Liepos 10d. Penktadienis

Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

2015 Kovo 26d.
Peržiūrų skaičius: 37076
Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

Retai kas pageidauja statytis tokį pat namą, kokį turi kaimynas, ko gero, norėtų retas žmogus. Šiais individualizmo laikais visi nori išsiskirti ir būti originalūs. Jeigu apsigyventi akvariume arba avilyje išdrįstu ne kiekvienas, klasikinį namą padailinti originaliomis detalėmis gali visi. Vienas iš būdų tai padaryti – pasirinkti originalų stogą.

Išskirtinumo garantija

Šiuo metu renesansą išgyvena nendrinių stogų gamintojai ir montuotojai. Nendriniai stogai atsirado jau neatmenamais laikais. Mokslininkai sako, kad nendrė yra bene seniausia stogo danga, vis dar naudojama šiandien. Senovėje nendriniais stogais buvo dengiami ūkiniai pastatai, klėtys. Dabar vis dažniau galime išvysti nendrinius stogus ant poilsio namų, vilų, ir miesto pastatų. Nnuostabu, juk nendrės sukuriamu įspūdžiu gali konkuruoti net su prabangiausia stogo danga. Nendrinis stogas suteikia pastatui grožio ir atrodo natūraliai, jis gali harmoningai derėti su kraštovaizdžiu, bet taip pat galima pritaikyti ir madingai miesto aplinkai. Ne paslaptis, kad nendrinius stogus renkasi ekologiją palaikantys žmonės.

Siekiantiems išskirtinumo, tokį rezultatą pasiekti būtų labai sunku, o gal net neįmanoma. Svarbi informacija mėgstantiems sėkmingai investuoti: gali būti, kad uždengus stogą nendrėmis, smarkiai išaugs jūsų nekilnojamojo turto vertė.

Aukšta kokybė

Gyventojai ir architektai supranta, kad nendrės niekuo nenusileidžia šiferiui, čerpėms ar skardai. Nendrinsi stogas yra ilgaamžis. Skaičiuojama, kad jis tarnauja apie 50 metų. Žinoma, nendrės turi būti kokybiškos ir uždengtos profesionalų. Nendrinius stogus parduodančios ir juos dengiančios įmonės  sako, kad yra du pagrindiniai rodikliai, lemiantys stogo ilgaamžiškumą: stogo statumas ir kokybiškai uždengta nendrė. „Norint, kad nendrinis stogas laikytų maksimalų metų skaičių, stogo konstrukcija turėtų būti kuo statesnė – ne mažiau 45 laipsnių. Kitaip išmirkusios, vandens ir vėjo pažeistos nendrės gali neišsilaikyti ant pernelyg nuožulnaus stogo“, – teigia pašnekovas.

Lietuvoje priimta, jog nendrėmis dengiamo stogo konstrukcija negali būti mažiau nei 35 laipsniai, tačiau Vokietijoje ir Nyderlanduose, kur tokie stogai yra labai populiarūs, šis rodiklis yra – 45 laipsniai. Visgi pašnekovas sako, kad siekiant aukščiausios kokybės rezultato, nendrinio stogo konstrukcijos nuolydis turi būti kaip galima didesnis. Žinoma, yra ir kitų atskirų reikalavimų stogo konstrukcijai. Tad prieš ruošiant stogo konstrukciją nendriniam stogui, būtina susisiekti su specialistais. „Taip pat labai svarbu, kad nendrinis stogas būtų uždengtas šį amatą puikiai išmanančių profesionalių stogdengių. Išsirinkite patikimus stogdengius. Tik tada nendrinis stogas tarnaus daugelį metų“.

Nendrinio stogo technologija

Priešingai nei šiferinio ar skardinio stogo, nendrių patys ant stogo konstrukcijos be specialistų pagalbos neužsiklosite. Tai pakankamai sudėtinga technologija, todėl siekiant geriausio rezultato, būtina pasitelkti specialistus.

Stogui skirtos nendrės atvežamos surištos bunteliais. Pradėjus dengimo dabrus, tie bunteliai tvirtinami prie stogo konstrukcijos su specialiais medsraigčiais ir 5 mm nerūdijančio plieno strypu spaudžiami prie stogo konstrukcijos. Pritvirtinus, nendrės bunteliai paleidžiami ir tada pradedamas nendrinio stogo formavimas. Dažniausiai formuojamas 30 cm storio nendrinis stogas. Tokio storio nendrių sluoksnis – puiki garso izoliacija: natūralios medžiagos labai gerai slopina garso patekimą į patalpų vidų. Nendrių danga sulaiko ir šilumą, ir šaltį, tačiau, be abejonės, papildomas pastato šiltinimas irgi būtinas.

Jeigu uždengus stogą koks nendrių kuokštas išlenda, būtina iš karto kviesti specialistus, kad jis būtų sutvarkytas. Tačiau jeigu stogas uždengtas profesionalų, to būti neturėtų.

Paprasta priežiūra

Prižiūrėti nendrini stogą nėra sudėtinga. Svarbu, iš pat pradžių pasirinkti aukščiausios kokybės nendres. Kadangi pats klientas nebūtinai supranta, kaip tokia nendrė turi atrodyti, paprasčiausia eiti pas gerus specialistus. „Negalima pasakyti, kokios šalies nendrės yra kokybiškiausios. Mes patys kiekvienais metais važiuojame po visas pagrindines šalis tiekėjas, tikrindami, kurioje tais metais nendrės užaugo kokybiškiausios, ir tik tą produktą renkamės. Gali būti, kad tame pačiame ūkyje vienais metais nendrės labai kokybiškos, kitąmet – niekam tikusios“, – neslepia specialistai. Būtent dėl šios priežasties svarbiausia rinktis patikimus, savo darbą išmanačius ir atsakingus specialistus.

Svarbiausias dalykas, kurį būtina žinoti įsirengiant nendrinį stogą, yra tas, kad šalia jo neturėtų būti didelių medžių. Jeigu ant stogo nuolat krenta ir kaupiasi medžių lapai, jį reikėtų valyti. Kitaip nendrės išbrinks ir greičiau pus. Patartina nendrinį stogą dengti atviresnėje vietovėje, kad jis gautų kuo daugiau saulės šviesos ir džiūtų. Stogą galima specialiai impregnuoti nuo sąmanojimo. Taip pat yra specialių medžiagų, kuriomis padengus nendrių paviršių, jos tampa atsparios ugniai. Apibendrinti nendrinio stogo kainą, gana sudėtinga, met ji priklauso ne tik nuo stogo ploto, bet ir nuo konstrukcijos sudėtingumo. Tačiau vidutiniškai galima orientuotis apie 40 eur/m2.

Nendrinį stogą nebūtina dengti tradiciškai. Specialistai Olandijoje įgyvendino architekto idėję ir nendres suklojo keliais sluoksniais. Šis „Kopomis“ pavadintas projektas – vienas sudėtingiausių įmonės istorijoje.

Nendrėmis stogo patys, ko gero, neužsidengsite. Nors nendrės atvežamos bunteliais, jas būtina kokybiškai pritvirtinti, kad užėjus pirmai audrai, stogas nenučiuožtų.

Natūralus nendirnis stogas ne tik patrauklus akiai, bet ir praktiškas – jis sulaiko ir šilumą, ir šaltį, taip pat puikiai izoliuoja aplinkinius garsus.Specialsitų uždengtas stogas, kurio konstukcijos statumas ne mažesnis kaip 35 laipsniai, puikiai tarnaus apie 50 metų.

Turėkite autentišką natūralų nendrinį stogą savo svajonių namui.


Ar dažnai norite keisti... stogą?

Ar dažnai norite keisti... stogą?

Apie stogą dažnai kalbame perkeltine prasme kaip apie savų namų, savos vietos simbolį („turėti stogą virš galvos“, „priimti po savo stogu“). Tačiau šį kartą klausimas visiškai tiesioginis. Perdažyti namą, atnaujinti...


Stogų šiltinimo sistema - sandarumas, atsparumas, patvarumas

Stogų šiltinimo sistema - sandarumas, atsparumas, patvarumas

Polistireniniu putplasčiu šiltinami plokštieji ir šlaitiniai stogai bei terasos. Visais atvejais stogų šiltinimas turi būti atliekamas laikantis STR 2.05.02:2008 „Statinių konstrukcijos. Stogai" nuorodų. Stogo šilumos izoliacija gali...


PAROC Air ventiliuojami plokštieji stogai

PAROC Air ventiliuojami plokštieji stogai

Drėgmės poveikis yra vienas didžiausių pastato priešų. Stogo konstrukcijoje besikaupiantis kondensatas ardo konstrukcijas, trumpina jų eksploatacijos laiką bei blogina mikroklimatą pastato viduje. „Paroc“ specialistų sukurta...


SHINGLAS – lanksčios bituminės čerpės

SHINGLAS – lanksčios bituminės čerpės

Lanksčios bituminės čerpės SHINGLAS - universali stogo danga, plačiai naudojama klojant naujus ir remontuojant senus stogus. Čerpės pritaikytos dengti šlaitiniams gyvenamųjų, pramoninių bei kitos paskirties statinių sudėtingų konfigūracijų ir...


GERARD stogo dangos – plieno tvirtybės, akmens grožio ir ilgaamžiškumo derinys

GERARD stogo dangos – plieno tvirtybės, akmens grožio ir ilgaamžiškumo derinys

Plienines stogo dangas pirmoji pasaulyje dar 1957-aisiais pradėjo gaminti kompanija „AHI Roofing“. GERARD dangos tvirtybės simboliu tapo cinko aliuminiu dengtas plienas su natūralaus akmens skaldos paviršiumi. Dėl savo unikalių savybių...


Gontiniai stogai

Gontiniai stogai

Gontai (šindeliai, medinės čerpės) turi daugiametę istoriją, siekiančią ne vieną amžių ir iki šiol yra vertinami ir naudojami dėl ypatingų savo savybių: ilgaamžiškumo, ekologiškumo, nepakartojamos išvaizdos, patikimos pastato apsaugos nuo bet...


Ruukki falciniai stogai - ištobulinta tradicija

Ruukki falciniai stogai - ištobulinta tradicija

Jungimas falcais – toks metalinio stogo montavimo būdas, kai šalia esančių metalo lakštų kraštai specialiu įrenginiu kartu užlenkiami ir tvirtai sujungiami tarpusavyje. Sujungimai yra tokie patikimi, kad stogas tampa ypač hermetiškas.


Kodėl verta stogo dangas pirkti internetu?

Kodėl verta stogo dangas pirkti internetu?

Prekyba internetu sparčiai išaugo ir tai tapo daugelio vartotojų kasdienine veikla, vis daugiau ir paslaugų nuperkama internetu. Stogo dangų pardavėjai taip pat pradėjo prekyba internetu, nes tai patogu klientui ir pardavėjui. Šiai dienai dar yra...


PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.