Ekoklima

Prasidėjo dviračių tako Kretinga–Vydmantai statybos

Dviračių takai

Šiandien, spalio 20 d., simbolinės kapsulės įkasimu, prasidėjo dviračių ir pėsčiųjų tako tarp Kretingos ir Vydmantų gyvenvietės rangos darbai. Nutiesus šią trūkstamą beveik 5 kilometrų atkarpą, vietos gyventojai ir turistai galės dviračiu ar pėsčiomis nenutrūkstamai keliauti tarp Kretingos ir didžiausio šalies kurorto – Palangos.

Bendras tako ilgis sudarys beveik 10 km. Šiuo metu dviračių takas jungia Palangą ir Vydmantus, o likusį atstumą iki Kretingos dviratininkams tenka įveikti važiuojamąja kelio dalimi. Sutarties trukmė – 12 mėnesių, tačiau tikimasi, kad statybų darbai bus užbaigti dar nepasibaigus vasarai. Investicijos į naująjį dviračių taką – 3,6 milijono eurų.

„Šis projektas reikšmingai sustiprins pajūrio regiono rekreacinį potencialą, tuo pačiu pagerins ir vietos gyventojų susisiekimą – užbaigus rangos darbus kelionėms tarp Kretingos ir Palangos bus galima drąsiai rinktis netaršų ir sveikatai palankų judėjimą dviračiu ar pėsčiomis“, – statybų pradžios renginyje kalbėjo Susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.

Kelių direkcijos generalinio direktoriaus patarėjas Remigijus Lipkevičius renginyje akcentavo, jog dar vieno svarbaus dviračių tako statybų pradžia rodo įmonės pastangas tolygiai plėtoti ne tik automobilių, bet ir darnaus judumo infrastruktūrą. 

Dviračių ir pėsčiųjų takas, sujungsiantis Kretingą su Palanga, eis pagal magistralinį kelią A11 Šiauliai-Palanga, naujoji atkarpa – ruože nuo 137 iki 141,7 kilometro. Takas bus 2,5 m, jame bus galima atsikvėpti specialiai tam pritaikytose poilsio vietose.

„Tai kretingiškių vienas laukiamiausių dviračių infrastruktūros projektų, apie kurio įgyvendinimą pradėta kalbėti daugiau nei prieš dešimtmetį. Daug rajono gyventojų kasdien vyksta į Palangą darbuotis ar pailsėti prie jūros. Tačiau retas, baimindamasis dėl saugumo, šioms savo kelionėms šiandien pasirenka dviratį, nekalbant jau apie važiavimą itin judraus kelio dalimi dviračiais su vaikais. Kartu tikimės, kad užbaigus dviračio tako tiesimo darbus sulauksime ir dar daugiau į Kretingą iš Palangos atvykstančių poilsiautojų, jau šiandien pamėgusių mūsų unikalų Žiemos sodą, vienuolyną ir kitus išskirtinus objektus“, – sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Simboliniame, darbų pradžią skelbiančiame renginyje, įgyvendinamo projekto kuriama verte regionui taip pat džiaugėsi ir Palangos miesto meras.

„Įgyvendinus šį projektą, Vakarų Lietuvos regione atsiras dar vienas turistinis maršrutas. Tai labai svarbu ne tik palangiškiams, bet ir kurorto svečiams, kurių per metus Palangoje apsilanko apie 1,3 mln. Šiuo metu dviračiais galima nuvažiuoti iš Šventosios į Klaipėdą bei Neringą, o naujasis dviračių takas atvers galimybę patogiau pasiekti kaimyninę Kretingą, pasigrožėti lankytinais objektais ir pasimėgauti kretingiškių svetingumu“, – teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Šių metų liepą užbaigtas 13,5 kilometro dviračių tako remontas tarp Smiltynės ir Juodkrantės. 2024 metais darbus ketinama tęsti tolimesniuose ruožuose nuo Juodkrantės iki Pervalkos.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu