Antrus metus Airijos sostinėje Dubline gyvenanti iš Lietuvos kilusi interjero dizainerė Ema Rimeikaitė-Keršulienė, sukūrusi gyvenamojo kambario interjerą „Four Seasons” („Keturi metų laikai”), pateko tarp devynių geriausių šios srities specialistų Airijoje. Dėl geriausio interjero kūrėjų titulo jie varžėsi kasmetinėje parodoje „Idealūs namai 2007”, spalio 25–29 d. vykusioje Dubline.
Pirmiausia į šią parodą iš gausybės pateiktų projektų speciali komisija atrinko šešiolika geriausių gyvenamojo kambario interjero projektų. Tarp jų pateko ir lietuvės E.Rimeikaitės-Keršulienės sukurtasis „Keturi metų laikai”. Visi likusieji penkiolika parodos dalyvių – airių interjero dizaineriai.
Prasidėjus parodai vertinimo komisija ir žiūrovai Emos sukurtą gyvenamojo kambario interjerą atrinko į laimingiausiųjų devynetuką. Tai reiškia, kad lietuvė nurungė septynis airių interjero dizainerius.
Lietuvės emigrantės sukurtas interjero projektas su kitais aštuoniais buvo aprašytas laikraštyje „Sunday Independent”.
E.Rimeikaitė-Keršulienė pasakojo, jog jos sukurtame interjere išryškėja naujausios interjero dizaino mados tendencijos ir tam tikros taisyklės. Pirmiausia – tiesios linijos, erdvę pabrėžiančios spalvos, patogus ir praktiškas baldų išdėstymas. Turi būti pakankamai vietos sudėti daiktams, geras apšvietimas, daug priežiūros nereikalaujančios interjero detalės, be to – dvelkti prabanga. Airių publikos pripažinimą pelniusi lietuvė tvirtino, kad užuolaidos buvo sukurtos Lietuvoje, jas pasiuvo Jolanta Dabulskytė-Znaidukienė. Kitas įdomus interjero sprendimas, kurį įgyvendinti padėjo viena Lietuvos įmonė, tai pagal Emos sumanymą pagaminti baldai. Minkštieji baldai ir stiklinis staliukas atkeliavo iš Italijos. Kiti baldai šiam interjerui buvo pagaminti Lietuvoje.
Lietuvių emigrantė pasakojo, jog būtent ši siena ir sukėlė didžiausią airių susidomėjimą. Smalsuolių akį traukė ir kiti įdomūs sprendimai, priderinti prie šios sienos. Tarkime, modernus elektrinis židinys, už kurio stiklo, nustatęs tam tikrą režimą, gali regėti akvariumo arba upės vaizdus. Tokio židinio vertė – per 3000 eurų.
Dar vienas įdomus sprendimas – apie 10 kg sveriantis meno kūrinys iš stiklo. Šis specialiai į parodą atgabentas šedevras labai skoningai įsiliejo į aplinką ir ypač derėjo prie minėtos neįprastos sienos, kurioje ir buvo įkomponuotas.
Specialiai šiam interjerui Ema sukūrė ir kitą meno kūrinį – orchidėją primenantį gėlės žiedą. „Mano ištikimiausi klientai kolekcionuoja tokius meno kūrinius, nuolat domisi naujausiais darbais. Todėl ir šis žiedas, vos tik baigėsi paroda, iškeliavo į privačią kolekciją”, – džiaugėsi menininkė.
Įmonei „Ema-Art & Interior Design” vadovaujanti lietuvė pasakojo, jog atvykėliui iš užsienio, kad ir koks šis būtų geras specialistas savo gimtinėje, sunku pelnyti vietos žmonių pasitikėjimą.
„Nemanau, kad tai lengva ir Lietuvoje. Kaip ir visur, reikia rasti savų klientų, tačiau airių tauta gana uždara. Todėl privalai savo darbais ir rekomendacijomis įrodyti, jog ir būdama užsienietė sugebi perprasti airių gyvenimo būdą, tradicijas ir pateikti geresnį produktą nei kuris kitas jų tėvynainis interjero dizaineris”, – samprotavo E.Rimeikaitė-Keršulienė.