Anza

„Realco“ statomas verslo centras „Hero“ sulaukė ir mažmeninių investuotojų dėmesio

HERO verslo centras

Verslo centrui „Hero“ plėtoti skirta obligacijų emisijos trečioji dalis, kurios vertė – 6 mln. Eur – sėkmingai išplatinta. UAB „Sostinės bokštai“, susijusi su viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros bendrovių „Realco“, balandžio 30 d. – gegužės 14 d. investuotojams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pasiūlė įsigyti iki 2 m. trukmės skolos vertybinius popierius. Įsipareigojimų vykdymo garantas – įkeista žemė su statiniais. Vienos obligacijos nominali vertė – 1 000 Eur.

„Tai trečioji sėkmingai išplatinta obligacijų emisijos dalis, kurių pritrauktos lėšos skiriamos Vilniaus centriniame verslo rajone statomam išskirtiniam verslo centrui „Hero“ finansuoti. Investuotojų aktyvumas patvirtina, kad įvertintas ir perspektyvus verslo centras, ir išreikštas pasitikėjimas jį plėtojančia bendrove. Šiuo atveju taip pat svarbu, kad obligacijas aktyviai įsigijo ne tik instituciniai, bet pirmą kartą – ir mažmeniniai investuotojai trijose Baltijos šalyse“, – teigia „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

Viešai išplatintos obligacijų emisijos pirkėjams kas pusmetį bus mokama 6 mėn. EURIBOR + 6 proc. metinė palūkanų norma. Šiuo metu 6 mėn. EURIBOR sudaro apie 3,80 proc. Viešą obligacijų emisiją platino Estijos investicinės bankininkystės bendrovė „Redgate Capital“ ir Šiaulių bankas, ji vykdoma pagal 2024 m. kovo 12 d. Lietuvos banko patvirtinto bazinio prospekto ir balandžio 23 d. patvirtinto priedo prie bazinio prospekto sąlygas. 

Išplatintomis obligacijomis per artimiausius 6 mėnesius numatyta pradėti prekiauti „NASDAQ Vilnius“ alternatyvioje vertybinių popierių rinkoje „First North“.

Sėkmės veiksniai

Eglė Džiugytė, Šiaulių banko Finansų rinkų departamento vadovė, teigia, kad pagrindiniai veiksniai, lemiantys sėkmingą „Hero“ statybai skirtų obligacijų platinimą, yra bent keli.

„Vystomo projekto lokacija – pagrindinis kriterijus, pagal kurį investuotojai renkasi, kur kreipti savo investicijoms skirtas lėšas. Tad nėra keista, kad sostinės centriniame verslo rajone kuriamas unikalus projektas sulaukė didelio rinkos dalyvių susidomėjimo. Investuotojams ypač aktualu buvo ir tai, kad obligacijos yra užtikrintos žemės ir kylančių pastatų įkeitimu, – tvirtina E. Džiugytė. – Taip pat ne ką mažesnis sėkmės šaltinis – „Hero“ projektą įgyvendinančios bendrovės atviras ir tiesioginis bendravimas su investuotojais. Jie vertina emitentų dedamas pastangas ir pasiryžimą tiesiogiai bendrauti. Komunikacija yra tiesioginis raktas tiek į lūkesčių susivienodinimą, tiek į informacijos apsikeitimą. Investuotojams kur kas ramiau, kai jie žino, kad informaciją apie projektą gaus pirmieji ir į visus jų klausimus bus atsakyta.“

Dinas Petrikas, „Redgate Capital“ atstovas Lietuvai, atskleidžia, kad iš viso sulaukta beveik 300 investuotojų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

„Suprantama, kad daugiausiai investuotojų sulaukta iš Lietuvos, tačiau šį kartą labai padaugėjo investuotojų iš Latvijos ir ypač Estijos. Akivaizdu, kad obligacijų platinimo sėkmę lemia projektą plėtojančios bendrovės – „Realco“ – vardo žinomumas ir palankus veiklos vertinimas, – teigia D. Petrikas. – Kitas ne mažiau investuotojams svarbus aspektas – „Hero“ vieta, Vilniaus centrinis verslo rajonas, kuris visiems puikiai žinomas. Įvertinta ir tai, kad žemės sklypas ir statomas objektas įkeisti pirminiu įkeitimu už obligacijas, kas investuotojams suteikia stiprių garantijų.“

Iš viso obligacijomis skolinsis 67 mln. Eur

Tai jau trečioji verslo centrui „Hero“ skirta obligacijų emisijos dalis. Per ankstesnes dvi neviešai platintas „Hero“ statyboms skirtas obligacijų emisijos dalis projektui buvo pritraukta 13,5 mln. eurų lėšų. Iš viso investicijos į Vilniaus centre plėtojamą verslo centrą „Hero“ sudarys 112 mln. Eur, o rinkoje „Realco“ planuoja pasiskolinti apie 60 proc. – iki 67 mln. Eur. 

Ketvirtosios obligacijų emisijos dalies platinimas planuojamas rugsėjo mėnesį. 

Anot „Realco“ vadovo Juliaus Dovidonio, projektas vystomas suplanuotu tempu, taip pat dėliojami finansavimo poreikiai. Tad galime anonsuoti, jog ketvirtosios obligacijų emisijos dalies platinimas planuojamas rugsėjo mėnesį. 

A klasės verslo centrą „Hero“ planuojama baigti statyti 2025 m. II ketv. Čia siūloma 31.600 kv.m. nuomojamo ploto, o viename aukšte – iki 4.000 kv. m. ploto patalpos. Taip pat bus įrengta 430 požeminių automobilių parkavimo vietų. Šio pastato aplinka ir tvarus gyvavimo ciklas užtikrinami vadovaujantis pasaulinio lygio sveikųjų pastatų „WELL Gold“ ir tvarumo „Breeam Excellent“ sertifikatų standartais. „Hero“ planuoja tapti pirmuoju verslo centru Baltijos šalyse, kuris bus sertifikuotas „WELL Gold“.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu