Ekoklima

Daugiabučių renovacijos rinkoje naujos galimybės statybos verslui

Daugiabučių renovacija

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, vienas svarbiausių etapų – rangos darbų pirkimai – dažnai stringa dėl rangovinių organizacijų trūkumo ar jų nenoro dalyvauti konkursuose.

Siekiant spręsti šią problemą, CPO LT bendradarbiaudama su Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA), atnaujino rangos darbų modulį, kurio pagrindinė naujovė – galimybė užsakovams, esant poreikiui, vienu pirkimu įsigyti kelių šalia esančių daugiabučių modernizavimo rangos darbus su rangovu sudarant atskiras sutartis dėl kiekvieno daugiabučio modernizavimo. 

„Pirmiausia atnaujintas pirkimų modulis palengvins perkančiųjų organizacijų naštą, ženkliai sumažindamas jų administracinius ir laiko resursus. O kitas, ne mažiau svarbus momentas, jog šie pirkimai bus patrauklesni tiekėjams ir jie aktyviau dalyvaus varžydamiesi dėl užsakymų,“ – teigia APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorius Vytautas Vrubliauskas.

Pasak V. Vrubliausko, norisi tikėti, jog atnaujintas modulis į daugiabučių modernizavimo rinką pritrauks didžiąsias šalies rangovines organizacijas.

Atnaujintoje pirkimo sutartyje yra numatytos aiškesnės ir detalesnės jos vykdymo sąlygos, įvertinti statybų reglamentavimo pokyčiai, įtrauktos kitos naujovės, kaip pavyzdžiui, perkančiosioms organizacijoms numatyta galimybė pasirinktinai pildyti elektroninį statybų žurnalą vietoj popierinio.

Šiuo metu šalyje vykdoma virš 600 daugiabučių atnaujinimo rangos darbų už daugiau kaip 250 mln. eurų. Dar 270 projektų yra gavę statybos leidimus ir šiuo metu vykdo rangos darbų pirkimus, o 440 daugiabučių atnaujinimo projektų rangos darbų pirkimus pradės įgyvendinti artimiausiu metu. 2022 m. jau baigti atnaujinti 103 daugiabučiai namai.  

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu