Tikkuurila

Apie baldų tvirtinimo elementus

Apie baldų tvirtinimo elementus

Baldų gamintojai sako, kad geros tvirtinimo detalės yra „pusė“ kokybiško baldo, na, o montuotojai be abejonės gali pavirtinti jų žodžius remdamiesi praktika. Kad baldų montavimas būtų nesudėtingas ir neužtruktų, renkantis tvirtinimo elementus reikėtų atkreipti dėmesį į tris dalykus – metalo kokybę, tikslų detalės pagaminimą (sraigto ir galvutės kokybė), teisingą panaudojimas. Tvirtinimo detales, o ypač ekscentriko sraigtus, smeiges-sraigtus, metrinių sriegių smeiges, sudėtingas veržles reikėtų įveržti tik su tam tikslui skirtais įrankiais. Tai svarbu dėl to, kad galima būtų reguliuoti įsukimo jėgą arba greitai išsukti tvirtinimo detales išrenkant baldus.

Neretai baldų tvirtinimo elementai naudojami interjero apdailos metu dėl jų estetiško ir preciziško išpildymo. Matomos tvirtinimo elementų dalys dažnai yra cinkuotos ar dengtos kokybiškais trinčiai atspariais dažais. Moderniuose interjeruose konstrukciniai mazgai, jungimo vietos paliekami neuždengti, todėl juos gaminant siekiama, kad tokios vietos atrodytų nepriekaištingai.

Baldinių plokščių, tame tarpe ir masyvių dalių, surišimui naudojami ekscentrikai su jiems pritaikytais sraigtais. Sudėtingesniuose mazguose naudojami šarnyriniai ekscentrikai, kurių jungiamoji dalis gali siekti 40 mm ir daugiau. Patogūs baldų tvirtinimui sraigtai – konfirmatai. Jie įveržiami specialaus rakto pagalba.

Jungtys gali būti pagamintos iš plastiko ir iš metalo. Ypač aukšti reikalavimai teikiami jungtims stiklui – jos dažnai esti matomos, todėl jos turi ne tik patikimai laikyti reikiamo storio stiklą, bet ir estetiškai atrodyti. Laikiklis stiklui gali būti dvigubo, trigubo ir net keturgubo jungimo.

Įvairių detalių jungimui naudojami medvaržčiai plokščia, pusapvalia, paslėpta, šiašiakampe galva. Varžtai gali būti analogiški – paslėpta, paplatinta, šešiakampe, plokščia galva.

Svarbi jungiamoji detalė yra įvairios paskirties plokštelės. Tai plokštelės magnetiniam fiksatoriui, plokštelės plokštumų jungimui, plokštelės spynelių fiksacijai, sukabinimo plokštelės, plokštelės tvirtinimui su sriegiu, plokštelės-kabliai, plokštelės stalo tvirtinimui ir kiti gaminiai.

Baldų furnitūros gamintojai nuolat siūlo gausų veržlių pasirinkimą – jos pritaikomos kuo įvairiausiems tikslams. Iš plataus asortimento galima rinktis šešiabriaunę įprastinę ir gaubtą veržles, pusmėnulio tipo, įsriegiamas, plaktukines, įmušama ir įmušama kiaurai veržles, įmušamas grybuko formos veržles, veržles su ausim, prisukamas veržles, veržles – kniedes.

Kiti temos straipsniai

SOUDAL su ženklu CE

SOUDAL su ženklu CE

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu