Tikkuurila

Lietuva rengiasi antrajam jūrinio vėjo parko aukcionui

Jūrų vėjo parkas aukcionas

Lietuva rengiasi antrajam jūrinio vėjo parko aukcionui: antradienį Energetikos ministerija kartu su jūros vėjo parkų vystytojais ir besidominčiais jūros vėjo parkų plėtra viešojoje konsultacijoje aptarė pasirengimą aukcionui, jo sąlygas bei planuojamą konkurso datą. 

„Jūrinio vėjo parkai kartu su sausumoje vystomais atsinaujinančios energetikos projektais yra itin reikšmingi stiprinant Lietuvos energetinę nepriklausomybę. Dėl pasikeitusių ekonominių aplinkybių situacija atsinaujinančios energetikos sektoriuje visame pasaulyje dinamiškai keičiasi, ir tai įtakoja investuotojų planus, – teigia energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė. – Konsultacijų metų siekiame ne tik suteikti visą jiems reikalingą informaciją apie planuojamą aukcioną, bet ir užsitikrinti investuotojų atgalinį ryšį, kuris padėtų surengti konkurencingą aukcioną maksimaliai patraukliomis sąlygomis“. 

Nuotoliniame susitikime rinkos dalyviai informuoti apie Europos Komisija patvirtintą 193 mln. eurų vertės Lietuvos paramos schemą jūros vėjo elektrinių parkams. Jiems taip pat pristatyti projektą reglamentuojantys teisės aktai, atlikti parengiamieji darbai dėl jūros dugno, vėjo greičio, poveikio aplinkai vertinimo ir tolimesni darbai. Susitikimo metu taip pat diskutuota dėl galimos aukciono paskelbimo datos. Po konsultacijų jį planuojama skelbti ateinančių metų sausį, o dėl tikslios datos Vyriausybė apsispręs artimiausiu metu.  

Viešojoje konsultacijoje dalyvavo daugiau nei 100 iš anksto užsiregistravusių dalyvių. 

700 MW leistinos generuoti galios elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti apie 3 TWh žaliosios elektros energijos per metus, o tai užtikrintų iki ketvirtadalio Lietuvos elektros energijos poreikio ir sumažintų šalies priklausomybę nuo elektros importo. Jūrinio vėjo parkui numatytos teritorijos plotas Baltijos jūroje siekia ~136 km2, atstumas iki Klaipėdos jūrų uosto – apie 38 kilometrai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu