Anza

Kaip montuojami saulės vandens šildytuvai

Saulės vandens šildytuvai montavimas

Saulės vandens šildytuvai – inovatyvus saulės enrgijos panudojimas ir gamtai draugiškas vandens šildymo būdas. Tai puikus šildymo sistemų pasirinkimas jeigu Jums aktualus energijos sąnaudų mažinimas bei aplinkos tausojimas. Tačiau norint įsirengti saulės energijos vandens šildytuvą svarbu žinoti apie jo įrengimo proceso etapus.

  1. Projektavimas. Šio etapo metu yra kruopščiai išanalizuojama konkretaus užsakovo atvejis, saulės vandens šildytuvo įrengimo galimybės. Pasirenkamos įrengimo vietos saulės vandens šildytuvui, vandens talpos ir šiluminės talpyklos. Suderinamas saulės vandens šildytuvo ir kitų jo veikimui reikalingų sistemų prijungimas prie jau esamų namo sistemų.
  1. Montavimas. Šio etapo metu įrengiami specialūs saulės kolektoriai, kurie saulės sukaupta energiją verčia šiluma. Kolektoriai gali būti montuojami įvairiai: ant stogo, sienų ar kitų specialių stovų. Tačiau kiekvieno kolektoriaus įrengimo lokacija yra unikali bei nustatoma projektavimo etapo metu. Ši vieta turi būti optimali saulės spindulių surinkimo aspektu ir dažniausiai pietų ar pietryčių srityje. 
  1. Šiluminės talpos įrengimas. Šio etapo metu įrengiamas šiluminės saulės kolektorių talpos. Saulės kolektorių sukaupta šiluma turi būti perduodama į šilumos talpas, kuriose ne tik šilumos jutikliai matuoja sukauptą šilumą, bet ir pradeda šildyti vandenį.
  1. Vandens talpos įrengimas. Šio etapo metu įrengiamas specialus vandens rezervuaras, kuriame kaupiamas ir esant poreikiui naudojamas karštas vanduo. Vandens rezervuaras turi būti tinkamai izoliuotas ir įrengtas vietoje, kurioje šilumos nuostolis būti minimalus.
  1. Šilumos sistemų sujungimas. Šio etapo metu, esant poreikiui, visos būsto šildymo sistemos gali būti sujungtos su saulės vandens šildytuvų sistema. Tačiau siekiant sėkmingai reguliuoti, perduoti ir paskirstyti šilumą į kitas būsto šildymo sistemas, reikalingas šilumos paskirstymo sistemos įdiegimas.
  1. Sistemos testavimas. Tai paskutinis saulės vandens šildytuvų montavimo etapas. Šio etapo metu ir sujungiami visi sistemos elementai ir testuojama saulės vandens šildymo sistemos veiklą. Testavimo metu siekiama įsitikinti, kad sistema veikia tinkamai, sandaria, energijos perdavimas vyksta sklandžiai, o šildymo sistemos veikia tarpusavyje darniai.

Saulės vandens šildymo sistemos montavimo procesas ne tik sudėtingas ir atidaus darbo reikalaujantis, bet ir susidedantis iš daug skirtingų elementų. Todėl rekomenduojama, kad visą saulės vandens šildytuvo įrengimo procesą įgyvendintų kvalifikuoti ir tam paruošti specialistai. Kvalifikuotų darbuotojų atlikti darba užtikrins optimalią saulės vandens šildytuvo veiklą ir ilgaamžiškumą.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu