Franke

Elektros tiltas su Švediją – tik nuo 2015 m.

Elektros tiltas su Švediją – tik nuo 2015 m.

Užmojai sustiprinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos 2012 m. elektros tinklu susijungiant su Švedija – mažėja. Švedijos energetikos kompanijos vadovas pareiškė, kad projektą pavyks įgyvendinti ne anksčiau kaip 2015 m. Sture Larsson, „Svenska Kraftnat” generalinis direktorius, pirmadienį po susitikimo su Lietuvos ministru pirmininku Gediminu Kirkilu sakė, kad tokia data planuotina ne dėl techninių priežasčių, o dėl teisinių, licencijavimo aplinkybių, rašo „Verslo žinios”.

Lietuvos ir Švedijos perdavimo tinklus ketinama sujungti 350 km ilgio, apie 700-1 000 MW galios povandeniniu kabeliu Baltijos jūros dugnu.

Rymantas Juozaitis, AB „Lietuvos energija” (LE) generalinis direktorius, vakar informavo, kad kitą savaitę bus baigta pirmoji Lietuvos ir Švedijos elektros tinklų galimybių studijos dalis. Jis taip pat nurodė, kad jungties tarp Lietuvos ir Švedijos kaina – apie 550 mln. eurų, o tai daugiau nei skaičiuota.

Anksčiau vertinta, kad projekto vertė sieks apie 400 mln. eurų, rašo „Verslo žinios”.

Premjeras pirmadienį taip pat išreiškė viltį, kad po sekmadienį Lenkijoje vykusių rinkimų, kurie buvo nesėkmingi valdančiajai premjero Jaroslawo Kaczynskio „Įstatymo ir teisingumo” partijai, lenkai neatidės ilgesniam laikui galutinių susitarimų dėl naujos atominės elektrinės statybų bei elektros tinklo į Lenkiją tiesimo: „Tikiuosi, kad mūsų projektai su Lenkija yra strateginiai, ilgalaikiai ir neturėtų priklausyti nuo vyriausybių kaitos”.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu