Tikkuurila

Įsibėgėja antrasis renovacijos etapas

renovacija

Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, šalyje įsibėgėja antrasis renovacijos etapas. Šiuo metu 20 Lietuvos savivaldybių yra parengusios 325 namų energinio efektyvumo didinimo projektus, iš kurių 271 jau yra suderintas, dėl 120 namų atnaujinimo yra įvykę gyventojų susirinkimai.

Iš viso antrajame renovacijos etape dalyvauja 58 šalies savivaldybės, atrinkusios 1 700 neefektyviausiai energiją vartojančių daugiabučių. Tai yra dvigubai daugiau nei pirmajame etape, kuriame 56 savivaldybės buvo atrinkusios per 800 daugiabučių.

„Iš tiesų, šiuo metu – pats antrojo renovacijos etapo pikas. Per rugpjūtį ir rugsėjį planuojame gauti ir įvertinti visus 1 700 daugiabučių atnaujinimui parengtus investicijų planus“, – teigia aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Ak­ty­viau­siai į an­trąjį eta­pą įsitraukė Vil­niaus (nu­ma­ty­ta 211 pa­sta­tų), Kau­no (95), Ma­ri­jam­po­lės (64), Mažeikių (82) sa­vi­val­dy­bės, o iš ma­žų­jų sa­vi­val­dy­bių ak­ty­vu­mu iš­sis­ki­ria Kau­no ra­jo­nas (85 pa­sta­tai), Pa­lan­ga (61) ir Va­rė­na (45).

„Vertinant dabartinius daugiabučių atnaujinimo programos rezultatus – nuo 2013 m. pradžios yra parengti ir suderinti beveik 1 900 investicijų projektų – matyti, kad artimiausiais mėnesiais energinio efektyvumo didinimo projektų skaičius perkops 3 000 ribą. Tai yra akivaizdus įrodymas, kad esame teisingame kelyje – galime kalbėti ne apie atsitiktinai per metus išaugusį atnaujinamų namų skaičių, bet apie sistemingą ir ilgalaikį šalies renovacijos procesą“, – tvirtina BETA direktorius Valius Serbenta.

Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo programą iš viso parengti ir suderinti 1 866 namų energinio efektyvumo didinimo projektai, iš jų 1 312 namų gyventojai jau yra pritarę projektų įgyvendinimui. 1064 namų atnaujinimui yra gautas finansinių įstaigų pritarimas. 899 projektų įgyvendinimui buvo pradėti rangos darbų pirkimai, o 617 namų atnaujinimui pasirašytos rangos darbų sutartys.

Visuomenės informavimo skyrius

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu