Kovo 29d. Sekmadienis

Metalinės stogo dangos šlaitiniam stogui

Peržiūrų skaičius: 107648
Metalinės stogo dangos šlaitiniam stogui

Namas bus patikimas, jei patikimas bus stogas - viena iš pagrindinių sudėtinių pastato dalių. Jis saugo gyvybiškai svarbias pastato dalis, konstrukcijas nuo lietaus, sniego, vėjo, saulės ir t.t. Tai taip pat ir viena brangiausių pastato dalių: kvalifikuotai dengiant stogą, kainuoja ir kokybiška medžiaga, ir darbo sąnaudos. Stogas lemia apie pusę namo vaizdo, todėl ir jo išvaizda labai svarbi (spalva bei jos derėjimas prie sienų ir aplinkos).

Šiandien statybų rinkoje atsiranda daug naujų stogų dangų medžiagų. Tokia gausa suteikia didžiules galimybes architektams bei projektuotojams, tačiau apsunkina stogo dangos medžiagų pasirinkimą konkrečiam stogui. Stogo dangos pasirinkimas priklauso nuo daugelio veiksnių: pastato rūšies, atraminių (laikančiųjų) stogo elementų konstrukcinių savybių, tradicijų ir klimato charakteristikų regione, estetinių reikalavimų ir biudžeto galimybių. Pagrįstam pasirinkimui reikia žinoti visas stogų medžiagų savybes (estetines, technines ir ekonomines).

Plieniniai stogai yra lengvi ir patvarūs, lengvai sumontuojami ir ilgaamžiai, elegantiški ir nepralaidūs vandeniui. Metalinės stogo dangos pasaulyje naudojamos daugiau nei 500 metų.1801-1809 metais JAV prezidentas Thomas Jefferson išrinko metalinę dangą savo žymiosios Monticelli vilos stogui Virdžinijoje, išradėjo Thomo Edison žiemos namelis Floridoje dengtas metalu. Metalines stogo dangas naudoja žymiausi pasaulio architektai. James Cutler, išgarsėjęs kaip turtingiausio pasaulio žmogaus Bill Gates namo, kuriame jis panaudojo spalvotos metalinės stogo dangos ir tradicinių sienų medžiagų derinį, dizaineris, ar Ken Maher - HASSELL dizaino direktorius, pelnęs prestižinį Sulmano apdovanojimą už Olimpinio parko geležinkelio stoties projektą Sidnėjuje.

Kasmet sparčiai didėjantį metalo dangų, patikimų, nedegių, atmosferos poveikiui bei vandeniui atsparių stogo dangų, populiarumą lėmė tinkama kaina ir nesudėtinga klojimo procedūra. Dar viena metalinių dangų populiarumo priežastis - jos ekologiškos, visiškai nekenksmingos aplinkai, žmonių ir gyvūnų sveikatai bei gyvybei. Stogo plotas dažniausiai atitinka naudingąjį namo plotą, todėl svarbu, kad jo danga būtų ekologiška ir nekenktų nei žmogui, nei aplinkai. Mažas svoris - maža stogo konstrukcijos kaina, neapkraunamos kitos namo konstrukcijos: sienos, pamatai.

Įvairus profiliavimas leidžia imituoti beveik visas kitas dangas. Patyrę stogdengiai rekomenduoja drąsiai rinktis metalo stogo dangas: jos nėra triukšmingos, kaip galėtų atrodyti. Tyrimai parodė, kad metalinės dangos nėra triukšmingesnės už bet kurią kitą tradicinę stogo dangą. Metalinės dangos klojamos ant kieto pagrindo; šiluminė stogo izoliacija, plėvelės, vidaus apdaila bei atiko erdvė (metalinės dangos klojamos tik ant šlaitinio stogo) sudaro papildomą garso izoliaciją, slopina garsus.

Dėl naujausių technologijų ir formos plieno lakštų konstrukcijos tvirtos, jos išlieka stabilios net ir kilus stipriam vėjui. Skarda nevibruoja, nes tvirtinimas sraigtais su gumine tarpine plieno lakštus tampriai prispaudžia prie pagrindo ir neleidžia jiems judėti. Taigi, jeigu stogo konstrukcija tvirta ir kokybiškai sumontuota, termoizoliacija teisingai paklota - viduje triukšmo nesigirdės. Taip pat nėra pagrindo manyti, kad metalinis stogas karščių metu smarkiai įkaista: metalas atspindi apie 70 proc. saulės energijos, todėl žymiai sumažėja sukauptos šilumos kiekis, o tuo pačiu mažiau šilumos patenka į pastato vidų. Dar vienas mitas - kad metalinė danga pritraukia žaibą. Galimybė, kad žaibas trenks į metalinį stogą, yra lygiai tokia pati, kaip ir į bet kokio kito tipo stogą. Be to, jeigu žaibas trenktų į pastato stogą, metalinė danga gali apsaugoti pastatą nuo gaisro, kadangi metalas yra nedegus ir gali iškrauti elektros įkrovą.

Šiuolaikinės metalinės stogų dangos gaminamos iš stoginės geležies ir cinkuoto stoginio plieno, taip pat iš spalvotųjų metalų (vario, aliuminio, titano, cinko). Jų eksploatacijos trukmė yra nuo 30 iki 100 metų. Metaliniai stogai įrengiami daugiausia iš lakštinių medžiagų - plokščių arba profiliuotų lakštų.

Plokšti metalo lakštai. Stoginis plienas nuo pat savo atsiradimo (XIX a.) tapo pagrindine lakštinių stogų dangų rūšimi.

Metalinės stogų dangos gaminamos iš plieno lakštų su cinko danga (cinkuotas plienas) arba be jos (juodas plienas).  Plieninių stogo lakštų iš juodo neapdoroto metalo apytikslė eksploatacijos trukmė Lietuvos geografinėse platumose iki pirmo galimo atnaujinimo 20-25 metai, padengtų cinko sluoksniu plieno - 25-30 metų., o cinkuotų ir padengtų polimerinėmis dangomis apie 35-50 metų. Rekomenduojamas stogo iš plieno lakštų nuolydis - ne mažesnis nei 8°, svoris - 4,5-7 kg/m².  Cinkuotas plienas gaminamas ritinių pavidalu.

Plieninio lakšto sandaraStogo dangos lapai gaminami iš šalto valcavimo plieninių DX51D;S220GD  (pagal standartą LST EN 10346:2009) lakštų, galvanizuotų karštu būdu 275 g/m² sluoksniu, t.y. apie 20 µm iš kiekvienos pusės. Išorinis lakštų paviršius padengtas nuo25 iki  35 µm poliesterio arba 45 – 50 µm poliuretano sluoksniu. Apatinis paviršius padengtas 7-12 µm pilku epoksidiniu  dažu sluoksniu. Plieno šerdies storis – nuo 0,45mm iki  0,5mm. Bendras dangos svoris apie 5 kg/m².

Skarda iš gamintojų atkeliauja jau nudažyta, o profiliuojama pagal užsakovo pageidavimus. Kokybiška polimerinė danga profiliuojant netrūkinėja.

Stogo dangai, kaip ir bet kuriai kitai statybinei medžiagai, galioja teisės aktais nustatyti reikalavimai. Lietuvoje galioja Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2009 metų liepos 23 dieną pasirašytas įsakymas Nr. D1-438, kuriame yra patvirtintas privalomų reglamentuoti statybos produktų sąrašas. Statybos produktų atitiktis turi būti įvertinta pagal šiame sąraše nurodytas atitikties įvertinimo schemas bei technines specifikacijas, vadovaujantis Statybos techninio reglamento STR 1.01.04:2002 nustatyta tvarka.

Pagal galiojančius reikalavimus tiekėjas (gamintojas) turi išduoti į rinką tiekiamo statybos produkto atitikties deklaraciją.Plieninės stogų dangos deklaruojamos pagal privalomą LST EN 14782:2006 "Savilaikiai plieniniai stogo dangų, išorinių ir vidinių apkalų lakštai" ES standartą Būtent šioje deklaracijoje ir turi būti pateikti stogo dangos rodikliai: degumo, mechaninio atsparumo, matmenų pokyčio, vandens nepralaidumo ir pan. Reglamente nustatyta, kad tiekėjas (gamintojas) atsako už tai, kad į rinką tiekiama stogo danga būtų tinkama naudoti pagal paskirtį ir atitiktų techninių specifikacijų reikalavimus. Ši atitiktis turi būti įvertinama bandymais ar kitais būdais.

Stogo iš plieno lakštų pranašumai:

Pagrindinis pranašumas, kad neriboja lakšto ilgis , gaminami lakštai tokie, kokie  reikalingi stogui.Palyginus nedidelis svoris leidžia taikyti lengvas ir paprastas laikančiąsias stogo konstrukcijas; galimybė įrengti bet kokios sudėtingos konfigūracijos stogą; lygus paviršus, užtikrinantis gerą vandens nutekėjimą; santykinai nedideli nuolydžiai; atsparumas ugniai ir nedegumas; lengvai atliekamas remontas.

Metalinės čerpės :

Stogo danga iš metalinių čerpių - tai profiliuoti plieninės dangos lakštai su banguota gofros forma, imituojančia natūralių čerpių konfigūraciją. Lakštai padengti cinku ir polimeriniu sluoksniu, todėl idealiai tinka mūsų klimato juostai.Čerpių imitacijos akštai gali būti pateikti reikiamo užsakovui ilgio, tačiau rekomenduojamas ilgis yra ne daugiau 7 metrų, nes iškyla sunkumų užkelti lakštus nesulanksčius.

Plieno lakštai, iš kurių formuojamos stogo dangos, yra cinkuoti ir iš abiejų pusių padengti specialiu gruntu, pasyvaciniu sluoksniu ir dažais, kurie apsaugo dangas nuo korozijos bei blukimo. Plieninės dangos atsparumas daugiausia priklauso nuo cinkuoto sluoksnio ir jo storio.

Metalo čerpių lakštai gaminami įvairių spalvų ir išorinio sluoksnio padengimo tipų.

Metalinės čerpės rekomenduojamos stogams, kurių nuolydis ne mažesnis kaip 14°. Montuojant apšiltintą stogą, po metalo čerpių lakštais turėtų būti daromi ventiliaciniai tarpai arba įrengiama garo izoliacija. Metalo čerpių lakštai montuojami ant tašytų grebėstų žingsnis 35-45 cm.

Stogas iš metalo čerpių yra lengvas (apie 4-6 kg/ m² - plienas dekoratyvus , atsparus korozijai ir spalvos pokyčiams, paprastai tvirtinimas - dviejų žmonių brigada per dieną nesunkiai gali uždengti iki 100 m². Šią lengvai montuojamą stogų dangą galima montuoti ant įvairių stogų, nepriklausomai nuo stogo konstrukcijos sudėtingumo.

Papildomų rūpesčių gali sukelti neteisingai supjaustyta skarda, nekokybiška ar per plona danga, garo izoliacijos stoka.

Profiliuoti metalo lakštai :

Lakštai išlenkiami trapecijos forma per visą lakšto ilgį, Europoje išpopuliarėjo praeito amžiaus septyniasdešimtaisiais metais. Skarda iš gamintojų atkeliauja jau nudažyta, o profiliuojama pagal užsakovo pageidavimus. Polimerinė danga profiliuojant netrūkinėja.Profiliuotos skardos gaminių privalumai:

Nesudėtingas montavimas. Atsparumas korozijai - ilgaamžis, nereikalaujantis priežiūros. Ekonomiškumas - pigesnė pastato konstrukcija. Patogus transportavimas. Puikus estetinis vaizdas- ekologiška medžiaga.
Trapecinis profilis - populiariausia  plieninė danga. Ji naudojama ir stogams, ir fasadams dengti, nereikalauja sudėtingos, laikančios konstrukcijos ir gali būti montuojama ir vertikaliai, ir horizontaliai, naudojama kaminų apdailai. Kapiliarinis griovelis padidina siūlės sandarumą. Jis yra ne visuose trapeciniuose profiliuose.

Pasirinkus netinkamą skardos profilį, per stogo dangos siūles tarp lakštų gali patekti vanduo.

Klasikinė stogo danga :

Klasikinė stogo danga pažįstama iš tiesių linijų bei nuo seno naudojamų formų. Pagal naujas technologijas pagamintą stogo dangą lengva montuoti, nereikia jokių specialių įrankių. Ši danga tinka mažo nuolydžio stogams.Stogo danga Klasika - tai klasikinio profilio danga, savyje derinanti grožį, montavimo paprastumą ir mažą stogo konstrukcijos svorį. Šios savybės suteikia galimybę dengti valciniu profiliu sudėtingiausias stogo konstrukcijas, o jų patikimumas ir ilgaamžiškumas sumažina išlaidas, skirtas stogo konstrukcijos aptarnavimui ir remontui. Klasika - tai plieninės dangos lakštai, padengti cinku, aliumocinku ir polimeriniu sluoksniu, todėl yra idealiai tinkantys mūsų klimato juostai. Mūsų siūloma klasikinė stogo danga gaminama lygiu arba reljefiniu paviršiumi.

Pagrindiniai dangos privalumai:

•Lengva - neapkrauna kitų namo sienų ir pamatų, nedidelė stogo konstrukcijos kaina.
•Paprastas montavimas - tvirtinama paslėptais varžtais, o siūlės užspaudžiamos rankiniu būdu
•Igaamžiškumas - atsparumas korozijai ir spalvos pokyčiams.
•Estetinis vaizdas – didelė spalvų ir polimerinių dangų gausa.
•Ekologiškumas ir patraukli kaina.

Priedai

Stogas - ne vien tik stogo dangos lakštai. Kad jis būtų saugus ir funkcionalus, reikalingi kraigai, vėjalentės, įlajos, laštakiai ,  lietaus vandens nuvedimo sistema, kopėčios, stogo tilteliai ir sniego užtvaros.

Visos stogo komplekto dalys turi būti suderinamos tarpusavyje, patikrintos, aukštos kokybės. Todėl rekomenduojama visą stogo sistemą pirkti iškart, iš vienų tiekėjų. Taip ir pigiau, ir patogiau; aišku, įmanoma priedus įrengti ir vėliau, bet tokiu atveju įrengimas sudėtingesnis, pareikalaus daugiau darbo.
Viena dažniausiai daromų klaidų renovuojant stogus - taupymas priedų sąskaita: ventiliacijos kaminėlių, įlajų ar sandariklių, stogo ir sienų kopėčių, sniego užtvarų, stogo tiltelių ir t.t.

Reikalingi priėjimai, kad būtų galima valyti kaminą, patį stogą. Ant daugiabučių gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų stogų turi būti įrengti aptvėrimai, išlipimai ant stogo.

Lietaus nuvedimo sistemos įrengiamos lietaus vandens nuvedimui ir naujuose, ir renovuojamuose pastatuose. Jos yra pakankamai universalios - kelių diametrų, skirtingų formų ir spalvų sistemos priderinamos prie įvairios paskirties ir skirtingomis dangomis dengtų pastatų stogų. Lietaus vandens nuvedimo sistemą galima įrengti ir vėliau, tačiau tada reikės papildomai tvirtinti laikiklius.

Sniego užtvaros montuojamos arčiau karnizo, ties laikančiąja siena, kad išlaikytų sniego svorį. Ant ilgų šlaitų įrengiama daugiau sniego užtvarų eilių.

Stogo priedų tvirtinimo detales reikia tikrinti kasmet. Tarpinės tvirtinimo vietose turi būti nepažeistos. Stogo priedų tvirtinimo detales naujai pastatytuose ir renovuotuose statiniuose patikrinti reikia apytikriai 3 kartus per metus. Jų eksploatacijos laikas bei būklė priklauso nuo priežiūros ir klimatinių vietovės sąlygų. Cinkuoti gaminiai tarnauja apie 20 metų, cinkuoti ir vėliau dažyti milteliniu būdu - apie 30 metų.

Daugiau informacijos:

Plienitas, UAB
Draugystės 17, Kaunas
Tel. 8-37-351101
http://www.plienitas.lt
info@plienitas.lt


Stogų įrengimo darbai. Ką verta žinoti?

Stogų įrengimo darbai. Ką verta žinoti?

Priklausomai nuo stogo konstrukcijų ir panaudotų statybos produktų gali būti įrengiami visi čia minimi ir kiti būtini, bet čia nepaminėti, sluoksniai arba gali būti įrengiami atskirų sluoksnių deriniai. Bituminėmis čerpėmis dengtų šlaitinių stogų...


Nendriniai stogai - estetiški stogai

Nendriniai stogai - estetiški stogai

Nendriniai stogai yra nuostabūs! Kartą pamatę gerai suprojektuotą pastatą su nendrine (šiaudine) stogo danga, pamirštumėte visas kitas stogų dengimo technologijas. Kita tokia unikali stogo danga, turinčios tokią sandarą, nuožulnumą, bangavimą bei...


NAUJIENA ! Bituminės čerpės "RoofShield"

NAUJIENA ! Bituminės čerpės "RoofShield"

Šias bitumines čerpeles pasaulio profesionalai sukūrė tam, kad padėtų įrengti patikimą ir gražų Jūsų namo stogą, užtikrintu šeimos komfortą ir saugumą. Bituminės čerpės "RoofShield" skirtos įrengti stogo dangą, kai stogo nuolydis nuo 12...


Kodėl verta rinktis skardinę BUDMAT® dangą?

Kodėl verta rinktis skardinę BUDMAT® dangą?

BUDMAT® plieninių stogo dangų sistema jau daug metų sėkmingai gražina Jūsų namus. Juk stogas neretai tampa vienu iš pagrindinių namo akcentų. Todėl BUDMAT® stogo dangos užtikrina Jūsų komfortą, saugumą ir tokią, kiekvienam iš mūsų...


Keraminės čerpės – ilgalaikis pasirinkimas

Keraminės čerpės – ilgalaikis pasirinkimas (1)

Prieš pradėdami dengti stogą, pasvarstykite, koks sprendimas jums yra ekonomiškai naudingiausias. Be jokios abejonės, jis priklausys visų pirma nuo jūsų prioritetų: ar norite rasti pigiausią trumpalaikį sprendimą, ar SPRENDIMĄ, kurio nauda...


Kodėl verta stogo dangas pirkti internetu?

Kodėl verta stogo dangas pirkti internetu?

Prekyba internetu sparčiai išaugo ir tai tapo daugelio vartotojų kasdienine veikla, vis daugiau ir paslaugų nuperkama internetu. Stogo dangų pardavėjai taip pat pradėjo prekyba internetu, nes tai patogu klientui ir pardavėjui. Šiai dienai dar yra...


Aliejus paverčiamas izoliacine statybine medžiaga

Aliejus paverčiamas izoliacine statybine medžiaga

Pasaulyje yra daug įvairių produktų ir medžiagų, naudojamų ne pagal paskirtį. Pavyzdžiui, mes atkakliai pilame aliejų į keptuvę. Kai kurie mokslininkai siūlo atsisakyti šio tradicinio požiūrio ir nukreipti žvilgsnius aukštyn.


Nendrinis stogas

Nendrinis stogas

Tikriausiai esate tokį stogą matę? Gal ir patys panorote turėti išskirtinį ir unikalų nendrinį stogą, tik kyla nemažai klausimų prieš apsisprendžiant. Specialistai papasakos apie nendrinį stogą plačiau.


Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.