Ekoklima

Statytojas privalės pašalinti savavališkos statybos padarinius Pavilnių regioniniame parke

Nelegalios statybos

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kad Vilniaus apygardos teismas šiandien paskelbė nutartį, kuria atmetė Statybos inspekcijos ieškinį dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2015-10-08 išduoto statybą leidžiančio dokumento (SLD) statyti naują statinį Šilo g. Vilniuje, panaikinimo. Kadangi Statybos inspekcija buvo nustačiusi ne tik SLD išdavimo pažeidimus, bet ir savavališkos statybos faktą, atmetus ieškinį Statybos inspekcija tęs savavališkos statybos padarinių šalinimo procedūras. 

Statybos inspekcija primena, kad statytojui 2017-05-25 surašytas savavališkos statybos aktas dėl gyvenamojo namo statybos nukrypstant nuo esminių statinio projekto sprendinių ir 2017-06-08 privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius. Savavališkos statybos aktas surašytas nustačius, kad pastatytas projekte nenumatytas priestatas (13 m x 5 m), pakeista pastato stogo konstrukcija, vietoj šlaitinio įrengtas plokščias sutapdintas stogas, taip pat pakeistos pastato laikančiosios konstrukcijos.  Privalomojo nurodymo išardyti projekte nenumatytą priestatą, pastato stogo ir antro aukšto konstrukcijas taip, kad atitiktų projekto, pagal kurį išduotas SLD, sprendinius įvykdymo terminas baigėsi 2022-07-30. 

Vilniaus apygardos administraciniame teisme 2022-07-25 priimtas statytojo prašymas dėl Statybos inspekcijos surašyto 2017-06-08 privalomojo nurodymo pašalinti savavališkos statybos padarinius įvykdymo termino pratęsimo iki 2023-07-30.

Informuojame, kad Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas dėl termino pašalinti savavališkos statybos padarinius pratęsimo dar nėra priimtas.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu