Tikkuurila

Ką privaloma žinoti, norint pakeisti esminius statinio projekto sprendinius

statinio projekto sprendiniai

Pastaruoju metu gerokai padidėjusios išlaidos neaplenkė ir statybų sektoriaus. Todėl statytojai siekdami užbaigti pradėtą statyti gyvenamąjį namą, imasi koreguoti pirminius planus, pavyzdžiui, nusprendžia sumažinti statinio plotą ar atsisako projekte numatytų pagalbinių patalpų. Kartais net svarstoma iš aukštesnės į žemesnę keisti energinio naudingumo klasę. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pataria, kaip išvengti klaidų ir tinkamai atlikti korekcijas. 

Statybos inspekcija primena, kad pastato išorės matmenys yra esminiai statinio projekto sprendiniai. Esminiai statinio projekto sprendiniai – tai statinio projekto sprendiniai, kuriais nustatoma statinio vieta žemės sklype (teritorijoje), statinio ar jo dalių paskirtis, statinio laikančiosios konstrukcijos ir jų išdėstymas, statinio išorės matmenys (aukštis, ilgis, plotis ir pan.) ir įgyvendinami specialieji saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimai ir (ar) specialieji paveldosaugos reikalavimai.

Taigi, jeigu išdavus statybą leidžiantį dokumentą (SLD) keičiasi esminiai statinio projekto sprendiniai, norint tęsti statybą, Statybos įstatymo nustatyta tvarka apie numatomą statinių projektavimą (kai jis privalomas) turi būti informuojama visuomenė ir nustatyta tvarka reikia gauti naują SLD (kai jis privalomas), išskyrus atvejus, kai nepažeidžiant teisės aktų, normatyvinių statybos techninių dokumentų, teritorijų planavimo dokumentų, SLD, specialiųjų reikalavimų, esminių statinio architektūros reikalavimų ir esminių statinio reikalavimų:

1) dėl objektyvių priežasčių keičiama inžinerinių tinklų ar susisiekimo komunikacijų trasa ar jos dalis ir dėl to keičiasi inžinerinių tinklų ar susisiekimo komunikacijų ilgis;

2) iki 1 m keičiama statinio vieta žemės sklype (teritorijoje);

3) iki 1 m keičiami statinio ar jo dalių išorės matmenys;

4) keičiamos statinio laikančiosios konstrukcijos ar jų išdėstymas statinio viduje ir nesikeičia statinio kategorija.

Apibendrinant, vienas iš esminių statinio projekto sprendinių – statinio išorės matmenys, be viešinimo procedūros (visuomenės informavimo apie numatomą statinių projektavimą) ir naujo SLD galėtų būti mažinami iki 1 m, jei nepažeidžiami teisės aktai, normatyviniai statybos techniniai dokumentai, teritorijų planavimo dokumentai, SLD, specialieji reikalavimai, esminiai statinio reikalavimai, taip pat nekeičiami kiti esminiai statinio projekto sprendiniai, kurie nepatenka į nustatytų išimčių sąrašą. Tokiu atveju pakanka parengti naujos laidos projekto sprendinio dokumentą (-us).

Tačiau jei statinio aukštis mažinamas iki 1 m ir pažeidžiami teisės aktai, normatyviniai statybos techniniai dokumentai, teritorijų planavimo dokumentai, SLD, specialieji reikalavimai, esminiai statinio reikalavimai arba apskritai statinio aukštis mažinamas daugiau nei 1 m, apie statinio projektavimą nustatyta tvarka turi būti informuojama visuomenė (kai tai privaloma), taip pat privalo būti parengtas naujos laidos projektas ir kreipiamasi į savivaldybės administraciją dėl naujo SLD išdavimo.

Dėl reikalavimų energinio naudingumo klasei. Norint tęsti jau pradėtą statybą pakeitus esminius statomo statinio sprendinius, privaloma gauti naują SLD, o naujos laidos statinio projekto sprendiniais pastato energinio naudingumo klasė negali būti žemesnė už tą, kuri buvo nustatyta pirminio prašymo išduoti SLD statyti naują statinį pateikimo metu. 

Tačiau jei statybos darbai dar nebuvo pradėti, t. y. statyba nėra tęsiama, prašant naujo SLD projektuojamo gyvenamojo pastato energinio naudingumo klasė turi būti A++.

Kiti temos straipsniai

Kompensacija už servitutą

Kaip nustatoma kompensacija už servitutą?

Vaikų žaidimų aikštelės Statybinės ir apdailos medžiagos Želdinimo projektai, konsultacijos Tabariškių žaluma, UAB Protingi namai Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) dažnai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu