Franke

Lenkijoje aptarti energetikos transformacijos klausimai

Energetikos transformacija

Energetikos viceministrai Albinas Zananavičius ir Inga Žilienė gegužės 7 d. dalyvavo Lenkijoje, Katovicuose, vykusiame Europos ekonomikos kongrese. Į šių metų kongreso darbotvarkę buvo įtraukti ir energetikos sektoriaus transformacijos, anglies pėdsako mažinimo, tvarios gamybos, ekologiško investicijų finansavimo klausimai.

„Siekdama užtikrinti tiekimo saugumą, Lietuva įgyvendino daug svarbių projektų, kurie padėjo diversifikuoti dujų ir elektros energijos tiekimą ir leido 2022 m. energetikos krizių Europoje metu nebeimportuoti dujų ir elektros energijos iš Rusijos. Šiandien pagrindinis mūsų energetinio saugumo tikslas – susigrąžinti energetinę nepriklausomybę ir savarankiškumą“, – diskusijoje apie energetikos sektoriaus transformaciją sakė viceministras A. Zananavičius.

Diskusijos metu viceministras pabrėžė bendradarbiavimo svarbą. „Dabartinis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas yra pavyzdinis. Nuo 2022 m. po Rusijos invazijos į Ukrainą ir 2022 m. gegužės 1 d. atidarius Lietuvos ir Lenkijos jungtį GIPL, „Orlen“ tapo didelio masto Klaipėdos SGD terminalo naudotoja. Šiuo metu „Orlen“ yra rezervavusi ilgalaikius pajėgumus Klaipėdos SGD terminale iki 2033 m. Tai suteikia lankstumo diversifikuojant tiekimą į Lenkiją ir kartu atveria galimybes patekti į Baltijos šalių dujų rinką“, – kalbėjo viceministras.

Vizito metu viceministrai taip pat susitiko su Lenkijos Vyriausybės strateginės energetikos infrastruktūros įgaliotiniu Maciej Bando, aptarė strateginio Sinchronizacijos projekto ir Harmony Link jungties įgyvendinimo pažangą, padėkojo Lenkijai už aktyvią paramą ir pagalbą Lietuvai kuo greičiau sinchronizuotis su kontinentinės Europos tinklais.

Katovicuose viceministrai susitiko su vieno didžiausio Lenkijos centrinės šilumos gamintojo ir tiekėjo Lenkijoje, „Tauron Polska Energia“ prezidentu Grzegorz Lot, kuriam pristatė biomasės biržos „Baltpool“ privalumus ir galimybes.

Šiemet Europos ekonomikos kongresas vyko jau 16-ąjį kartą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu