Kovo 29d. Sekmadienis

RENKAMĖS STOGO LANGUS: į ką atkreipti dėmesį?

2013 Rugpjūčio 26d.
Peržiūrų skaičius: 28630

Kalbame apie stoglangių pasirinkimą ir į ką reiktų atkreipti dėmesį perkant stogo langus. Šį kartą kalbiname Mindaugą Pilipūną, „FAKRO“ pardavimų vadovą Lietuvai.

Kas svarbiausia renkantis stoglangį?

Mindaugas Pilipūnas: Pradėti reiktų nuo trijų esminių vertinimo kriterijų: kiek stoglangis yra energiškai efektyvus, t. y. kiek šilumos praleis iš patalpos, kokį garantinį laikotarpį stogo langui suteikia gamintojas ir, žinoma, stoglangio kaina.

Šie pirminiai aspektai iškart apibrėžia Jūsų investicijos dydį, stoglangio patikimumą, kiek pažangus, inovatyvus ir šilumą taupantis bus Jūsų stogo langas. Reikia pripažinti, kad griežtėjantys reikalavimai stogo langų šilumos laidumui ir ateityje tik augs. Pasirinkus šilumą taupantį stogo langą su ilgu garantiniu laikotarpiu bei už protingą kainą, galima rinktis varstymo tipą ir stoglangių vidaus padengimą pagal konkretų Jūsų namo projektą.

Kaip pirkėjui įvertinti šilumos taupymo galimybes? Kokie standartai įdiegti jūsų koncerno gaminamuose stoglangiuose? Ką siūlo jūsų konkurentai?

Dėl natūralių šilumos nuostolių žiemą langai daugelio projektuotojų dažnai vertinami kaip energiniai nusikaltėliai. Tačiau pastaruoju metu dėl itin didelio dėmesio energiniam efektyvumui, technologinės pažangos bei inovacijų pasiekta išties įspūdingų rezultatų. Galbūt lengviausia įvertinti stogo lango energinį efektyvumą lyginant stoglangių šilumos laidumą, žymimą U koeficientu. Pats šilčiausias stogo langas pasaulyje šiuo metu yra Fakro FTT U8 Thermo kartu su Thermo tarpine EHV-AT Themo, jo bendras šilumos laidumas 0,58 W/m2K. Nuo 2011m. geresnio rezultato nėra pasiekęs nė vienas stoglangių gamintojas. Šiuo metu tai vienintelis stogo langas, turintis „Passivhaus Institut“ pasyviajam namui tinkamo komponento
sertifikatą. Tai išskirtinis stogo langas, ypač sandarus, taigi ir išties brangus. Todėl žmonėms, ieškantiems optimalaus kainos ir kokybės santykio, siūlyčiau rinktis šiltus, patikimus ir sandarius dviejų kamerų stiklo paketus turinčius langus, kurių Uw kartu su Thermo tarpinėmis yra 0,71 W/m2K arba 0,87 W/m2K.

Svarbu paminėti, kad pirkėjai nepasiduotų reklaminėms manipuliacijoms ir nelygintų viso lango šilumos laidumo su stiklo paketo, kuris visada yra geresnis nei stogo lango. Kuo žemesnis Uw, tuo šiltesnis bus stogo langas. Idealiu atveju pirkėjas turėtų būti informuotas apie visą lango ir montavimo paketo šilumos laidumą – tokia informacija bus artimiausia realiai sumontuoto stoglangio energetiniam efektyvumui. Klasikinis mūsų stogo langas turi 1,3W/m2K viso stogo lango šilumos laidumą, neskaitant izoliavimo komplekto ar Thermo tarpinės efekto. Tai yra nuo 8 iki 15 proc. geresnis rezultatas nei to paties kainų lygio mūsų konkurentų langai.

Teko girdėti, kad stogo langų gamintojai vertina ne tik šilumos nuostolius, išeinančius pro langą, bet ir šilumos kiekį, patenkantį į vidų šaltu sezono metu dėl pasyvaus saulės poveikio. Ar praktikoje tai juntamas efektas?

Tikrai taip. Šiuo klausimu nesiplėsiu, bet noriu paraginti žmones, statančius naujus namus arba renovuojančius savo palėpes, susisiekti su „FAKRO“ kolektyvu, kad, atsižvelgdami į konkretų projektą, galėtumėme paruošti technines rekomendacijas ir tinkamų gaminių specifikacijas. Tiesiog paminėsiu, kad esminis dėmesys skiriamas namo orientacijai į šiaurinę ir pietinę puses bei tinkamo stiklo paketo parinkimui.

Užsiminėte apie garantijas stoglangiams. Kokios garantijas suteikia gamintojai Lietuvoje?

Konkrečiai „FAKRO“ koncerno gaminių garantinė aprėptis yra 20/10/5/3/2 metai. Grūdintam stiklui garantija nuo krušos neribojama. Esame užtikrinti savo stogo langų patikimumu, todėl galime suteikti iki 20 metų garantiją. Lietuvoje pagrindiniai gamintojai stogo langams su izoliavimo komplektais ir sandarinimo tarpinėms taiko 10 metų garantiją. Ilgesnė garantija dažniausiai skiriama atskiroms stogo lango konstrukcijos detalėms.

Tarp pagrindinių kriterijų paminėjote kainos faktorių. Kai kurie gamintojai vengia temų apie kainas.

Visiems stoglangiams ir jų priedams stengiamės nustatyti pasvertą ir teisingą kainą. Jei lyginsime skirtingos kainos ir kokybės stoglangius (ypač skirtingų gamintojų), bus daug painiavos.

Svarbu suprasti, kokią naudą pirkėjui duoda vieni ar kiti pardavėjo minimi stoglangio privalumai. Dar svarbiau įsitikinti, kad alternatyvaus gamintojo stoglangis neturi tokių pačių ar net geresnių savybių. Renkantis stoglangį naudinga nusiųsti užklausą keliems gamintojams, nepalikti pirkinio paskutinei dienai, nes tada vargu ar pavyks gauti geriausią kainos ir kokybės santykį.

Prieš pirkdami žmonės domisi, kokioje šalyje yra pagaminti stoglangiai. Jūsų stoglangiai lenkiški?

Daugiau nei 40 proc. pasaulyje sumontuojamų stoglangių pagaminti būtent Lenkijoje. Pagrindiniai gamintojai turi gamyklas, logistikos ir paskirstymo sandėlius Lenkijoje. Tai nėra blogai, nes tie patys langai pardavinėjami Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje ar Skandinavijos šalyse. Neretai stoglangiai ir jų priedai, kurie tradiciškai laikomi Vakarų Europos ar Skandinavijos gaminiais, nėra net buvę šiose šalyse – produkcija keliauja iš Lenkijos arba Kinijos.

Lietuvos pirkėjams pasisekė, kad turime tokią kaimynę kaip Lenkija – įvairių gamintojų langus perkame vienomis žemiausių kainų Europoje. „FAKRO“ koncernas turi gamybos ir prekybos įmones 47 skirtingose šalyse, įskaitant JAV, PAR, Japoniją ir kitas. „FAKRO“ kapitalas priklauso Lenkijoje gyvenančiai šeimai. „FAKRO“ langai buvo pirmieji stogo langai, gavę Vokietijos TUV ir „Passivhaus Institut“ sertifikatus. Todėl iš patirties galiu teigti, kad stoglangių pirkėjai, neturintys išankstinių nuostatų, dažniausiai įsigyja vienus geriausių sprendimų palėpei už teisingą kainą.

Dažnai pirkėjui svarbus klausimas yra kokybiškas stogo lango montavimas. Kokia jūsų patirtis šiuo klausimu?

Montavimo kokybė išties labai svarbi. Teisingas montavimas savo ruožtu priklauso nuo tinkamos komplektacijos ir montavimo medžiagų panaudojimo. Esu atsakingas už sertifikuotų montuotojų priežiūrą, mokymus ir vertinimą Baltijos šalyse, todėl noriu pabrėžti, kad žmonės turėtų gauti meistrų rekomendacijas iš stoglangių gamintojų. Teiginys, kad „jau šimtą metų montuoju stoglangius“ jums nepadės, jeigu per stogo langą pūs šaltis ar varvės. Daugiau nei 90 proc. paslaugų tarnyboms tenkančių iškvietimų kyla dėl netinkamo montavimo. Meistras turi turėti galiojantį sertifikatą. Svarbūs gamintojo meistrų sertifikatai išduodami tam tikram laikotarpiui ir vėliau yra pratęsiami arba ne. Meistrų montuojami stoglangiai periodiškai tikrinami.

Ar stoglangių medienos kokybė ir jos padengimas vis dar aktuali tema?

Mes gaminame ir plastikinius stogo langus, bet didžioji parduodamų stogo langų dalis yra klijuotos Šiaurės pušies medienos. Galiu tik pasidžiaugti, kad „FAKRO“ tarp savo klientų yra užsitarnavęs šakotos medienos nenaudojančio stoglangių gamintojo reputaciją. Be to, labai svarbus veiksnys yra ir stoglangio padengimas – svarbu ne kiek kartų jis lakuotas, bet ar kruopščiai apsaugotos jo kritinės zonos, pavyzdžiui, varčios arba staktos kampai. „FAKRO“ turime keletą patentų, saugančių mūsų naudojamas apsaugos technologijas. Be to, naudojame brangų, bet svarbų lango eksploatacijai procesą – vakuuminį medienos impregnavimą. Šio proceso metu impregnavimo skystis konservuoja „FAKRO“ stoglangių medieną itin giliai, todėl langai išlieka puikios estetinės išvaizdos ir tarnauja ilgiau.

Ar lietuviams rūpi ekologija? Ar tai svarbus veiksnys stoglangių gamybos ir realizacijos grandinėje?

Tai labai svarbus veiksnys. Stogo langų pagrindinė žaliava yra mediena ir Europos mastu „FAKRO“ yra didelis medienos išteklių naudotojas. Kiti gamintojai taip pat daro didelę įtaką medienos suvartojimui. Malonu, kad kiekvienais metais parodose iš savo pirkėjų girdime vis daugiau klausimų šia tema. „FAKRO“ koncerno produkcijai yra suteikti FSC CO 12577, Rainforest Alliance ir kiti sertifikatai, žymintys tvarų atsinaujinančių išteklių panaudojimą.

Kur gali kreiptis pirkėjai ieškantys jūsų konsultacijos?

Visuomet malonu padėti nuoširdžiai besidomintiems pirkėjams. Mums nėra nereikšmingų klausimų. Rašykite el. paštu p.atstovas@fakro.pl arba skambinkite telefonu 8 652 26 830.

Straipsnis publikuojamas žurnale "STATYK"


Maumedžio čerpių stogas – dalis gamtos

Maumedžio čerpių stogas – dalis gamtos

Maumedis yra unikalus ir ypatingas medis, maumedžio gontai geba taip prisitaikyti prie atmosferos pokyčių, jog be jokios priežiūros tarnauja šimtmečius. Kaip tai vyksta? Ar galite įsivaizduoti, jog jūsų namo stogo danga prieš lietų, kai atmosferos...


Keraminės čerpės – ilgalaikis pasirinkimas

Keraminės čerpės – ilgalaikis pasirinkimas (1)

Prieš pradėdami dengti stogą, pasvarstykite, koks sprendimas jums yra ekonomiškai naudingiausias. Be jokios abejonės, jis priklausys visų pirma nuo jūsų prioritetų: ar norite rasti pigiausią trumpalaikį sprendimą, ar SPRENDIMĄ, kurio nauda...


Betoninės čerpės – solidi, tvirta stogo danga

Betoninės čerpės – solidi, tvirta stogo danga

Kodėl verta rinktis betonines čerpes? Vienas stogų dangas keičia kitos, atsiranda naujovių, o čerpių stogai buvo ir lieka – prestižo, ilgaamžiškumo, patikimumo ir šiltumo simboliu. Namas yra nekilnojamas turtas, kuris vertinamas pagal visą...


NAUJIENA  BUDMAT® gamina klasikinį stoginį profilį

NAUJIENA BUDMAT® gamina klasikinį stoginį profilį

BUDMAT gaminamos klasikinio tipo stogo dangos sukūrtos taip, idant atitiktų reikliausius projektinius, estetinius ir funkcinius standartus. BUDMAT klasikinio tipo dangos – dėl savo formos paprastumo bei klasikinės išvaizdos turi didelę...


Asbestiniai stogai

Asbestiniai stogai

Asbestcementinių lakštų ir plytelių stogo danga jau seniai nebegaminama, nes asbestas yra kenksmingas žmogui. Šios dangos karakteristika buvo tokia: nedegi, lengva, laiko 30-40 metų, lengvai dengiama, pigiai eksploatuojama, bet trapi, nuo drėgmės...


Saugus namo stogas – būtinybė

Saugus namo stogas – būtinybė

Dengdami stogus pamirštame labai svarbų priedą-stogo saugos elementus . Plačiau aptarsime kodėl jie yra svarbūs ? Lietuvoje dar dažnas atvejis, kada apie stogo saugos elementus pradedama kalbėti tik po to, kai įvyksta nelaimingas atsitikimas ar...


Gontiniai stogai

Gontiniai stogai

Gontai (šindeliai, medinės čerpės) turi daugiametę istoriją, siekiančią ne vieną amžių ir iki šiol yra vertinami ir naudojami dėl ypatingų savo savybių: ilgaamžiškumo, ekologiškumo, nepakartojamos išvaizdos, patikimos pastato apsaugos nuo bet...


Akmens grožis, plieno tvirtumas – tai tavo namo stogas

Akmens grožis, plieno tvirtumas – tai tavo namo stogas

Svarbu ne tik kuriam laikui, bet ir kas garantiją suteikia. Tai galioja ne vien stogų dangoms, bet ir visiems kitiems produktams. Yra buvę atvejų, kai užsidarius prekybos įmonei, pirkėjas lieka be jokių garantijų. Tad renkantis reikėtų atkreipti...


"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.