Franke

Kokio dydžio elektros skydo reikia individualiam namui?

Elektros skydinės dydis

Skirstomoji dėžutė yra pagrindinis namų elektros instaliacijos elementas. Todėl svarbu skirti laiko apsvarstyti įvairius kriterijus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią elektros skydelį. Tai priklausys nuo jūsų namo ploto ir integruojamų modulių skaičiaus.

Elektros skydo svarba

Elektros skydas paskirsto elektros energiją visiems namuose esantiems elektros prietaisams. Kalbant apie dydį, labai svarbu, kad jūsų elektros skydelis būtų pakankamai didelis, kad jame tilptų visi apsaugos įtaisai, apsaugos nuo viršįtampių, automatiniai jungikliai ir kiti sprendimai, reikalingi jūsų namų elektros tinklui apsaugoti. 

Tinkamas elektros skydo dydis

Labai svarbus skirstomojo skydo pasirinkimo kriterijus yra būtent dydis. Jame turi tilpti visi numatyti modulinio aparato komponentai. Šiuo atveju būtina pasikonsultuoti su rangovu, kuris pasakys, kokį skirstomąjį skydą klientas turėtų įsigyti – visada kalbama apie modulių skaičių, kurį visada deriname prie įrenginio išplėtimo laipsnio.

Pavyzdžiui: jei planuojate į skirstomąjį įrenginį įtraukti vidinius energijos skaitiklius, įskaitant atskirą planuojamam fotovoltiniam įrenginiui, reikės šiek tiek didesnio skirstomojo įrenginio.

Kokio dydžio elektros skydą pasirinkti?

Norėdami nustatyti, kokio dydžio elektros skydą pasirinkti, taip pat galite atsižvelgti į gyvenamąjį būsto plotą.

  • namuose, kurių plotas mažesnis nei 35 m², pakanka dviejų eilių skirstomosios spintos;
  • nuo 35 iki 100 m² ploto reikia trijų eilių skirstomosios spintos;
  • didesniuose nei 100 m² namuose būtina keturių eilių komutacinė spinta.

Norėdami sužinoti, kiek eilučių reikia, turite atsižvelgti į visus elektros dėžutėje montuojamus modulius.

Montavimo vieta

Renkantis elektros skirstomąjį skydą reikia atsižvelgti į tai, kur ir kaip jis bus montuojamas. Skiriamos paviršinio ir įleidžiamo montavimo skirstomosios spintos. Kokie yra skirtumai?

  • Paviršinio montavimo skirstomosios spintos – kaip rodo pavadinimas, jos montuojamos ant sienos paviršiaus. Tokio montavimo privalumas tas, kad jį atlikti labai paprasta ir greita, be to, jį galima atlikti baigus patalpos tinkavimo ir dažymo darbus.
  • Įleidžiami skirstomieji skydai – šie skirstomieji skydai montuojami sienoje iš anksto paruoštoje nišoje. Todėl geriausia iš anksto nustatyti montavimo vietą ir palikti laisvos vietos skirstomajam skydui, antraip gali tekti griauti sieną.

Vienbučiuose namuose ir biurų pastatuose dėl praktinių ir estetinių priežasčių dažniausiai naudojami įleidžiami skirstomieji skydai. Be to, jie užima mažiau vietos, o tai gali būti svarbu, jei planuojate pastatyti skirstomąjį skydelį mažoje patalpoje, pvz., prieškambaryje. 

Kiti temos straipsniai

Termostatai

Kaip veikia patalpų termostatai?

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu