Liepos 17d. Trečiadienis

Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

2015 Kovo 26d.
Peržiūrų skaičius: 36712
Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

Retai kas pageidauja statytis tokį pat namą, kokį turi kaimynas, ko gero, norėtų retas žmogus. Šiais individualizmo laikais visi nori išsiskirti ir būti originalūs. Jeigu apsigyventi akvariume arba avilyje išdrįstu ne kiekvienas, klasikinį namą padailinti originaliomis detalėmis gali visi. Vienas iš būdų tai padaryti – pasirinkti originalų stogą.

Išskirtinumo garantija

Šiuo metu renesansą išgyvena nendrinių stogų gamintojai ir montuotojai. Nendriniai stogai atsirado jau neatmenamais laikais. Mokslininkai sako, kad nendrė yra bene seniausia stogo danga, vis dar naudojama šiandien. Senovėje nendriniais stogais buvo dengiami ūkiniai pastatai, klėtys. Dabar vis dažniau galime išvysti nendrinius stogus ant poilsio namų, vilų, ir miesto pastatų. Nnuostabu, juk nendrės sukuriamu įspūdžiu gali konkuruoti net su prabangiausia stogo danga. Nendrinis stogas suteikia pastatui grožio ir atrodo natūraliai, jis gali harmoningai derėti su kraštovaizdžiu, bet taip pat galima pritaikyti ir madingai miesto aplinkai. Ne paslaptis, kad nendrinius stogus renkasi ekologiją palaikantys žmonės.

Siekiantiems išskirtinumo, tokį rezultatą pasiekti būtų labai sunku, o gal net neįmanoma. Svarbi informacija mėgstantiems sėkmingai investuoti: gali būti, kad uždengus stogą nendrėmis, smarkiai išaugs jūsų nekilnojamojo turto vertė.

Aukšta kokybė

Gyventojai ir architektai supranta, kad nendrės niekuo nenusileidžia šiferiui, čerpėms ar skardai. Nendrinsi stogas yra ilgaamžis. Skaičiuojama, kad jis tarnauja apie 50 metų. Žinoma, nendrės turi būti kokybiškos ir uždengtos profesionalų. Nendrinius stogus parduodančios ir juos dengiančios įmonės  sako, kad yra du pagrindiniai rodikliai, lemiantys stogo ilgaamžiškumą: stogo statumas ir kokybiškai uždengta nendrė. „Norint, kad nendrinis stogas laikytų maksimalų metų skaičių, stogo konstrukcija turėtų būti kuo statesnė – ne mažiau 45 laipsnių. Kitaip išmirkusios, vandens ir vėjo pažeistos nendrės gali neišsilaikyti ant pernelyg nuožulnaus stogo“, – teigia pašnekovas.

Lietuvoje priimta, jog nendrėmis dengiamo stogo konstrukcija negali būti mažiau nei 35 laipsniai, tačiau Vokietijoje ir Nyderlanduose, kur tokie stogai yra labai populiarūs, šis rodiklis yra – 45 laipsniai. Visgi pašnekovas sako, kad siekiant aukščiausios kokybės rezultato, nendrinio stogo konstrukcijos nuolydis turi būti kaip galima didesnis. Žinoma, yra ir kitų atskirų reikalavimų stogo konstrukcijai. Tad prieš ruošiant stogo konstrukciją nendriniam stogui, būtina susisiekti su specialistais. „Taip pat labai svarbu, kad nendrinis stogas būtų uždengtas šį amatą puikiai išmanančių profesionalių stogdengių. Išsirinkite patikimus stogdengius. Tik tada nendrinis stogas tarnaus daugelį metų“.

Nendrinio stogo technologija

Priešingai nei šiferinio ar skardinio stogo, nendrių patys ant stogo konstrukcijos be specialistų pagalbos neužsiklosite. Tai pakankamai sudėtinga technologija, todėl siekiant geriausio rezultato, būtina pasitelkti specialistus.

Stogui skirtos nendrės atvežamos surištos bunteliais. Pradėjus dengimo dabrus, tie bunteliai tvirtinami prie stogo konstrukcijos su specialiais medsraigčiais ir 5 mm nerūdijančio plieno strypu spaudžiami prie stogo konstrukcijos. Pritvirtinus, nendrės bunteliai paleidžiami ir tada pradedamas nendrinio stogo formavimas. Dažniausiai formuojamas 30 cm storio nendrinis stogas. Tokio storio nendrių sluoksnis – puiki garso izoliacija: natūralios medžiagos labai gerai slopina garso patekimą į patalpų vidų. Nendrių danga sulaiko ir šilumą, ir šaltį, tačiau, be abejonės, papildomas pastato šiltinimas irgi būtinas.

Jeigu uždengus stogą koks nendrių kuokštas išlenda, būtina iš karto kviesti specialistus, kad jis būtų sutvarkytas. Tačiau jeigu stogas uždengtas profesionalų, to būti neturėtų.

Paprasta priežiūra

Prižiūrėti nendrini stogą nėra sudėtinga. Svarbu, iš pat pradžių pasirinkti aukščiausios kokybės nendres. Kadangi pats klientas nebūtinai supranta, kaip tokia nendrė turi atrodyti, paprasčiausia eiti pas gerus specialistus. „Negalima pasakyti, kokios šalies nendrės yra kokybiškiausios. Mes patys kiekvienais metais važiuojame po visas pagrindines šalis tiekėjas, tikrindami, kurioje tais metais nendrės užaugo kokybiškiausios, ir tik tą produktą renkamės. Gali būti, kad tame pačiame ūkyje vienais metais nendrės labai kokybiškos, kitąmet – niekam tikusios“, – neslepia specialistai. Būtent dėl šios priežasties svarbiausia rinktis patikimus, savo darbą išmanačius ir atsakingus specialistus.

Svarbiausias dalykas, kurį būtina žinoti įsirengiant nendrinį stogą, yra tas, kad šalia jo neturėtų būti didelių medžių. Jeigu ant stogo nuolat krenta ir kaupiasi medžių lapai, jį reikėtų valyti. Kitaip nendrės išbrinks ir greičiau pus. Patartina nendrinį stogą dengti atviresnėje vietovėje, kad jis gautų kuo daugiau saulės šviesos ir džiūtų. Stogą galima specialiai impregnuoti nuo sąmanojimo. Taip pat yra specialių medžiagų, kuriomis padengus nendrių paviršių, jos tampa atsparios ugniai. Apibendrinti nendrinio stogo kainą, gana sudėtinga, met ji priklauso ne tik nuo stogo ploto, bet ir nuo konstrukcijos sudėtingumo. Tačiau vidutiniškai galima orientuotis apie 40 eur/m2.

Nendrinį stogą nebūtina dengti tradiciškai. Specialistai Olandijoje įgyvendino architekto idėję ir nendres suklojo keliais sluoksniais. Šis „Kopomis“ pavadintas projektas – vienas sudėtingiausių įmonės istorijoje.

Nendrėmis stogo patys, ko gero, neužsidengsite. Nors nendrės atvežamos bunteliais, jas būtina kokybiškai pritvirtinti, kad užėjus pirmai audrai, stogas nenučiuožtų.

Natūralus nendirnis stogas ne tik patrauklus akiai, bet ir praktiškas – jis sulaiko ir šilumą, ir šaltį, taip pat puikiai izoliuoja aplinkinius garsus.Specialsitų uždengtas stogas, kurio konstukcijos statumas ne mažesnis kaip 35 laipsniai, puikiai tarnaus apie 50 metų.

Turėkite autentišką natūralų nendrinį stogą savo svajonių namui.


Plieninė stogo danga ir plieno lakštai. Stogo dengimo niuansai

Plieninė stogo danga ir plieno lakštai. Stogo dengimo niuansai

Individualiųjų namų savinikai, artėjant pavasariui, rūpinasi stogo renovacija ir galimybėmis. Vis dažniau domimasi kuo pakeisti seną stogo dangą, juk norisi tvirtos, kokybiškos ir ilgaamžės. Apie plieninės stogo dangos ir plieno lakštų stogo...


BUDMAT®  pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

BUDMAT® pristato naujieną modulines skardines čerpes Venecija

Plieninių stogo dangų sistema BUDMAT® jau daug metų sėkmingai kuria namus. Dabar mūsų gaminių asortimentą papildėme išskirtine moduline skardine čerpe Venecja. Tai unikalus gaminys, kuris garantuoja greita montavimą, ir ypatingą keraminių...


Kodėl verta stogo dangas pirkti internetu?

Kodėl verta stogo dangas pirkti internetu?

Prekyba internetu sparčiai išaugo ir tai tapo daugelio vartotojų kasdienine veikla, vis daugiau ir paslaugų nuperkama internetu. Stogo dangų pardavėjai taip pat pradėjo prekyba internetu, nes tai patogu klientui ir pardavėjui. Šiai dienai dar yra...


“RAIKO PREMIUM” - 30 metų garantija

“RAIKO PREMIUM” - 30 metų garantija

"RAIKO PREMIUM" lietaus nuvedimo sistemos elementai gaminami iš aukščiausios kokybės Prelaq® RWS skardos, kurią iš abiejų pusių dengia tvirtas 35 mikronų dažų sluoksnis, o ilgalaikį antikorozinį atsparumą suteikia 0,6mm storio plieno...


Kaip pasirinkti patikimą produkciją

Kaip pasirinkti patikimą produkciją

Ilgai planuotos namo statybos pagaliau pajudėjo? Puolame ieškoti patikimos produkcijos, konsultacijų ir kokybiškai bei laiku atliekmų darbų. Internetas net mirga nuo skelbimų, tad kaip pasirinkti patikimą partnerį? Juk nenorite dvigubai investuoti...


Stogų šiltinimo sistema - sandarumas, atsparumas, patvarumas

Stogų šiltinimo sistema - sandarumas, atsparumas, patvarumas

Polistireniniu putplasčiu šiltinami plokštieji ir šlaitiniai stogai bei terasos. Visais atvejais stogų šiltinimas turi būti atliekamas laikantis STR 2.05.02:2008 „Statinių konstrukcijos. Stogai" nuorodų. Stogo šilumos izoliacija gali...


Stogas - ne vien dangos lakštai

Stogas - ne vien dangos lakštai

Namas be lietaus nuvedimo sistemos – tarsi žmogus be skėčio per lietų. Tik drabužius galima greit išdžiovinti, o statiniai taip paprastai neišdžiūsta: genda įmirkusių fasadų apdaila, didėja šilumos nuostoliai, trumpėja statinių amžius....


Akmens grožis, plieno tvirtumas – tai tavo namo stogas

Akmens grožis, plieno tvirtumas – tai tavo namo stogas

Svarbu ne tik kuriam laikui, bet ir kas garantiją suteikia. Tai galioja ne vien stogų dangoms, bet ir visiems kitiems produktams. Yra buvę atvejų, kai užsidarius prekybos įmonei, pirkėjas lieka be jokių garantijų. Tad renkantis reikėtų atkreipti...


PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia