Ekoklima

1:0 Kauno naudai – Dariaus ir Girėno stadione sužaliavo veja

Kauno stadiono veja

Baigiami fasado akcentai, vis didesnį aikštės plotą dengianti veja ir greta jos ruošiami pagrindai naujiems bėgimo takams – paskutiniai Dariaus ir Girėno stadiono statybų štrichai. Liko mažiau nei 10 procentų darbų – vasaros viduryje darbininkų čia turėtų nebelikti. Toliau seks vadinamosios objekto pridavimo procedūros ir pasirengimas atidarymui – pirmosioms futbolo rungtynėms. Jų čia tikimasi sulaukti rudeniop.

Atgyja visas Žaliakalnio kompleksas

Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio kompleksas pasitinka tikrą renesansą. Drauge su stadionu duris atvers naujai atgimusi Sporto halė. Į abudu iš pagrindų rekonstruotus objektus ves ryškiai pasikeitusi Sporto gatvės erdvė su nusipelniusių sportininkų Šlovės alėja.

„Galiu drąsiai teigti – mūsų sportininkai pagaliau turės aukštų standartų stadioną Lietuvoje. Tai vienas iš retų atvejų, kai prie tokios reikšmės objekto prisidėjo Vyriausybė. Tiesa, – ne dabartinė, o buvusioji. Didžiąją dalį darbų Kaunas įgyvendino savo jėgomis. Kalbant futbolo komentatorių terminais, tokį rezultatą drąsiai galima vadinti 1:0 Kauno naudai, – sako meras Visvaldas Matijošaitis. – Kodėl stadionas Kaune kainavo 43 milijonus, o ne keleriopai daugiau? Nes iš anksto rimtai pasiruošta ir darbų imtasi laiku. Nesižvalgydami į šalis darėme viską, kad jie realiai vyktų. Gal ir ne viskas ėjosi, kaip norėjome, bet pagaliau esame tikrame stadione. Šiandien jis kainuotų gerokai brangiau.“

Stadione ir apink jį tvyro pabaigtuvių nuotaikos. Banguotas formas įgavęs fasadas, laistoma ir šildoma aikštės danga bei daugiatūkstantinės tribūnos yra tai, apie ką pastaruosius kelis dešimtmečius mūsų šalies atletai ir sporto aistruoliai galėjo tik svajoti.

Stadionas taps epicentru visame Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio komplekse. Jį papildys šiemet baigiamas tvarkyti Ąžuolynas, Sporto halė, taip pat – pradėtas statyti Lengvosios atletikos maniežas ir rekonstrukcijos pabaigos laukianti Sporto gatvės aikštė su būsima Šlovės alėja.

Vyrauja pabaigtuvių nuotaika

Dariaus ir Girėno stadione atliekami paskutiniai štrichai – montuojami šviestuvai, garso kolonėlės, turėklai, turniketai ir sporto infrastruktūros įrenginiai. Aikštėje paklota bemaž pusė žalios vejos. Greitu metu laukiama atvykstant specialistų iš Šveicarijos, kurie aukščiausių standartų dangos ruožus specialia įranga „susiūs“ tarpusavyje.

Žolę šildys po ja išvedžiota 33 km ilgio vamzdelių sistema, o drėkins – per tuziną laistymo purkštukų. Čia pat ruošiami pagrindai bėgimo takams.

Prie pabaigos priartėjo ir fasado apdaila – stadioną juosia ilgaamžės aliuminio lamelės. Priklausomai nuo vykstančio renginio, jų efektas dar labiau išryškės sušvietus kintama spalvine gama.

„Liko mažiau nei 10 procentų darbų – baigiama vidaus patalpų apdaila, palengva valomasi ir mažinamos statybų aikštelės apimtys. Žalia veja uždengė jau pusę aikštės. Tuo pačiu ją kruopščiai prižiūrime. Darbai bus baigti liepos pradžioje. Po to seks statinio pridavimo procedūros, o ten tikrai bus nemažai biurokratijos ir užtruks bent mėnesį“, – aiškino Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Šiuo metu bendra stadiono vertė siekia beveik 44 mln. eurų. Didžioji dalis lėšų – iš miesto biudžeto. Beveik 10 mln. Eur projektui įgyvendinti skyrė ankstesnės kadencijos Vyriausybė.

Didžiausias Lietuvoje

Dariaus ir Girėno stadionas atstatytas nuo pamatų. Aikštę supa naujos tvirtos gelžbetoninės konstrukcijos su 15 tūkst. vietų žiūrovams. Žiūrovų tribūnas dengia stogas, tad stebėti renginius nebus keblu net ir atšiauriomis oro sąlygomis.

Naujose erdvėse patogiai jausis ir sportininkai. Stadionas atitiks UEFA 4 kategorijos reikalavimus, todėl rungtynės galės vykti kone bet kuriuo metų laiku. Viduje – naujos persirengimo, administracinės ir aptarnaujančiam personalui skirtos patalpos, atskira VIP zona, vieta kavinei ir specialios erdvės žiniasklaidos atstovams, filmavimo vietos tiesioginėms transliacijoms.

Daugiafunkciame sporto centre vyks ir didelio masto koncertai ar kiti renginiai. Skaičiuojama, kad juose tilps apie 30 tūkst. žmonių.

Pernai spalį Kaune viešėjo ir statybų progresą įvertino FIFA prezidentas Gianni Infantino. Svečias neslėpė susižavėjimo vaizdinga stadiono vieta, ribojantis su atnaujinto Ąžuolyno parko erdvėmis. Pasaulinės futbolo organizacijos vadovas neabejojo, kad šis Dariaus ir Girėno stadionas taps jaukiais ir pergalingais Lietuvos rinktinės namais.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu