Tikkuurila

Realios renovacijos darbų kainos yra mažesnės už planuotas

Realios renovacijos darbų kainos yra mažesnės už planuotas

Pastaruoju metu dauguma pagrindinių renovacijos darbų kainų, palyginti su vidutinėmis visos statybų rinkos kainomis, yra mažesnės. Tai rodo lapkritį įvykusių daugiabučių modernizavimo rangos darbų pirkimų analizė. Ją atlikusi Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) palygino renovacijos investiciniuose planuose numatytas kainas, kurios skaičiuojamos pagal UAB „Sistela“ specialiai daugiabučių atnaujinimui rengiamą kainyną, ir „tikrąsias“, t. y. už kiek realiai buvo nupirkti darbai. Paaiškėjo, kad kai kurie darbai nupirkti iki 15 proc. pigiau.

„Mažesnės už statybų rinkos vidurkį realios renovacijos darbų kainos yra gera žinia pirmiausia tiems gyventojams, kurie jau turi apsispręsti, ar pritarti savo daugiabučio atnaujinimo investiciniam projektui. Vertindami investicijų plane pateiktą renovacijos kainą ir prieš priimdami sprendimą, jie turėtų atsižvelgti, kad ta suma anaiptol nėra galutinė. Ji, kaip parodė naujausi duomenys, gali sumažėti“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Analizuodami pirkimus, BETA specialistai vertino pagrindinių renovacijos darbų – fasadų sienų ir stogų šiltinimo, langų keitimo, šilumos punktų modernizavimo – įkainius. Dauguma šių darbų buvo nupirkta 6-15 proc. pigiau, nei skaičiuojama pagal naujausią UAB „Sistela“ kainyną. Pavyzdžiui, kainyne pateiktas įkainis už vieną šilumos punkto kvadratinio metro modernizavimą – 106 Lt, o buvo nupirkta 15 proc. pigiau – už 90 Lt. 13 proc. pigiau buvo nupirkti vėdinamo fasado sienų šiltinimo darbai, 10 proc. pigiau – tinkuojamo fasado sienų šiltinimo, 8 proc. pigiau – stogo šiltinimo, 6 proc. – langų keitimo darbai.

Rangos darbų kainas investicijų projektų rengėjai skaičiuoja pagal UAB „Sistela“ kainyną. Jame yra pateikiamos visos galimos atnaujinimo darbų išlaidos. Statybos darbų kaina apskaičiuojama įvertinus numatomas tiesiogines išlaidas, susijusias su pastato konstrukcijų atnaujinimu arba pakeitimu, ir netiesiogines išlaidas, kurias galima būtų priskirti pastatų atnaujinimo statybos darbams. Šis kainynas rengiamas du kartus per metus.

Neseniai pasirodžiusio naujausio „Sistelos“ kainyno, kuriame pateikiamos pastatų atnaujinimo darbų kainų rekomendacijos pagal 2014 m. spalio mėn. statybos išteklių skaičiuojamąsias kainas, analizė rodo, kad per pastarąjį pusmetį statybos darbų kainos nepakito.

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu