Franke

Ko reikia pirčiai, kad ji galėtų nepriekaištingai vekti?

Pirtis

Pagrindiniai dalykai pirtyje – tai kokybiška krosnelė, puikus garas ir plautai, kurių paskirtis – sudaryti žmogui galimybę atsirasti pakankamai aukštai nuo grindų, kur susikaupia visas karštasis pirties garas. Sėdint ant plautų galima kaip reikiant išprakaituoti ir laikyti po ranka vantą bei dubenį su vandeniu. Ant jų ir gulima, kai kas nors sutinka gulintį gražiai ir atsargiai išvanoti. Tad be plautų pirtis neturi jokios ateities.

Kada pirtį galima laikyti visiškai įrengta?

Pirtis būna visiškai įrengta, kai joje yra termometras, kuris praneša pirties savininkui, kokia konkrečiu metu patalpoje yra oro temperatūra. Beje, pirties termometrai yra įsimintino dizaino, todėl duoda visokeriopą naudą, ne tik fiksuoja temperatūros pokyčius, bet ir puošia patalpos interjerą. Tinkamiausia vieta kabėti termometrui – pats atokiausias nuo krosnies kampelis. Be to, jį reikia kabinti ant plautų sėdinčio žmogaus veido lygyje. Tik tada jis parodo pačią tiksliausią pirties oro temperatūrą.

Kokį prietaisą dar vertėtų turėti pirtyje, kad būtų pasiektas visiškas komfortas šioje patalpoje?

Tarp pirtyje reikalingų prietaisų taip pat labai svarbus yra ir higrometras. Jo paskirtis – matuoti vandens garų kiekį ir nustatyti drėgmės lygį uždaroje pirties patalpoje. Įvertinus jo parodymų duomenis, galima nuspręsti, ko toliau imtis – ar papildomai sausinti, ar dar labiau drėkinti pirties patalpą, kad būtų pasiektas aukščiausias maudynių komforto lygis. Tai tiesiogiai priklauso nuo besimaudančių žmonių poreikio. Taip pat pirtyje naudojami šviestuvai privalo būti visiškai atsparūs drėgmei ir aukštai temperatūrai.

Kokie saugumo reikalavimai keliami visiems pirčių savininkams?

Pirčių savininkai visiškai atsako už jose esančių įrenginių techninį tvarkingumą ir saugų jų naudojimą, kad būtų išvengta bet kokių nelaimingų atsitikimų. Pavyzdžiui, šildymo įranga turi būti patikimai apsaugota nuo galimybės sukelti nudegimų traumas besimaudantiems ir nekelti net menkiausio apsinuodijimo pavojaus. 

Tarp pagrindinių apsauginių priemonių – tai karščiui visiškai atspari užtvara, apsauganti pirties lankytojus nuo galimo nudegimo. O jeigu pirtyje naudojama malkomis kūrenama krosnis, prie jos būtinai turi būti ne tik žarsteklis, semtuvas žarijoms kabinti, bet ir storos apsauginės pirštinės.

carbontek

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu