Anza

Laisvalaikis lauke ir sode – 2024 metų tendencijos

Tikkurila

Patogu, spalvinga ir tvaru. 2024 m. leidžiant laisvalaikį sode ir lauke svarbiausia gera savijauta ir tvarumas. Šie patarimais padės Jums tinkamai paruošti savo terasą vasaros poilsiui.

Šiame sparčiai kintančiame pasaulyje vis labiau suvokiame, kaip svarbu rūpintis savimi ir puoselėti savo aplinką. Šio sezono laisvalaikio leidimo tendencijos atspindi mūsų norą kurti namų aplinką, skatinančią atsipalaiduoti, pailsėti ir pajusti glaudų ryšį su gamta. Pristatome dėmesį sau ir tvarumui akcentuojančias naujausias tendencijas – nuo šiltų gamtos atspalvių iki aplinką tausojančio kraštovaizdžio formavimo. Leiskitės kartu su mumis į kelionę, kurios tikslas – lauko erdvių, gerinančių mūsų savijautą ir darančių pasaulį harmoningesnį, kūrimas.

1. Lengvai prižiūrimi elementai bei medžiagos

Sodo ar terasos puošyba bei priežiūra turi būti nesudėtinga ir neužimti daug laiko. Pastaruoju metu vis populiaresni tampa lengvai prižiūrimi akmenų sodai ir metaliniai baldai, nes nei vieniems, nei kitiems nereikia nuolatinės priežiūros. Originalią namų lauko erdvę taip pat galite sukurti derindami įvairią tekstūrą ir mažai priežiūros reikalaujančias medžiagas, pvz., įsigiję lengvai prižiūrimą betoninį stalą ir medines kėdes su bet kokiam orui atspariomis minkštomis pagalvėlėmis. Terasa ir sodas dabar laikomi poilsio ir malonaus laisvalaikio leidimo vieta, o ne daug laiko bei dėmesio reikalaujančiais objektais.

2024 m. terasai bei sodui rinkitės vietinius arba sausrai atsparius augalus. Terasoje taip pat galite naudoti įvairiaspalvius bei gėlių raštais margintus puošybos elementus ir tekstilę – taip pagyvinsite savo namų lauko erdvę be didelių pastangų.

2. Vieta, skirta atsipalaiduoti

Jūsų namų lauko erdvėje būtinai turi būti kampelis, skirtas atsipalaiduoti. Šiemet madingi platūs minkštasuoliai, hamakai ir meditacijai bei kontempliacijai skirtos vietos. Kurkite savo namų lauko erdvę taip, kad ji taptų vieta, kurioje galėtumėte skirti laiko sau ir sutelkti dėmesį į savo vidinį pasaulį.

Apmąstykite, kas Jums geriausiai padeda atsipalaiduoti: hamakas, rytiniam kavos puodeliui skirtas staliukas, natūralios medžiagos ar tiesiog vešlių augalų žaluma.

3. Tvarumas

Tvarumas – svarbiausia pastarųjų metų tendencija, ji vyraus ir 2024 m. Vis aktualiau tampa ir namų lauko erdvėse visapusiškai siekti tvarumo. Pavyzdžiui, pirmenybė teikiama perdirbtoms medžiagoms ir iš tokių medžiagų pagamintiems baldams, atnaujinamos senos terasų ir pavėsinių konstrukcijos užuot pakeitus jas naujomis.

Investicijos į saulės energiją ir apšvietimo valdymas laikmačiais arba judesio jutikliais – tai konkrečios priemonės savo ekologiniam pėdsakui mažinti. Ar jau išbandėte kompostavimą? Tai puikus būdas perdirbti organines virtuvės ir sodo atliekas.

Sezoninis atnaujinimas – paprastas būdas pailginti medinės terasos ir medinių lauko baldų tarnavimo trukmę. Terasai ir mediniams lauko baldams atnaujinti puikiai tinka terasų aliejus „Valtti Plus Terrace Oil“ arba spalvinamas lauko medienos aliejus „Valtti Plus Wood Oil“. Suteikite naują gyvenimą naudotiems mediniams lauko baldams juos aliejuodami, pvz., aliejumi „Valtti Terrace Oil“

4. Šiltos spalvos

2024 m. vasarą vyraus šilti rudi atspalviai. Rudos spalvos terasa arba lauko baldai suteiks Jūsų namų lauko erdvei natūralumo ir ji subtiliai susilies su gamta. Rudi atspalviai taip pat puikiai dera su švelniu ir šiltu eksterjero apšvietimu.

Žavių rudų atspalvių savo terasai rasite spalvyne „Valtti“, pavyzdžiui, galite rinktis spalvas „Tatti“ (5071) arba „Sora“ (5063), kurias matote iliustracijoje.

5. Praplėsta gyvenamoji erdvė

Lauko erdvė nebėra atskirta nuo namų – tai veikiau papildoma jų dalis, galinti tarnauti įvairiems tikslams. Pavyzdžiui, terasą daugelis laiko praplėsta gyvenamąją erdve. Pritaikykite namų lauko erdvę savo pomėgiams – įsirenkite poilsiui skirtą jaukų kampelį su ugniaviete arba įsigykite lauko kepsninę vasaros susibūrimams. Beje, šiemet populiaru turėti ir viena, ir kita. Modifikuojami baldai – taip pat puikus pasirinkimas, jie leidžia sukurti daugiafunkcę erdvę, tinkamą įvairiems užsiėmimas, pvz.: vakarienei, mankštai, poilsiui.

Svarbus vaidmuo taip pat tenka apšvietimui. Žibintai, lempučių girliandos arba funkcionalūs sieniniai šviestuvai leis maloniai leisti laiką terasoje arba sode ne tik dieną, bet ir sutemus.

6. Pasitelkite spalvas!

Smulkioji tekstilė ir dekoratyviniai elementai – lengvas būdas pagyvinti namų lauko erdvę ir suteikti jai savitumo. Lauko minkštasuolius ir hamakus užvaldę pledai bei dekoratyvinės pagalvėlės atspindi padidėjusį komforto poreikį.

Skaisčiomis pastelinėmis spalvomis ir ryškiais raštais marginti dekoratyviniai elementai išryškins Jūsų namų lauko erdvės bendrą estetinį vaizdą. Taip pat nepamirškite dėmesį traukiančių akcentų, pavyzdžiui, tai galėtų būti pastatomas šviestuvas arba daili vazą.

Papildomas patarimas – patieskite terasoje kilimą

Tinkamas kilimas taps baigiamuoju terasos akcentu ir suteiks Jūsų namų lauko erdvei jaukumo. Jis gali būti ryškus arba neutralus, apvalus arba stačiakampis, dekoratyvus arba kuklus. Tik įsitikinkite, kad jį galima naudoti lauke, nes jis bus veikiamas drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių.

Kiti temos straipsniai

Tikkurila dažai

Dažų vaidmuo tvarioje statyboje

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

dažymo patarimai Vivacolor

Interjero dažymo patarimai

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu