Franke

Nesutinka, kad nesiderama dėl IAE uždarymo

IAE

Premjeras Andrius Kubilius neteisingomis vadina kalbas esą Lietuva su Briuseliu nesidera dėl Ignalinos AE uždarymo.

Briuselis pagrasino Lietuvai nutraukti finansavimą uždaromai Ignalinos atominei elektrinei (AE). Europos Sąjungos pareigūnai taip elgiasi, nes neprisišaukia nė vieno už tai atsakingo Lietuvos atstovo.

Komentuodamas šią informaciją, Premjeras ją pavadino „ne visiškai teisinga“. Esą kaip tik šio metu energetikos ministras Arvydas Sekmokas vieši Briuselyje.

„Europos Komisijos pasiūlymas mūsų netenkina dėl Ignalinos AE uždarymo tolesnio finansavimo. Pasakymas, kad nėra deramasi – neteisingas. Mes derybas sieksime dar labiau sustiprinti, bet yra visiškai neteisingas svarstymas, kad šiuo klausimu Vyriausybė arba konkrečiai ministras A. Sekmokas nesirūpina“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė A. Kubilius.

Pasak jo, Ignalinos AE uždarymas yra visos Vyriausybės rūpestis. Pagrindiniu Ignalinos AE uždarymo derybininku buvo energetikos viceministras Romas Švedas, tačiau rugsėjo pradžioje jis atsistatydino.

EK iki lapkričio 27 dienos turi nustatyti sumą, skirtą Ignalinos AE uždarymui.

Lietuva prašo 870 mln. eurų, tačiau EK sutinka skirti tik 270 mln. eurų.

Lietuvoje su darbo vizitu viešėjęs Prancūzijos Premjeras Fransois Fillonas yra pareiškęs, kad Prancūzija yra įsipareigojusi paremti Lietuvą uždarant Ignalinos atominę elektrinę, tačiau tiksliai neatsakė, ar parems siekį gauti 870 mln. eurų jėgainės uždarymui.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu