Tikkuurila

Protingas namas. Kas tai?

Protingas namas. Kas tai?

Sąvoka Protingas namas vartojama jau keliolika metų, tačiau kiekvienas jį įsivaizduojame kitaip. Vieniems tai muzikos paskirstymas po visus kambarius, kitiems – patogus šviesų ar mikroklimato valdymas, tretiems – energiją taupančios technologijos.

Pasvajokime… Jūsų šeima ryte išvyksta į darbus, mokyklą ar darželį, o Jūsų namas pats įjungia signalizaciją, patikrina visų sistemų veikimą ir išjungia tas, kurios šiuo metu nereikalingos – įsijungia ekonominis režimas, taupantis Jūsų pinigus…. Prieš Jums grįžtant iš darbų, namas iš anksto „atgyja“ – Jus pasitinka malonus apšvietimas, išvėdinti kambariai, maloniai nuteikianti temperatūra ir Jūsų mėgstama muzika… Norėtumėte, kad grįžus Jūsų lauktų pilna karšto vandens vonia ar pašildyta garinė pirtelė? Viskas įmanoma, tereikia paskambinti (ar prisijungti internetu) savo …Protingam namui.

Šis svajonę primenantis gyvenimo scenarijus – ne ateities vizija, jis pasiekiamas jau dabar. Dažnam Lietuvos gyventojui pasistatyti namą – gyvenimo svajonė ir įprasminimas. Tikimės jame gyventi su šeima, viliamės, kad vėliau čia gyvens vaikai, anūkai… Deja, dažniausiai jau po keliolikos metų namas būna techniškai, morališkai pasenęs ir virsta niekam nereikalingu ir sunkiai renovuojamu pastatu, kurio ir parduoti beveik nebeįmanoma. Kaip išlaikyti laikmečio reikalavimus bei gerinti gyvenimo name kokybę, pasitelkiant nuolat tobulėjančias technologijas? Vienas iš efektyviausių sprendimų – namo automatizavimo sistema, kuri ne tik taupys išlaidas kas mėnesį, leis gyventi patogiai, tačiau ir išsaugos Jūsų namo vertę ateityje.

Vadinamųjų Protingo namo sistemų – labai daug, tačiau Europoje plačiausiai paplitusi ir vienintelė standartizuota sistema – KNX, kurios elementus gamina apie 300 Europos gamintojų, todėl gaminių ir funkcijų spektras – neribotas. Sistema gali būti „auginama“ – naujomis galimybėmis ir funkcijomis ją galima papildyti vėliau, atsiradus poreikiui. Kadangi namas naudojamas keliasdešimt metų, svarbu, kad visos sistemos būtų patikimos ir ilgaamžes, todėl rinkitės šioje rinkoje didelę patirtį turinčių gamintojų gaminius. Tam, kad namas būtų protingas, reikia ne tik kokybiškų gaminių, bet ir techninių šeimininko žinių bei sistemą įrengiančios įmonės patirties. Namas statomas ilgam laikui, padarytos klaidos brangiai kainuoja, todėl ypač svarbi specialistų kvalifikacija, nuolatinis mokymas, gamintojų techninis palaikymas.

Vokietijos gamintojas Albrecht JUNG GmBH Lietuvoje 2003 metais įkūrė techninio palaikymo ir logistikos dukterinę įmonę JUNG Vilnius. Viena iš prioritetinių krypčių nuo pat pradžių ir buvo aukštos kvalifikacijos specialistų rengimas namų automatizavimo srityje. Rinkoje įmonė žinoma ir dėl puikaus aukščiausios kokybės jungiklių dizaino. Šiuo metu įmonė yra šios srities lyderė Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Visus, besidominčius šiomis technologijomis, kviečiame apsilankyti mūsų biure Vilniuje – čia išvysite mūsų sistemas veikiančias, kvalifikuoti specialistai padės priimti tinkamiausią sprendimą.

Protingas namas tarnauja Jums – laiką ir pinigus skirkite tikroms vertybėms – šeimai, poilsiui, lavinimuisi ir pažinimo džiaugsmui. Keliaukite – juk Jūsų Protingas namas laukia Jūsų, prižiūri ir saugo Jūsų namus.

Protingas namas tai:

 • Šiuolaikinė priemonė vieningai valdyti namo įrenginius
 • Galimybė gyventi komfortiškuose saugiuose ir ekonomiškuose namuose
 • Būdas sukurti individualius namo gyventojų poreikius atitinkančią aplinką

Protingas namas veikia visaapimančios elektros instaliacijos dėka – pagrindą sudaro EIB (European Installation Bus) instaliacijų sistema.

Protingas namas valdo:

 • Šildymo, vėdinimo, kondicionavimo įrenginius
 • Šviestuvus ir šviestuvų grupes
 • Žaliuzes, automatinius vartus
 • Apsaugos įrenginius
 • Buities prietaisus, garso ir vaizdo aparatūrą ir kitą įrangą komfortui didinti

Sistema jungia įvairius namuose naudojamus įrenginius į visumą ir užtikrina vieningą jų veikimą.

Protingo namo valdymo būdai:

 • Valdymo pulteliai
 • Nuotolinio valdymo pulteliai
 • Mobilieji telefonai
 • Internetas
 • Automatinė reakcija į aplinką per jutiklius
 • Automatiškai pagal nustatytą laiką

Protingas namas suteikia:

 • Optimaliai suderintas namo įrenginių veikimas
 • Paprastas ir patogus visų įrenginių valdymas
 • Individualius poreikius tenkinantis sprendimas
 • Vieningas valdymo pultelių dizainas
 • Daugiau galimybių, daugiau komforto

Greta pasirinkto režimo galite valdyti šildymą, apšvietimą, žaliuzes ar kitus įrenginius kiekvieną atskirai.

Šis režimas įjungiamas iš pultelių, esanèių poilsio ar tokiose namo zonose, kuriose gyventojai dažniausiai leidžia vakarus.

Režimas dažniausiai įjungiamas pulteliu miegamajame.

Valdymo pultai naudojami apšvietimui reguliuoti, žaliuzėms valdyti, sistemos režimams įjungti/išjungti. Naudojant nuotolinio valdymo pultą patogu valdyti namo įrenginius ir jų sistemas iš bet kurios vietos.

Valdymo pultas su ekranu ne tik valdo, bet ir informuoja apie namo įrenginių ir jų sistemų būseną ir būklę.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu