Lapkričio 21d. Ketvirtadienis

Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

2015 Kovo 26d.
Peržiūrų skaičius: 37076
Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

Retai kas pageidauja statytis tokį pat namą, kokį turi kaimynas, ko gero, norėtų retas žmogus. Šiais individualizmo laikais visi nori išsiskirti ir būti originalūs. Jeigu apsigyventi akvariume arba avilyje išdrįstu ne kiekvienas, klasikinį namą padailinti originaliomis detalėmis gali visi. Vienas iš būdų tai padaryti – pasirinkti originalų stogą.

Išskirtinumo garantija

Šiuo metu renesansą išgyvena nendrinių stogų gamintojai ir montuotojai. Nendriniai stogai atsirado jau neatmenamais laikais. Mokslininkai sako, kad nendrė yra bene seniausia stogo danga, vis dar naudojama šiandien. Senovėje nendriniais stogais buvo dengiami ūkiniai pastatai, klėtys. Dabar vis dažniau galime išvysti nendrinius stogus ant poilsio namų, vilų, ir miesto pastatų. Nnuostabu, juk nendrės sukuriamu įspūdžiu gali konkuruoti net su prabangiausia stogo danga. Nendrinis stogas suteikia pastatui grožio ir atrodo natūraliai, jis gali harmoningai derėti su kraštovaizdžiu, bet taip pat galima pritaikyti ir madingai miesto aplinkai. Ne paslaptis, kad nendrinius stogus renkasi ekologiją palaikantys žmonės.

Siekiantiems išskirtinumo, tokį rezultatą pasiekti būtų labai sunku, o gal net neįmanoma. Svarbi informacija mėgstantiems sėkmingai investuoti: gali būti, kad uždengus stogą nendrėmis, smarkiai išaugs jūsų nekilnojamojo turto vertė.

Aukšta kokybė

Gyventojai ir architektai supranta, kad nendrės niekuo nenusileidžia šiferiui, čerpėms ar skardai. Nendrinsi stogas yra ilgaamžis. Skaičiuojama, kad jis tarnauja apie 50 metų. Žinoma, nendrės turi būti kokybiškos ir uždengtos profesionalų. Nendrinius stogus parduodančios ir juos dengiančios įmonės  sako, kad yra du pagrindiniai rodikliai, lemiantys stogo ilgaamžiškumą: stogo statumas ir kokybiškai uždengta nendrė. „Norint, kad nendrinis stogas laikytų maksimalų metų skaičių, stogo konstrukcija turėtų būti kuo statesnė – ne mažiau 45 laipsnių. Kitaip išmirkusios, vandens ir vėjo pažeistos nendrės gali neišsilaikyti ant pernelyg nuožulnaus stogo“, – teigia pašnekovas.

Lietuvoje priimta, jog nendrėmis dengiamo stogo konstrukcija negali būti mažiau nei 35 laipsniai, tačiau Vokietijoje ir Nyderlanduose, kur tokie stogai yra labai populiarūs, šis rodiklis yra – 45 laipsniai. Visgi pašnekovas sako, kad siekiant aukščiausios kokybės rezultato, nendrinio stogo konstrukcijos nuolydis turi būti kaip galima didesnis. Žinoma, yra ir kitų atskirų reikalavimų stogo konstrukcijai. Tad prieš ruošiant stogo konstrukciją nendriniam stogui, būtina susisiekti su specialistais. „Taip pat labai svarbu, kad nendrinis stogas būtų uždengtas šį amatą puikiai išmanančių profesionalių stogdengių. Išsirinkite patikimus stogdengius. Tik tada nendrinis stogas tarnaus daugelį metų“.

Nendrinio stogo technologija

Priešingai nei šiferinio ar skardinio stogo, nendrių patys ant stogo konstrukcijos be specialistų pagalbos neužsiklosite. Tai pakankamai sudėtinga technologija, todėl siekiant geriausio rezultato, būtina pasitelkti specialistus.

Stogui skirtos nendrės atvežamos surištos bunteliais. Pradėjus dengimo dabrus, tie bunteliai tvirtinami prie stogo konstrukcijos su specialiais medsraigčiais ir 5 mm nerūdijančio plieno strypu spaudžiami prie stogo konstrukcijos. Pritvirtinus, nendrės bunteliai paleidžiami ir tada pradedamas nendrinio stogo formavimas. Dažniausiai formuojamas 30 cm storio nendrinis stogas. Tokio storio nendrių sluoksnis – puiki garso izoliacija: natūralios medžiagos labai gerai slopina garso patekimą į patalpų vidų. Nendrių danga sulaiko ir šilumą, ir šaltį, tačiau, be abejonės, papildomas pastato šiltinimas irgi būtinas.

Jeigu uždengus stogą koks nendrių kuokštas išlenda, būtina iš karto kviesti specialistus, kad jis būtų sutvarkytas. Tačiau jeigu stogas uždengtas profesionalų, to būti neturėtų.

Paprasta priežiūra

Prižiūrėti nendrini stogą nėra sudėtinga. Svarbu, iš pat pradžių pasirinkti aukščiausios kokybės nendres. Kadangi pats klientas nebūtinai supranta, kaip tokia nendrė turi atrodyti, paprasčiausia eiti pas gerus specialistus. „Negalima pasakyti, kokios šalies nendrės yra kokybiškiausios. Mes patys kiekvienais metais važiuojame po visas pagrindines šalis tiekėjas, tikrindami, kurioje tais metais nendrės užaugo kokybiškiausios, ir tik tą produktą renkamės. Gali būti, kad tame pačiame ūkyje vienais metais nendrės labai kokybiškos, kitąmet – niekam tikusios“, – neslepia specialistai. Būtent dėl šios priežasties svarbiausia rinktis patikimus, savo darbą išmanačius ir atsakingus specialistus.

Svarbiausias dalykas, kurį būtina žinoti įsirengiant nendrinį stogą, yra tas, kad šalia jo neturėtų būti didelių medžių. Jeigu ant stogo nuolat krenta ir kaupiasi medžių lapai, jį reikėtų valyti. Kitaip nendrės išbrinks ir greičiau pus. Patartina nendrinį stogą dengti atviresnėje vietovėje, kad jis gautų kuo daugiau saulės šviesos ir džiūtų. Stogą galima specialiai impregnuoti nuo sąmanojimo. Taip pat yra specialių medžiagų, kuriomis padengus nendrių paviršių, jos tampa atsparios ugniai. Apibendrinti nendrinio stogo kainą, gana sudėtinga, met ji priklauso ne tik nuo stogo ploto, bet ir nuo konstrukcijos sudėtingumo. Tačiau vidutiniškai galima orientuotis apie 40 eur/m2.

Nendrinį stogą nebūtina dengti tradiciškai. Specialistai Olandijoje įgyvendino architekto idėję ir nendres suklojo keliais sluoksniais. Šis „Kopomis“ pavadintas projektas – vienas sudėtingiausių įmonės istorijoje.

Nendrėmis stogo patys, ko gero, neužsidengsite. Nors nendrės atvežamos bunteliais, jas būtina kokybiškai pritvirtinti, kad užėjus pirmai audrai, stogas nenučiuožtų.

Natūralus nendirnis stogas ne tik patrauklus akiai, bet ir praktiškas – jis sulaiko ir šilumą, ir šaltį, taip pat puikiai izoliuoja aplinkinius garsus.Specialsitų uždengtas stogas, kurio konstukcijos statumas ne mažesnis kaip 35 laipsniai, puikiai tarnaus apie 50 metų.

Turėkite autentišką natūralų nendrinį stogą savo svajonių namui.


Metalinės stogo dangos šlaitiniam stogui

Metalinės stogo dangos šlaitiniam stogui

Namas bus patikimas, jei patikimas bus stogas - viena iš pagrindinių sudėtinių pastato dalių. Jis saugo gyvybiškai svarbias pastato dalis, konstrukcijas nuo lietaus, sniego, vėjo, saulės ir t.t. Tai taip pat ir viena brangiausių pastato dalių:...


Stogų konstrukcijos ir jų įrengimas

Stogų konstrukcijos ir jų įrengimas

Nepriklausomai nuo stogo tipo ar jo nuolydžio stogas yra svarbiausia pastato atitvarinė dalis, turinti didelę įtaką pastato visuminiams šilumos nuostoliams bei energijos vartojimo efektyvumui. Sumažinus šilumos nuostolius per stogo konstrukciją...


BUDMAT®  pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

BUDMAT® pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

Plieninių stogo dangų sistema BUDMAT® jau daug metų sėkmingai kuria namus. Dabar mūsų gaminių asortimentą papildėme išskirtine moduline skardine čerpe Venecja. Tai unikalus gaminys, kuris garantuoja greita montavimą, ir ypatingą keraminių...


Šlaitinio stogo karnizo pakala

Šlaitinio stogo karnizo pakala

Paradoksalu, kad mediena naudojama ten, kur jos dekoratyvumą išnaudoti sunku, kur reikėtų ilgaamžių ir patvarių, vandens ir šalčio poveikiui atsparių medžiagų – šlaitinio stogo karnizo ir frontono pakaloje. Deja, jau po kelių metų pakalos...


Kitokia renovacija sutaupo milijonus litų

Kitokia renovacija sutaupo milijonus litų

Noras gyventi šiltame, energetiškai taupiame ir sveikame būste Lietuvoje siejamas su milijoninėmis išlaidomis. Plytinių ir blokinių daugiabučių pastatų gyventojai priversti rinktis: arba įsigyti kelis šimtus tūkstančių litų kainuojantį naujos...


Apželdintas stogas

Apželdintas stogas

Jei terasas ir automobilių stovėjimo aikšteles jau dažnai įrengia ant plokščių stogų, tai stogų sodus kol kas galime sutikti gana retai. Tai dažniausiai yra susiję su didelėmis išlaidomis, kurių reikalauja apželdintų stogų įrengimas ir priežiūra....


Kaip įrengti stiklinius pastatų stogus?

Kaip įrengti stiklinius pastatų stogus?

Stikliniai skaidrūs pastatai tapo šiuolaikinės architektūros etalonu visame pasaulyje. Kaip įrengti stiklinį stogą, kuris neleistų pastatui įkaisti nuo saulės, o per audrą sulaikytų lietaus lašų skleidžiamą triukšmą? Komfortas virš galvos ilgą...


Nendrinis stogas

Nendrinis stogas

Tikriausiai esate tokį stogą matę? Gal ir patys panorote turėti išskirtinį ir unikalų nendrinį stogą, tik kyla nemažai klausimų prieš apsisprendžiant. Specialistai papasakos apie nendrinį stogą plačiau.


Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.