės čerpės? Keraminės, tai yra, molio čerpės tikrai gaminamos iš natūralaus molio. Siekiant pagerinti logistikos procesus, gamyklos  yra netoli molio karjerų. Po molio išgavimo vykdomas sendinimas, sumalimas ir sumaišymas su vandeniu iki vientisos masės. Tada iš žaliavos suformuojama juosta, supjaustoma identiškomis plokštėmis. Iš plokščių ir yra formuojamos čerpės. Po to džiovinama ir deginama, tai suteikia plytelėms akmeninę būseną. Paskutinis etapas yra angobo arba glazūros padengimas, kad geresnė būtų spalva ir geresnis atsparumas vandeniui. Nors gamybos technologinis procesas yra daug energijos reikalaujantis ir brangus, šios medžiagos kaina šiuo metu nėra itin aukšta, bet prestižas neabejotinas.

Keraminių čerpių pranašumai yra akivaizdūs. Vien tik estetika gali nugalėti visus įmanomus prieštaravimus. Europinė stogo išvaizda nugali visas abejones renkantis. Vienalytė spalva ir įvairi atspalvių paletė visada derinama su bendru namo dizainu.

Vienas pagrindinių pranašumų yra ilgaamžiškumas ir be abejo tai, kad nereikalinga brangi priežiūra. Garantijos suteikiamos iki 50 metų, o tikrasis stogo tarnavimo laikas, kuris yra iš natūralių čerpių ir su teisingu stogo dangos įrengimu, yra apie šimtmetį ir daugiau.

Toliau pliusų sąraše – atsparumas nepalankiems oro veiksniams: lietus, sniegas, kaitri saulė, šalnos, vėjas. Molio čerpės išliks nepakitusios po daugelio metų ir kataklizmų.

Keraminės čerpės yra ekologiškos, jos sudėtyje yra tik natūralių ingredientų. Tai nekels pavojaus namo gyventojų sveikatai, nepakenks aplinkinei gamtai.

Labai mažas gabenimo žalos procentas yra dėl šios medžiagos stiprumo. Bet koks, net ir pats sudėtingiausias stogas, gali būti įrengtas su minimaliu atliekų kiekiu.

Keraminių čerpių tipai yra įvairūs ir priklauso nuo klasifikavimo kriterijaus. Pagal paviršiaus tipą plytelės turi didžiulę įvairovę – natūralios (molio spalvos), angobuotos (su spalvota matine danga), edelangobe (blizgi danga), glazūruotos (stiklinis paviršius, ryškios spalvos). Čerpių dydis yra didelio ir mažo formato. Pagal profilio tipą populiariausia yra tradicinė, S formos, bebro uodega, plokščia, romėniška ir kt. Yra tiek daug rūšių, kad čerpių užsakymas iš katalogo gali būti atskiras estetinis malonumas.

Kaip montuojamos keraminės čerpės? Visų pirma, natūralių keraminių čerpių montavimą ant stogo atlieka specialistai. Tai nėra visai paprastas dalykas. Sprendimas dėl čerpinio stogo turi būti priimtas pastato projektavimo etape. Taip yra dėl stogo pasvirimo kampo, tam tikros rūšies ir profilio čerpių pasirinkimo, taip pat dėl ​​to, kad reikia naudoti patvaresnę gegnių sistemą stogo konstrukcijoj

Paprastai čerpinių stogų nuolydžio diapazonas yra nuo 20 iki 45 laipsnių. Tai nereiškia, kad esant didesniam nuolydžiui stogo dengti čerpėmis yra neįmanoma, tereikia specialių sprendimų, užtikrinančių stogo sandarumą ir patikimumą. Jei kampas yra mažesnis nei 22 laipsniai, reikia stengtis pagerinti vėdinimą ir hidroizoliaciją, esant didesniam nei 60 laipsnių kampui – numatykite papildomus tvirtinimus varžtais ar specialiais laikikliais. Taip pat nepamirškite apie šios medžiagos svorį. Keraminėms čerpėms reikalinga tvirta gegnių sistema, reikia atsižvelgti ne tik į čerpių, bet ir į sniego svorį. Norėdami, kad gegnės būtų patikimesnės, galite padidinti jų skaičių, sumažinti gegnių žingsnį.

Rinktis čerpes yra ypatingas malonumas. Bet išsirinkti tinkamą visai nėra lengva, nes įvairovė labai didelė. Tai yra atsakinga – juk tai pasirinkimas daugeliui metų. Tačiau dėl vieno dalyko galima būti tikram: keraminių čerpių pasirinkimas stogui yra sėkmingas sprendimas visomis prasmėmis.

Ruukki

Kiti temos straipsniai

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu