Anza

Atsisakius privalomų inžinerinių geologinių tyrimų, paspartės vieno buto namų projektavimas ir statybos

inžineriniai geologiniai tyrimai

Aplinkos ministerija siūlo atsisakyti privalomų projektinių inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų planuojant vieno buto namų, pagalbinių ūkio paskirties pastatų, šiltnamių statybą ir atliekant visų neypatingųjų pastatų rekonstrukciją. Tai leis proporcingai paskirstyti atsakomybę statybos dalyviams, mažinti administracinę naštą ūkio subjektams, optimizuoti minėtų tyrimų apimtis.

Kartu tikimasi, kad patikslinus projektinių inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų reikalavimus, paspartės vienbučių  gyvenamųjų namų projektavimas ir statyba.

Šiuos pakeitimus numato ministerijos parengtas ir teikiamas derinti atnaujintas Statybos techninis reglamentas „Inžineriniai geologiniai (geotechniniai) tyrimai“.

Jame siūloma, kad dėl inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų poreikio kiekvienu konkrečiu atveju apsispręsti galės atestuotas projektuotojas kartu su statytoju.

Su STR 1.04.02:2011 „Inžineriniai geologiniai (geotechniniai) tyrimai“.

Pastabas ir pasiūlymus galima pateikti iki gegužės 30 d. Autorizuoti vartotojai, juos gali tiesiogiai įkelti į Teisės aktų informacinę sistemą, kiti suinteresuoti asmenys pateikti per www.e-seimas.lrs.lt (nuorodą, kuri paaiškins pastabų ir pasiūlymų pateikimo procesą rasite čia) arba siųsti elektroniniu paštu info@am.lt

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu