Anza

Taupyti svarbius išteklius – labai paprasta

išteklių taupymas

Maistas, vanduo, elektros energija, degalai, tai – itin svarbūs ištekliai, be kurių negalime įsivaizduoti savo gyvenimo. Dar daugiau, galime pastebėti, kaip šie svarbūs komponentai brangsta. Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų, kaip galite taupyti šiuos svarbius išteklius. Tad apžvelkime. 

Maistas: sumaniai išanuokite įvairius jo elementus

Norint pasigaminti maisto ar suvartoti tam tikrus jo produktus, susidaro ir nemažas kiekis su juo susijusių atliekų. Ir būtent jas reikėtų ne išmesti, o tinkamai panaudoti ir turėti dar daugiau naudos. Štai, pavyzdžiui, ar žinojote,. kad vandens, kuriame virė kiaušiniai, tikrai nereikėtų išpilti – toks vanduo jau yra turtingas įvairiais mineralais, todėl juo puikiai tiks palaistyti įvairius augalus. 

Jei renkatės tokios rūšies kavą, kurią išgėrus, susidaro tirščiai, tai jų išmesti irgi nereikėtų – atminkite, kad jie gali tapti puikia trąša kai kuriems augalams, o taip pat gali atbaidyti ir kenkėjus. 

Gerina nuotaiką, gerina miegą, suteikia sotumo jausmą, puikus magnio bei energijos šaltinis. Taip, visa tai apie daugelio misų taip mėgstamus bananus. Tačiau svarbu akcentuoti, kad bananas yra kur kas naudingesnis nei vien tik kaip galimybė mėgautis skaniu užkandžiu: jį suvalgius, žievės išmesti irgi nereikėtų, nes tai – puiki trąša jūsų augalams. 

Norintieji taupyti vandenį, turi daug puikių pasirinkimų

Dar vienas svarbus išteklius yra vanduo. Taigi, pats metas atsakingai įvertinti savo elgesį ir paklausti savęs, ar iš tiesų elgiuosi tinkamai? Jei jūsų tikslas – priimti tik pačius išmintingiausius sprendimus, susijusius su jo naudojimu, o taip pat – siekiate jį tausoti, tai reikėtų nepamiršti dviejų svarbių dalykų. Ne paslaptis, kad indų plovimas yra tai, ko negalime nedaryti. Tačiau galime šį procesą atlikti taip, kad vandens būtų sunaudojama mažiau – tiesiog įprastą indų plovimą rankomis, iškeiskite į indaplovę. Beje, taip sutaupysite ne tik daug vandens, bet ir daug brangaus savo laiko. Tačiau ir tai – dar ne viskas: nuotekos – dar vienas svarbus mūsų kasdienės veiklos rezultatas. Tad turime ne tik pasirūpinti tinkamu jos tvarkymu. bet ir tai pat galime užtikrinti tokius sprendimus, kurie leis tausoti vandenį. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad nuotekų valymo įrenginiai ne tik leis jums užtikrinti tinkamą nuotekų tvarkymą, bet ir leis jums vandenį panaudoti antrą kartą tam tikriems tikslams – juo galėsite plauti transporto priemones, šaligatvius, laistyti įvairius augalus ar veją ir t.t. 

Kaip taupyti elektros energiją?

Jei suskaičiuotumėte, kiek jūsų namuose yra kompiuterių, išmaniųjų telefonų bei planšečių, labai tikėtina, kad tai būtų keliolika įrenginių. Na, o jei visuose juose nustatytumėte energijos taupymo režimą, tai galite būti tikri – elektros energijos pavyktų sutaupyti.

Degalų reikės mažiau, jei pasinaudosite šiuo sprendimu

Degalams išleisite tikrai kur kas mažiau, jei dažniau nei iki šiol rinksitės dviratį. Pritrūkus kasdienių maisto produktų, norint nuvykti į sporto klubą ar atsiimti siuntos, neskubėkite naudotis automobiliu – pirmenybę teikite dviračiui. Būsite maloniai nustebę, kaip tokios kelionės užtikrinti, kad degalams išleisite mažiau pinigų. Juo labiau, kad kelionės dviračiu yra labai naudingos jūsų sveikatai – stiprina kūno raumenis, gerina nuotaiką ir miego kokybę.

Kiti temos straipsniai

Orapūtės

Kam gali būti naudojamos orapūtės?

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Orapūtės, taip

Drenažas

Drenažas

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Pipelife drenažo

Šuliniai

Šuliniai

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Pipelife sistemos

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu