Franke

Renkamės laiptus namams. Kokį tipą pasirinkti?

laiptai

Rinkdamiesi laiptus savo namams, galite rinktis iš daugybės variantų, kurie yra siūlomi rinkoje. Populiariausias laiptų tipas tikriausiai yra tradiciniai tiesūs laiptai. Tačiau yra ir daug kitų laiptų tipų, kuriuos galite rinktis, pavyzdžiui, spiraliniai laiptai, lenkti laiptai ir net pagal užsakymą pagaminti laiptai. Kiekvienas laiptų tipas turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu pasirinkti tinkamą savo namams. O mes šiandien plačiau tai apžvelgsime straipsnyje.

Dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti: Erdvė bei namo stilius

Vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis laiptus, yra jūsų turima erdvė. Jei turite mažą namą, tuomet sraigtiniai laiptai gali būti geriausias pasirinkimas, nes jie užima mažiau vietos nei tradiciniai tiesūs laiptai. Tačiau, jei jūsų namas didelis, tradiciniai tiesūs laiptai gali būti geresnis pasirinkimas, nes juose bus daugiau erdvės žmonėms judėti.

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra jūsų namo stilius. Jei jūsų namas modernus, tuomet sraigtiniai laiptai gali būti geriausias pasirinkimas, nes jie papildys jūsų namo šiuolaikiškumą. Tačiau jei jūsų namas yra labiau tradicinis, tuomet geriau rinktis tradicinius tiesius laiptus, jog geriau derėtų interjere.

Jei nesate tikri, kokio tipo laiptus rinktis, visuomet pravartu pasikonsultuoti su specialistais. Jie galės įvertinti jūsų poreikius ir geriausiai patars, kokio tipo laiptai būtų geriausias pasirinkimas.

Kiti populiarūs laiptų tipai:

  1. Moduliniai laiptai – tai vis labiau populiarėjanti laiptų rūšis. Jie sudaryti iš modulinių blokų, todėl juos galima lengvai pritaikyti prie jūsų erdvės ir stiliaus reikalavimų. Modulinius laiptus taip pat labai lengva sumontuoti, todėl jums nereikės samdyti specialisto, kuris tai padarytų už jus.
  2. Ugniai atsparūs laiptai yra dar vienas populiarus laiptų tipas, ypač komerciniuose pastatuose. Jos gaminamos iš ugniai atsparių medžiagų ir yra skirtos saugiam evakuacijos keliui užtikrinti gaisro atveju.
  3. Palėpės laiptai tai laiptų tipas, dažnai naudojamas namuose, kuriuose yra mažai vietos. Paprastai jie būna montuojami palėpėje arba mansardoje, o jį ją veda nedidelis liukas.

Išlipimui ant plokščio stogo, taip pat dažnai kopėčios. Kopėčias lengva sumontuoti, o nenaudojamas jas galima lengvai nuimti. Ir galima sandėliuoti jas ten, kur patogu.

Kokią medieną rinktis laiptų gamybai?

Renkantis medieną savo laiptams, reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmasis yra medienos svoris. Sunkesnė mediena bus patvaresnė ir ilgiau tarnaus, tačiau ją gali būti sunkiau sumontuoti.

Antrasis dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra medienos tekstūra. Mediena su griežtesne tekstūra bus atsparesnis įbrėžimams ir įlenkimams, tačiau su juo gali būti sunkiau dirbti.

Trečias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra medienos tekstūra. Smulkesnio grūdėtumo mediena bus lygesnė ir tolygesnės išvaizdos, tačiau gali būti jautresnė pažeidimams.

Populiariausi pasirinkimai ąžuolas, pušis ir beržas. Visos šios medienos rūšys yra tvirtos ir ilgaamžės, tačiau kiekviena iš jų pasižymi unikaliu raštų raštu, kuris jūsų laiptams gali suteikti charakterio.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu