Tikkuurila

Tvoros įrengimas

Tvoros įrengimas

Bendra informacija

Tvora dažniausiai yra statoma paskutiniame namo statybų etape, kartu su aplinkos tvarkymo darbais. Rekomenduojame  tvorą derinti prie namo ir sklypą supančios aplinkos. Tvorą privalu tverti tik savo  sklypo teritorijoje. Tvorų statymui nėra reikalaujama papildomų norminių aktų, tačiau reikalavimai, kuriuos būtina paisyti yra tvoros aukštis ir naudojamos medžiagos tvorai.

Pagal Statybos techninį reglamentą STR 1.01.07:2002 tvora patenka į I (nesudėtingų) statinių grupę ir nėra būtinas šio stainio projektas bei statybos leidimas. II grupės statiniams reikalingas leidimas, nors jis išduodamas supaprastinta tvarka.

I grupės nesudėtingiems statiniams priskiriama:

  • sklypo (ar jo dalies) tvora – ažūrinė (vielos tinklo, metalo juostų, virbų, medžio tašelių, vytelių, karčių ir pan.) su betoniniais, metaliniais ar mediniais stulpais (išskyrus tvorą iš spygliuotos vielos), ne aukštesnė kaip 1,8 m;
  • tokių pačių konstrukcijų, ne aukštesnė kaip 2 m ganyklos tvora žemės ūkio paskirties žemėje;
  • ištisinė tvora iš medinių lentelių ar tašelių su mediniais, metaliniais ar betoniniais stulpais, ne aukštesnė kaip 1,8 m;

II grupės nesudėtingiems statiniams priskiriama:

  • ištisinės mūrinės, gelžbetoninės ir metalinės sklypų tvoros, ne aukštesnės kaip 1,8 m;

Sodų bendrijoje tveriant tvorą būtina paisyti Sodininkų bendrijų įstatymo reikalavimų šiam statiniui: atskirti sodo sklypą nuo kaimyninio sklypo tvora (gyvatvore) galima esant rašytiniam susitarimui, o jeigu sklypas ribojasi su bendrojo naudojimo teritorija – esant sodininkų bendrijos valdymo organo sutikimui.

Reklama: stulpai tvorai

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu